Početna | - Naslovna | Futsal Dinamo na krilim Čekola do pobjede kod AFCU-a!

Futsal Dinamo na krilim Čekola do pobjede kod AFCU-a!

U poslijednjem susretu 7.kola 1.HMNL Futsal Dinamo je ostvario izuzetno vrijednu pobjedu na gostovanju kod splitskog Universitasa. Zagrebački “modri” slavili su rezultatom 1-4 upisavši tako drugu ovosezonsku pobjedu (prvu u gostima).
Universitas je bolje ušao u utakmicu, no raspoloženi Herceg s nekoliko je sjajnih obrana sačuvao svoju mrežu čistom. Nakon toga gledamo ravnopravu igru s nekoliko lijepih prilika s obe strane, no mreža se tresla samo jednom. Igrala se 8.minuta kada u polukontri Čekol odmjerenim udarcem s 10ak metara savladava Stojkića za 0-1! U ranoj fazi nastavka Splićani dolaze do izjednačenja. Gotovac je iz auta s lijeve strane ubacio u kazneni prostor, a Mijić između dvojice suparničkih igrača dolazi do lopte i zabija za 1-1! No radost splitskih “studenata” nije dugo trajala. Već u slijedećoj minuti gosti dolaze do novog vodstva. Kanjuh je iz slobodnog udarca s lijeve strane proigrao Čekola, koji s 11-12 metara s desne strane zabija za 1-2! Nije dugo trebalo da Futsal Dinamo dođe do novog zgoditka. U 25.minuti u 3 je poteza izigrana obrana domaćina, Kanjuh je sjajnom dugom prizemnom loptom proigrao Šulentića koji s desne strane izlazi sam pred Stojkića i zabija za 1-3! Nastojanja domaćina da se vrate u igru nisu urodila plodom. Obrana gostiju bila je čvrsta, a vratar Herceg siguran. Pokušali su “studenti” igrom s golamnom-igračem, no bez učinka. Naprotiv, u 36.minuti nesporazum u redovima domaćih koristi Prgomet i zabija u nebranjen gol za konačnih 1-4! Futsal Dinamo je tako ostvario izuzetno bitnu pobjedu kojom se primakao na samo bod do Universitasa u stabilnoj sredini ljestvice.

Delegat: Dražen Bumbak

UNIVERSITAS: Marin Stojkić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Crnjac, Josip juretić, Ivan Gotovac, Karlo Kovačić, Mario Taći, Ante Peša, Dino Peša, Ivan Tustonjić, Nikola Moro, Marin Mandić, Franko Bilić, trener: Hrvoje Budimir

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Ivan Šulentić, Robert Grbić, Davor Kanjuh, Mateo Mužar, Vito Gagulić, Kristian Čekol, Daniel Dekanić, Mihovil Prgomet, Josip Grubeša, Hrvoje Penava, Jakov Mudronja, Tomislav Hercigonja, Karlo Maloševac, trener: Alen Jukić

STRIJELCI: 0-1 Čekol (8′), 1-1 Mijić (22′), 1-2 Čekol (23′), 1-3 Šulentić (25′), 1-4 Prgomet (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 5 (1+4); Futsal Dinamo 6 (2+4)

ŽUTI KARTONI: Taći (33′) – UNIVERSITAS
Čekol (23′), Penava (27′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Kristian Čekol (FUTSAL DINAMO)

2.HMNL-zapad | Poraz vodećeg dvojca, Jesenju jesenski naslov!

Okončan je jesenski dio natjecanja 2.HMNL-zapad! U susretima poslijednjeg jesenskog kola bilježimo neočekivane poraze vodećeg …

INTERVJU | Martina Španjol (predsjednica MNK Rab)

Žene u muškom futsalu nisu učestala pojava, no kada je žena na čelu jednog malonogometnog …