Futsal Dinamo pobjedom nad Uspinjačom do 3.mjesta

U susretu poslijednjeg kola ligaškog dijela natjecanja Futsal Dinamo je pobjedom protiv Uspinjače Gimke došao do 3.mjesta, te će se isti suparnici susresti i u četvrtfinalu doigravanja.

Kolo: 18. kolo
Datum: 03.07.2020..
Dvorana: SD Dom sportova, Zagreb
Gledatelja: –

FUTSAL DINAMO – USPINJAČA GIMKA  4:3 (2:2)

Prvi sudac: Mario Blažin
Drugi sudac: Boris Stanić
Treći sudac: Filip Mijač
Četvrti sudac: Stjepan Harastija
Delegat: Damir Keser

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Matija Đulvat, Ivan Šulentić, Filip Novak, Robert Grbić, Davor Kanjuh, Mateo Mužar, Vito Gagulić, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Mihovil Prgomet, Hrvoje Penava, Borna Kušlan, Karlo Maloševac, trener: Alen Jukić

USPINJAČA GIMKA: Ante Piplica, Nikola Gudasić, Matija Uremović, Silvio Toth, David Mataja, Ivan Obšivač, Franjo Matković, Kristijan Postružin, Renato Koturović, Valentino Jelovečki, Marko Vuković, trener: Korab Morina

STRIJELCI: 1:0 Čekol (2′), 2:0 Grbeša (7′), 2:1 Matković (9′), 2:2 Obšivač (17′), 3:2 Čekol (21′), 4:2 Mužar (27′), 4:3 Matković (34′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo  7 (5+2), Uspinjača Gimka  6 (5+1)

ŽUTI KARTONI: Penava (30′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Kristian Čekol (FUTSAL DINAMO)

Futsal Dinamo je poveo već u 2.minuti kada Prgomet sjajno proigrava u prazan prostor Čekola koji izlazi sam pred Piplicu i preciznim udarcem od vratnice zabija za 1:0. U 7.minuti Futsal Dinamo iz prekida dolazi do povećanja prednosti. Kanjuh je iz slobodnog udarca s 9 metara odigrao na 11-12 metara za Grbešu, koji silovitim udarcem zabija za 2:0. Dvije minute kasnije Uspinjača Gimka također dolazi do gola iz prekida. Matković je iz slobodnog udarca s 10 metara iskosa s desne strane savladao Hercega za 2:1. U 17.minuti Uspinjača Gimka dolazi do izjednačenja. Nesmotrenost Mužara u obrani iskoristio je Obšivač došavši do lopte na poziciji pivota i zabivši za 2:2. Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor. Zagrebačkim ‘modrima’ je u nastavku trebalo samo pola minute da dođu do prednosti. Krasno odigranu akciju okrunio je Čekol maestralno zabivši s lijeve strane za 3:2. Rezultat se nije mijenjao sve do 27.minute kada Grbić sa svoje polovice šalje dugu loptu za Prgometa, sidrun ‘modrih’ ostavlja loptu za Mužara, koji zabija za povećanje prednosti Futsal Dinama, 4:2. U 34.minuti Uspinjača Gimka se ponovno vraća u igru. Franjo Matković iz slobodnog udarca s 12 metara silovito zabija pod gredu neopreznog Hercega za 4:3. Rezultat se do kraja ipak nije mijenjao, iako je bilo prilika na obe strane. Izdvajamo lijep pokušaj Gagulića u 38.minuti, no goste spašava vratnica. S druge strane, Herceg je u nekoliko navrata sjajnim intervencijama očuvao svoju mrežu. Futsal Dinamo je tako nastavio svoj pobjednički niz ostvarivši i treću pobjedu u post-korona dijelu sezone. Uspinjača Gimka je pak nakon dvije pobjede upisala prvi poraz, no već u četvrtfinalu doigravanja imat će priliku uzvratiti ‘modrima’ za današnji poraz.