Početna | - Naslovna | Crnica slavi veliku pobjedu na splitskim Gripama!

Crnica slavi veliku pobjedu na splitskim Gripama!

U susretu 7.kola 1.HMNL Crnica je ostvarila veliku pobjedu na splitskim Gripama! Splićani bez suspendiranog Jurline i ozljeđenog Sutona nisu bili na razini potrebnoj da bi se došlo do bodova, što su gosti iskoristili i predvođeni raspoloženim Vukičevićem i sjajnim Miškovićem na golu došli do velike pobjede.

Delegat: Antonio Pejić

SPLIT: Žarko Luketin, Filip Kosor, Duje Vladović, Toni Rendić, Jakov Hrstić, Ante Ćorluka, Josip Suton, Ecio Jurjević, Toni Kirevski, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Luka Pavlović, Nikola Čizmić, trener: Alen Delpont

CRNICA: Robert Mišković, Josip Vukičević, Ivan Škugor, Saša Subotić, Alen Protega, Marinko Šamija, Dragan Vuković, Božidar Jelovčić, Josip Radić, Niko Škugor, Filip Radaj, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 0:1 Vukičević (24′), 0:2 Šamija (27′), 1:2 Ćorluka (31′), 1:3 Vukičević (36′), 1:4 Subotić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split 5 (4+1) ; Crnica 8 (6+2)

ŽUTI KARTONI: Suton (36′) – SPLIT; Radić (35′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Robert Mišković (CRNICA)

Već u 2.minuti Splićani su zaprijetili preko Sekulića, koji iz lijepe prilike ne uspijeva savladati Miškovića. U istoj minuti uzvratili su gosti preko Vukovića, no s istim ishodom. Nakon obečavajućeg početka igra se malo primirila, pa na slijedeću priliku čekamo do 6.minute kada gosti gube loptu na svojoj polovici, no Ćorlukin udarac s 8-9 metara brani Mišković. Igralo se obostrano otvoreno, no prave prilike su se jako teško stvarale. U 14.minuti Ćorluka je iz auta lijepo ubacio na drugu vratnicu gdje utrčava Marić, no ne uspijeva savladati raspoloženog Miškovića. Uzvratili su gosti u slijedećoj minuti preko Šamije, no i Luketin je siguran na drugoj strani. Burno je bilo u 19.minuti kada nakon duela s vratarem Miškovićem u kaznenom prostoru gostiju pada Sekulić, no suci se nisu oglasili. Nedugo zatim sgostima je suđen 6.prekršaj duboko u protivničkoj polovici, no kazneni udarac Ćorluke s 10 metara brani vratar Mišković. U samoj završnici poluvremena gosti su ozbiljno zaprijetili preko Vukičevića, no Luketin sjajno brani. Na odmor se tako otišlo s početnih 0:0.
Iz prve ozbiljnije prilike u nastavku gosti su došli do prednosti. Igrala se 24.minuta kada Vukičević iskosa s lijeve strane prolazi Jurjevića i Vladovića i zabija pored Luketina za 0:1! Splićani su uzvratili u 26.minuti kada je lijepo izigrana obrana gostiju, no Mišković sjajnom intervencijom brani udarac Vladovića. U 27.minuti gosti dolaze do povećanja vodstva. Šamija je s desne strane izišao sam pred Luketina i majstorski ga prebacio za 0:2! Nakon toga gosti su se potpuno povukli i čekali svoju priliku iz kontre, a raspoloženi Mišković je u nekoliko navrata spriječio da se domaći primaknu na minimalan zaostatak. No u 31.minuti ni Mišković nije mogao spriječiti zgoditak, kada na dodavanje Sekulića u prazan gol loptu šalje Ćorluka, 1:2! Uzvratili su gosti preko Šamije koji je prošao po desnoj strani, no Luketin brani njegov udarac. U 35.minuti gosti su još jednom ozbiljno zaprijetili. U tri je poteza izigrana obrana domaćina, no na dodavanje Vukičevića sa 6-7 metara Ivan Škugor ne uspijeva savladati Luketina. U 36.minuti Crnica dolazi na korak do pobjede. Radić je povukao kontru 3 na 1 kroz sredinu, dodao desno za Šamiju koji na drugoj vratnici proigrava Vukičevića za 1:3! Domaći tada prelaze na igru sa Ćorlukom u ulozi golmana-igrača, no bez uspjeha. naprotiv, Subotić je u 39.minuti sa svoje polovice zabio u prazan gol i stavio pečat na veliku pobjedu momčadi mladena Perice-Štrle, 1:4! Splićani su tako nakon 7 odigranih kola ostali tek na jednoj pobjedi, te je već sada jasno da će se trebati pojačati u zimskom prijelaznom roku kako bi izbjegli “ponavljanje povijesti”, pada u drugoligaško društvo.

2.HMNL-jug | Nove pobjede vodećeg dvojca

Odigrani su susreti 9.kola 2.HMNL-jug, a vodeći dvojac upisao je nove pobjede, te je sve …

Minsk domaćin završnog turnira UEFA Futsal Lige prvaka!

Bjeloruski Minsk biti će domaćin završnog turnira UEFA Futsal Lige prvaka za ovu natjecateljsku sezonu! …