Početna | - Naslovna | Futsal Dinamo na krilima sjajne publike nadigrao Crnicu!

Futsal Dinamo na krilima sjajne publike nadigrao Crnicu!

U susretu 4.kola odigranom u popularnoj “Kutiji šibica”, Futsal Dinamo je slavio protiv šibenske Crnice s uvjerljivih 4-0! Nakon što je Futsal Dinamo poveo bizarnim autogolom već u prvoj minuti, dugo se rezultat nije mijenjao, no Futsal Dinamo je za borbenost i zalaganje nagrađen u samoj završnici susreta kada dolazi do uvjerljivih 4-0! Svakako vrijedi pohvaliti i sjajnu publiku koja je od prve do poslijednje minute fanatičnim navijanjem vodila svoju momčad do pobjede.

Delegat: Željko Franić

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Matija Đulvat, Ivan Šulentić, Robert Grbić, Davor Kanjuh, Mateo Mužar, Vito Gagulić, Kristian Čekol, Danijel Dekanić, Mihovil Prgomet, Josip Grubeša, Jakov Mudronja, Tomislav Hercigonja, Karlo Maloševac, trener: Alen Jukić

CRNICA: Juha Matti Savolainen, Marko Marčić, Josip Vukičević, Niko Škugor, Saša Subotić, Alen Protega, Robert Vinko Pavičić, Miloš Stojković, Dragan Vuković, Bruno Žilić, Marinko Šamija, Filip Radaj, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1-0 ag-Šamija (1′), 2-0 Šulentić (38′), 3-0 Čekol (39′), 4-0 Čekol (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 4 (2+2); Crnica 8 (5+3)

ŽUTI KARTONI: Čekol (16′), Mužar (32′) – FUTSAL DINAMO; Vukičević (16′) – CRNICA

CRVENI KARTON: Alen Protega (39′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Šulentić (FUTSAL DINAMO)

Nakon samo pola minute igre Futsal Dinamo dolazi do prednosti. Šamija je odigrao povratnu loptu za Škugora, kojem lopta bježi ispod noge u gol za 1-0! Dinamo je tako poveo praktički “iz ničega”, a u narednih 10ak minuti igre nismo vidjeli većih uzbuđenja. U 13.minuti domaćin je dvaput ozbiljno zaprijetio preko Gagulića, koji osvaja loptu na centru no u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Savolainena, da bi u nastavku akcije lopta ponovno došla do Gagulića, no njegov udarac iz blizine zaustavlja vratnica. U 15.minuti bilježimo novu prijetnju domaćina preko Mužara, no niti on ne uspijeva savladati Savolainena u situaciji 1 na 1. U 18.minuti Kanjuh je iz auta s lijeve strane na drugoj vratnici proigrao usamljenog Grubešu, koji u izglednoj prilici ne uspijeva kvalitetno pucati. Do kraja poluvremena nije bilo izglednijih prilika. Futsal Dinamo je tako na odmor otišao s minimalnom prednošću ostvarenom još u prvoj minuti, no po prikazanoj igri zagrebački “modri” su zaslužili rezultatsku prednost.
U nastavku već u prvoj minuti Crnica prijeti preko Subotića, koji s lijeve strane puca pored gola. Uzvratili su domaći sjajno izigranom akcijom gdje u završnici Šulentić lijepo proigrava Kanjuha, no ponajbolji igrač Futsal Dinama iz sjajne prilike puca preko gola. Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika sve do 32.minute, kada Crnica ne koristi priliku iz slobodnog udarca s vrha kaznenog prostora, nakon što je Mužar prekršajem zaustavio Subotića. U 34.minuti bilježimo novu priliku gostiju preko Vukovića, koji s pozicije pivota iz okreta puca tik uz vratnicu. Na isteku 37.minute Crnica prelazi na igru sa Škugorom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti golu Futsal Dinama. Naprotiv, nakon izgubljene lopte Šuletić je s centra zabio u nebranjen gol i doveo Futsal Dinamo na prag pobjede, 2-0! Nedugo zatim Šuletić osvaja loptu duboko u protivničkoj polovici, a Protega ga pred praznim golom zaustavlja prekršajem, za što je opravdano isključen. Čekol je iz penala zabio za 3-0 i definitivno prelomio susret u korist domaćina. U poslijednjoj minuti Čekol je s desne strane osvanuo sam pred Savolainenom, obišao ga i zabio za konačnih 4-0! Na koncu uvjerljiva i u potpunosti zaslužena pobjeda Futsal Dinama koji je pokazao više htjenja, borbenosti, te na koncu i znatno više igre. Crnica je pak u mnogočemu ostala večeras dužna, a igrom koju su Šibenčani večeras prikazali više od poraza nisu ni zaslužili.

2.HMNL-istok | Odigrani susreti 6.kola

Odigrani su susreti 6.kola 2.HMNL-istok, a momčadi s vrha ljestvice ostvarile su očekivane pobjede. Brod …