Početna | - Naslovna | Futsal Dinamo potopio Crnicu za prve ovosezonske bodove!

Futsal Dinamo potopio Crnicu za prve ovosezonske bodove!

U dvoboju 3.kola 1.HMNL Futsal Dinamo je nadigrao šibensku Crnicu ostvarivši u konačnici uvjerljivu pobjedu rezultatom 6:1! Momčad Miće Martića do pobjede je predvodio raspoloženi Kristijan Grbeša za čije dalekometne projektile gosti nisu imali rješenja.

Delegat: Branko Bolanča

FUTSAL DINAMO: Goran Škorić, Matija Đulvat, Ivan Šulentić, Davor Kanjuh, Matija Rajh, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Danijel Dekanić, Mihovil Prgomet, Ivn Herceg, Danijel Bešlić, Tomislav Hercigonja, trener: Mićo Martić

CRNICA: Robert Mišković, Mario Žumberac, Toni Jurin, Ivan Škugor, Stjepan Perišić, Nikola Pavić, Ante Mijat, Dragan Vuković, Tonći Ljubić, Marinko Šamija, Antonio Perić, Josip Radić, Filip Radaj, trener: Robertino Jelovčić

STRIJELCI: 0:1 Mijat (5′), 1:1 Grbeša (12′), 2:1 Šulentić (15′), 3:1 Grbeša (20′), 4:1 Grbeša (22′), 5:1 Grbeša (23′), 6:1 Kanjuh (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 7 (2+5); Crnica 5 (3+2)

ŽUTI KARTON: Šulentić (34′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Kristijan Grbeša (FUTSAL DINAMO)

U susretu 3.kola 1.HMNL Futsal Dinamo je lakše od očekivanog slavio protiv šibenske Crnice ostvarivši tako prvu ovosezonsku pobjedu. Susret je bio humanitarnog karaktera za pomoć obitelji nedavno preminulog navijača Domagoja Matezovića.
Crnica je povela u 5.minuti! Velik posao obavio je Pavić koji je na poziciji sidruna navukao dva igrača na sebe, ostavio petom loptu na lijevu stranu za utrčalog Šamiju koji povratnom loptom pronalazi Mijata, a kapetanu gostiju nije bilo teško s 4-5 metara zabiti za vodstvo gostiju, 0:1! Dvije minute kasnije bilježimo još jednu prijetnju gostiju kada se nakon duge lopte Miškovića u prilici našao Žumberac, no njegov udarac brani vratar Škorić. Futsal Dinamo je imao terensku inicijativu, no izgledne prilike teško su se stvarale. Domaći su izjednačili u 13.minuti kada Grbeša s poprilične udaljenosti (13-14 metara) zabija za 1:1! Već u slijedećoj minuti mogli su gosti do novog vodstva. Žumberac je s lijeve strane izišao sam pred Škorića, no ni iz dva pokušaja ne uspijeva savladati vratara domaćih. Kazna je stigla u 15.minuti kada nakon ubačaja sa strane Šulentić donosi prednost domaćinu, 2:1! U 17.minuti bilježimo po jednu veliku priliku sa svake strane. Najprije u kontri 2 na 1 gosti ne uspijevaju zabiti, da bi uslijedio odgovor domaćih preko Kanjuha koji puca za malo pored vratnice. Uoči odlaska na odmor Futsal Dinamo dolazi do povećanja vodstva. Najprije je udarac Čekola zaustavila vratnica, da bi nedugo zatim Grbeša nakon kornera silovitim udarcem s 12ak metara od vratnice zabio za 3:1!
Pitanje pobjednika odlučeno je u ranoj fazi nastavka. U 22.minuti Futsal Dinamo  dolazi do novog zgoditka kada u polukontri lopta dolazi na desnu stranu do Grbeše koji neobranjivo pogađa suprotni kut nemoćnog Miškovića za 4:1, a već u slijedećoj minuti raspoloženi Grbeša novim topovskim udarcem donosi domaćinu nedostižnih 5:1! U 25.minuti bilježimo novu veliku priliku domaćina, no Mišković brani udarac Prgometa s vrha kaznenog prostora. Nakon toga nastavila se inicijativa domaćina, a svakako vrijedi spomenuti i nevjerovatan promašaj Šulentića iz 29.minute kada je s vrha kaznenog prostora promašio potpuno prazan gol gostiju. Rezultat se nije mijenjao sve do 39.minute kada Kanjuh koristi igru gostiju s golmanom-igračem, te zabija sa svoje polovice za konačnih 6:1!
Dinamo je tako ostvario prvu ovosezonsku pobjedu koja im zasigurno podiže samopouzdanje uoči gradskog derbija s Nacionalom koji je na rasporedu u ponedjeljak. Riječ je o zaostalom susretu 2.kola koji je odgođen zbog nastupa Nacionala u UEFA Futsal Cupu. Crnica je pak nakon remija u gostima s Nacionalom, te domaće pobjede nad Alumnusom u trećem dvoboju protiv zagrebačke momčadi upisala prvi ovosezonski poraz.