Početna | - Naslovna | Futsal Dinamo u sjajnom derbiju bolji od Splita!

Futsal Dinamo u sjajnom derbiju bolji od Splita!

U derbiju 16.kola 1.HMNL Futsal Dinamo je slavio protiv Splita rezultatom 7:4! Bila je to prva utakmica “modrih” nakon odlaska dojučerašnjeg trenera Miće Martića, a Futsal Dinamo je pokazao veliku volju i zalaganje što je u konačnici nagrađeno velikom pobjedom.
Dinamo je poveo u 14.minuti kada Kanjuh nakon prekršaja nad Penavom iz penala silovito zabija pod gredu za 1:0! Vrlo brzo domaćin je došao i do drugog zgoditka. Akciju u kojoj su sudjelovali Grcić i Matošević golom je okrunio Penava za 2:0! Splićane je u igru lijepim zgoditkom vratio Suton, no raspoloženi Penava s druge strane glavom je zabio na dodavanje Kanjuha za 3:1 nakon prvih 20 minuta. Splićani na samom otvaranju nastavka dolaze do smanjenja vodstva golom Marića za 3:2, no nova velika greška u obrani domaćih omogućila je Matoševiću da izađe sam pred Pavlovića i vrati domaćinu 2 gola prednosti, 4:2! No tu nije bio kraj. Splićani su se golovima Sekulića iz akumulacije, te Kosora nakon greške domaće obrane potpuno vratili u utakmicu (4:4). No ipak, sreća je pratila “modre”, te autogolom Jurline u 35.minuti dolaze do novog vodstva. Rezultat se nije mijenjao sve do same završnice susreta kada Grcić i Čekol postavljaju konačan omjer za veliku pobjedu Futsal Dinama i slavlje s navijačima.

Delegat: Dario Žgrablić

FUTSAL DINAMO: Tomislav Hercigonja, Jakov Grcić, Ivan Šulentić, Davor Kanjuh, Matija Đulvat, Mateo Mužar, Kristian Čekol, Daniel Dekanić, Mihovil Prgomet, Vedran Matošević, Matija Rajh, Hrvoje Penava, Marko Starčević, Karlo Maloševac, trener: Juraj Fabijanić

SPLIT: Luka Pavlović, Filip Kosor, Toni Rendić, Jakov Hrstić, Josip Jurlina, Vicko Radić, Josip Suton, Toni Kirevski, Alen Marić, Dario Marinović, Antonio Sekulić, Luka Balić, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 1:0 Kanjuh (14′), 2:0 Penava (14′), 2:1 Suton (18′), 3:1 Penava (20′), 3:2 Marić (21′), 4:2 Matošević (28′), 4:3 Sekulić (29′), 4:4 Kosor (30′), 5:4 ag-Jurlina (35′), 6:4 Grcić (40′), 7:4 Čekol (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Futsal Dinamo 9 (3+6); Split 10 (6+4)

ŽUTI KARTONI: Prgomet (23′), Čekol (29′) – FUTSAL DINAMO; Kirevski (32′)

IGRAČ UTAKMICE: Hrvoje Penava (FUTSAL DINAMO)

Hrvatska u uzvratu slavila u Ukrajini!

U drugom prijateljskom dvoboju u ukrajinskom Čerkasyju, Hrvatska je slavila protiv Ukrajine rezultatom 3-4 uzvrativši …

Slovačka remizirala s Iranom, pa izgubila od Bjelorusije!

U mnoštvu prijateljskih međunarodnih dvoboja koji su na rasporedu ovih dana izdvajamo dvoboje Slovačke, protivnika …