Početna | - Naslovna | Futsal Dinamo trijumfom u Dubrovniku izborio polufinale!

Futsal Dinamo trijumfom u Dubrovniku izborio polufinale!

U uzvratnom susretu četvrtfinala doigravanja Futsal Dinamo je slavio u gostima kod Squarea, te je omjerom 2:0 izborio plasman u polufinale. Futsal Dinamo će u polufinalu igrati protiv Split Tommyja, dok je za dubrovački Square ovim porazom gotova sezona.

Delegat: Mirko Vrcan

SQUARE: Alen Turuk, Borna Tikvica, Haron Džanković, Marijan Tunjić, Adriano Darrer, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Andro Zarač, Maro Đuraš, Denis Hasanović, Antonio Konsuo, Antun Bačić, Ante Daničić, Zoran Primić, trener: Mato Cvjetković

FUTSAL DINAMO: Goran Škorić, Matija Capar, Matija Đulvat, Douglas Reed, Matej Horvat, Kristian Čekol, Davor Kanjuh, Mihovil Prgomet, Hrvoje Penava, Danijel Bešlić, Tomislav Hercigonja, trener: Mićo Martić

STRIJELCI: 0:1 Kanjuh (15′), 1:1 Kuraja (16′), 1:2 Horvat (20′), 1:3 Horvat (29′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 8 (5+3); Futsal Dinamo 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Zarač (14′), Rezo (29′), Daničić (29′), Tikvica (34′), Đuraš (34′) – SQUARE
Penava (24′), Horvat (29′), Prgomet (31′), Capar (34′) – FUTSAL DINAMO

CRVENI KARTON: Čekol (33′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Matej Horvat (FUTSAL DINAMO)

Bio je ovo dvoboj dvije oslabljene momčadi. Square je već dugo bez kapetana Cvjetkovića, a uz njega izostali su kartonirani Micevski te Šimunović, dok kod gostiju od značajnijih igrava nije bilo Matoševića, Ziberija i Grbeše. No usprkos izostanku trojice stožernih igrača, momčad Miće Martića zasluženo je ostvarila pobjedu vrijednu plasmana u polufinale.
Square je bolje ušao u utakmicu, no propustili su domaći nekoliko lijepih prilika za vodstvo. Već u 1.minuti Ðuraš je izišao sam pred Škorića, no Penava otklanja opasnost. U 11.minuti Hasanović se našao sam pred Škorićem, povratnom loptom proigrava Zarača koji je blokiran. Nakon toga uslijedilo je kratko razdoblje inicijative gostiju, koji su ipak bili konkretniji, te poveli golom Kanjuha u 15.minuti za 0:1! No radost gostiju bila je kratkog vijeka jer već u slijedećoj minuti Kuraja vraća stvari na početak zabivši iz gužve pred Škorićem za 1:1! Gosti ipak na odmor odlaze s minimalnom prednošću. Horvat je 19 sekundi prije odlaska na odmor savladao Turuka, kojem se lopta od ruke uz pomoć vratnice odbija u gol za 1:2! Horvat se pokazao kao igrač odluke jer je njegovim zgoditkom u 28.minuti Futsal Dinamo stekao nenadoknadivu prednost, 1:3! Sve dvojbe oko konačnog ishoda mogao je otkloniti Kanjuh, no njegov udarac zaustavlja vratnica. U 33.minuti Squareu se ukazala prilika za povratak u susret nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Čekol, no “goaspari” ne uspijevaju materijalizirati brojčanu prednost. Od 36.minute pokušali su domaći igrom s golmanom-igračem, no bez uspjeha. Gosti su se bez većih problema obranili, te proslavili pobjedu vrijednu plasmana u polufinale. Momčad Squarea na koncu je za borbenost nagrađena pljeskom publike, te je za njih sezona završena. Futsal Dinamo će pak protiv Split Tommyja tražiti plasman u finale.

Pomlađena Hrvatska protiv Kine, Vijetnama i Nizozemske!

Hrvatska malonogometna reprezentacija danas je krenula na put u Kinu gdje sudjeluje na međunarodnnom turniru. …

Hrvatska reprezentacija na međunarodnom turniru u Kini

Hrvatska malonogometna reprezentacija ovog vikenda sudjeluje na međunarodnom turniru u Kini. Changshu je grad domaćin …