Crnica usmjerila splitski brod prema drugoligaškom društvu

U susretu 15.kola 1.HMNL Crnica je slavila protiv Splita rezultatom 5-4, čime su Splićani došli korak bliže padu u drugoligaško društvo. Splićani su odigrali vrlo dobro 1.poluvrijeme, te su na odmor otišli s minimalnom prednošću, no u nastavku domaćin golovima kapetana Vukovića dolazi do preokreta. Stojković je golom u 30.minuti doveo Crnicu na prag pobjede, 5-3. Splićani nakon toga preuzimaju maksimalan rizik s golmanom-igračem, no Crnica se dobro brani. U poslijednjoj minuti Savolainen brani akumulaciju Periću, a gol Hrstića za 5-4 došao je prekasno za Splićane da bi se izbjegao poraz. Crnica je ostvarila pobjedu koja gura Splićane prema drugoligaškom ponoru. Spomenimo i kako su Splićani i u ovom susretu imali zamjerke na suđenje. Epilog svega je na koncu i prijava protiv trenera gostiju Branka Laure, koji je zbog suspenzije utakmicu promatrao iz gledališta, no to ga nije omelo u vrijeđanju arbitra.

Delegat: Dražen Bumbak

CRNICA: Juha-Matti Savolainen, Marko Marčić, Niko Škugor, Saša Subotić, Alen Protega, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Archil Sebiskveradze, Vicenco Ćaleta-Car, Josip Radić, Filip Radaj, trener: Mladen Perica-Štrla

SPLIT: Luka Pavlović, Almedin Bundavica, Duje Vladović, Josip Zeljković, Fernando Ariel Wilhelm, Jakov Hrstić, Jefferson Goncalves Melo, Luka Perić, Toni Kirevski, Andrija Bogdanović, Luka Tešija, Milan Walter Simpson, Vicko Radić, Nikola Čizmić, predstavnik kluba: Dino Bečić

STRIJELCI: 0-1 Hrstić (13′), 1-1 Subotić (14′), 2-1 Radić (18′), 2-2 Jefferson (18′), 2-3 Bundavica (19′), 3-3 Vuković (24′), 4-3 Vuković (29′), 5-3 Stojković (30′), 5-4 Hrstić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 9 (4+5); Split 5 (1+4)

ŽUTI KARTONI: Radić (26′), Stojković (32′), Subotić (36′) – CRNICA
Čizmić (26′), Hrstić (26′) – SPLIT

CRVENI KARTON: Vladović (26′) – SPLIT

IGRAČ UTAKMICE: Dragan Vuković (CRNICA)

Antonio Juretić: Ne priznajemo nikome da je favorit na Ribnjaku

Sutra nas očekuje prvi polufinalni dvoboj u kojem se sastaju Olmissum i Dinamo te smo …

Primić: “Square može zaustaviti svakoga u ligi!”

Ususret polufinalnom dvoboju Novog Vremena iz Makarske i Squarea iz Dubrovnika razgovarali smo sa Zoranom Primićem. Primić je reprezentativni golman …