Početna | - Naslovna | Futsal Dinamo u sjajnoj utakmici nadigrao Vrgorčane

Futsal Dinamo u sjajnoj utakmici nadigrao Vrgorčane

U sjajnoj utakmici odigranoj u Sutinskim vrelima, Futsal Dinamo je nadigrao Vrgorčane i slavio s uvjerljivih 7-3. Futsal Dinamo je do pobjede došao prvenstveno zahvaljujući puno boljoj realizaciji. Vrgorčani su stvorili velik broj prilika, no manjak koncentracije u završnici doveo je do toga da je Futsal Dinamo ostvario na koncu rezultatski uvjerljivu pobjedu.

Delegat: Valter Siladi

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Matija Đulvat, Ivan Šulentić, Robert Grbić, Davor Kanjuh, Mateo Mužar, Vito Gagulić, Kristian Čekol, Kristijan Grbeša, Mihovil Prgomet, Hrvoje Penava, Jakov Mudronja, Pave Mudornja, Karlo Maloševac, trener: Alen Jukić

VRGORAC: Robert Mišković, Ante Kraljević, Josip Sesar, Mateo Kozarić, Josip Suton, Luka Suton, Toni Jelavić, Duško Martinac, Marko Gašpar, Mirko Jurjević, Mate Marinović, Zdravko Turić, Ante Mušan, Marko Vučić, trener: Vladimir Bebek

STRIJELCI: 1-0 Mudronja (5′), 2-0 Čekol (10′), 3-0 Čekol (16′), 2-2 Martinac (18′), 3-2 Sesar (19′), 4-2 Mudronja (23′), 5-2 Prgomet (34′), 6-2 Mužar (37′), 7-2 Gagulić (38′), 7-3 L.Suton (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 5 (3+2); Vrgorac  10 (6+4)

ŽUTI KARTONI: Kanjuh (8′) – FUTSAL DINAMO
Kraljević (9′), Jelavić (22′), J.Suton (28′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Davor Kanjuh (FUTSAL DINAMO)

Prvu veliku priliku bilježimo u 3.minuti kada Jurjević sjajno dugom loptom proigrava Luku Sutona, no Herceg brani njegov udarac iz blizine. Vrgorčani su bili opasniji u uvodnim minutama, a onda Futsal Dinamo iz prve ozbiljnije prilike dolazi do prednosti. Igrala se 5.minuta kada Mudronja iskosa s desne strane pored Jelavića pogađa suprotni kut vratara Miškovića za 1-0. Treći je to susret u nizu da Mudronja prvi zabija za Futsal Dinamo. U 8.minuti Sesar je iz teške situacije iskosa s desne strane gađao bliži kut vratara Hercega, koji loptu nogom skreće u vratnicu. U 10.minuti Futsal Dinamo dolazi do povećanja prednosti. Mudronja u kontri 2 na 1 dodaje za Čekola kojem nije bilo teško zabiti u nebranjen gol za 2-0. U 12.minuti Šulentić je lijepo prošao kroz obranu gostiju, no njegov udarac zaustavlja vratnica. Uzvratili su gosti preko Sesara, koji nakon kombinacije s Lukom Sutonom iskosa s desne strane još jednom pogađa vratnicu. Kazna za taj promašaj stigla je u 16.minuti kada Čekol iskosa s lijeve strane šalje loptu prema golu, a Mišković nespretnom intervencijom šalje loptu u vlastitu mrežu za velikih 3-0. Nakon toga Miškovića je na golu gostiju zamijenio Vučić. Nedugo zatim Futsal Dinamu se pružila prilika iz akumulacije, no Grbeša nije pucao dobro, te Vučić bez problema zaustavlja njegov udarac. Gosti se nisu predavali, te se do kraja poluvremena potpuno vraćaju u igru. U 18.minuti Martinac je osvojio loptu na centru, te se po desnoj strani sjurio prema golu Hercega i iskosa s desne strane silovito zabio u bliži kut za 3-1.U slijedećoj minuti Sesar je nakon kornera ostao sam s lijeve strane, te prizemnim udarcem savlada Hercega koji je u ovoj situaciji trebao bolje reagirati, 3-2. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću domaćina.
Prvu veliku priliku u nastavku bilježimo već nakon pola minute igre, kada lopta iz kornera dolazi do Prgometa, no njegov vrlo dobar udarac lijepo brani Vučić. Uzvratili su gosti u 23.minuti lijepom akcijom gdje u završnici Jelavić s desne strane izlazi pred Hercega, koji brani njegov udarac. Nedugo zatim Mudronja u polukontri lijepo prolazi kroz sredinu i efektno zabija za povećanje prednosti ‘modrih’, 4-2. Nakon toga gledamo obostrano otvorenu igru, dinamičnu, gdje su obe momčadi propustile nekoliko prilika. Izdvajamo situaciju iz 25.minute kada Kozarić lijepo kroz sredinu proigrava Kraljevića koji ostaje sam u srcu kaznenog prostora domaćih, no puca tik uz vratnicu. Futsal Dinamo u 34.minuti čini presudan korak prema trijufu kada Prgomet iskosa s lijeve strane lijepo zabija za nedostižnih 5-2. Vrgorčani tada prelaze na igru s golmanom-igračem, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti protivnički gol. U 37.minuti Šulentić je pred sobom imao prazan gol, no u namjeri da se ušeta s loptom u gol zaustavio ga je Sesar izbivši mu loptu u korner. Iz kornera Futsal Dinamo ipak dolazi do zgoditka. Kanjuh je ubacio pred gol, gdje ostaje oslobodan Mužar i zabija za 6-2. Pobjedu Futsal Dinama u 38.minuti zapečatio je Gagulić okrunivši lijepu akciju i novu asistenciju Kanjuha za 7-2. Poraz Vrgorčana u poslijednjim je sekundama susreta ublažio Luka Suton zabivši na dodavanje iz kornera Martinca za konačnih 7-3. Na koncu rezultatski uvjerljiva pobjeda Futsal Dinama, premda možemo reći da su Vrgorčani prikazali bolju igru, no što to kazuje konačan ishod. No ipak, Futsal Dinamo je pokazao puno više koncentracije u završnici, te je zasluženo ostvario novu prvenstvenu pobjedu.

Teo Strunje: ‘Još uvijek vjerujem da se prvenstvo može dovršiti’

Razgovarali smo s Teom Strunjom, trenerom Novog Vremena Apfel, aktualnog prvaka Hrvatske koji nakon 15 …

Mladen Perica-Štrla: ‘Ne vjerujem da će se prvenstvo nastaviti…’

Mladen Perica-Štrla trener je šibenske Crnice, koja ove sezone bilježi sjajne rezultate. Šibenčani trenutno drže …