Početna | - Naslovna | Borbeni Splićani nadvisili “nebeskoplave”!

Borbeni Splićani nadvisili “nebeskoplave”!

U futsal-klasiku na splitskim Gripama mlada momčad Splita je nadvisila goste iz Vrgorca i ostvarila vrijednu pobjedu. Vrgorčani su u Split došli kao favoriti, no Splićani su ostavili srce na parketu i na koncu zasluženo ostvarili pobjedu koja će im zasigurno mnogo značiti za nastavak sezone.

Delegat: Antonio Pejić

SPLIT: Žarko Luketin, Filip Kosor, Duje Vladović, Božo Sučić, Toni Rendić, Jakov Hrstić, Josip Jurlina, Vicko Radić, Toni Kirevski, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Luka Pavlović, Nikola Čizmić, trener: Marinko Mavrović

VRGORAC: Mario Herceg, Ante Kraljević, Ivan Zloić, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Ante Babić, Antonio Pervan, Marko Gašpar, Mirko Jurjević, Valerije Jurić, Duško Martinac, Dejan Rašić, trener: Petar Erceg

STRIJELCI: 1:0 Tešija (5′), 2:0 Kirevski (39′), 3:0 Sekulić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split 8 (4+4); Vrgorac 7 (3+4)

ŽUTI KARTONI: Jurlina (16′) – SPLIT; Gašpar (24′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Žarko Luketin (SPLIT)

Već u 1.minuti Splićani su imali veliku priliku kada nakon kornera lopta dolazi do Kosora koji neometan s 5 metara puca pored gola. U 5.minuti Vrgorčani gube loptu u svojoj polovici, a to koristi Tešija i dovodi Splićane u vodstvo, 1:0! Prvu ozbiljniju prijetnju gostiju bilježimo u 8.minuti kada se lopta u kaznenom prostoru odbila do Kraljevića, no njegov udarac pravovremenim istrčavanjem zaustavlja Luketin. Uzvratili su Splićani u slijedećoj minuti preko Sekulića, čiji udarac s 10ak metara vratar Herceg krajnjim naporom odbija u vratnicu. U 11.minuti Pervan se s desne strane našao u lijepoj prilici, no njegov pokušaj da prebaci Luketina nije bio precizan. U 14.minuti Splićani su u 3 poteza izigrali visoko postavljenu obranu gostiju, Tešija je sjajno proigrao Vladovića čiji udarac prolazi tik uz suprotnu vratnicu. U 18.minuti Splićani su zaprijetili nakon prekida kada lopta dolazi do Kosora, čiji udarac s 10 metara vratar Herceg atraktivno brani. Uzvratili su gosti preko Martinca, čiji prizmeni udarac iskosa s desne strane Luketin odbija u korner. Na samom isteku prvog poluvremena gosti su umalo došli do izjednačenja. Herceg je dugom loptom proigrao Martinca, čiji udarac glavom Luketin maestralno brani. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću Splita.
U nastavku smo dugo čekali na prvu pravu priliku. Igrala se 25.minuta kada Splićani u dva navrata prijete preko Kirevskog, no izostala je konkretnija završnica. Najprije Kirevski nije uspio primiti loptu u čistoj kontri, da bi nedugo zatim mlako pucao iz vrlo dobre prilike. U 28.minuti uzvraćaju gosti kada Babić sjajno proigrava Martinca, no najbolji vrgorački strijelac previše oklijeva u situaciji 1 na 1, te na koncu bezuspješno pokušava proigrati Kraljevića. U slijedećoj minuti Jurić je vrlo dobro pucao s desne strane, no Luketin sjajno brani. Sjajnu akciju Splićani su odigrali u 31.minuti, no udarac Jurline brani vratar Herceg, a odbijenu loptu Sekulić šalje pored gola. Nakon toga Vrgorčani preuzimaju inicijativu, a Luketin u nekoliko navrata spašava Splićane. U 34.minuti i sreća je na strani domaćina kada udarac Jurjevića zaustavlja greda! U 38.minuti gosti prelaze na igru s Kraljevićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol domaćina. Splićani su se vrlo dobro branili, a u 39.minuti osvajaju loptu na svojoj polovici, te zgoditkom Kirevskog u nebranjenu mrežu stavljaju pečat na veliku pobjedu, 2:0! U poslijednjoj minuti pobjedu je potvrdio Sekulić još jednom zabivši u nebranjenu mrežu “nebeskoplavih” za konačnih 3:0!

VIDEO | Universitas u svom stilu predstavio momčad za novu sezonu

Splitski Universitas cijelog je ljeta u tišini radio pripremajući se za novu sezonu. Mnogi su …

U19 | Španjolska prejaka, Hrvatskoj srebro za povijest

Španjolska je prvak Europe u uzrastu do 19 godina! U finalnom susretu Španjolci su bili …