Lavovska borba u prvom polufinalu, jedan pogodak odlučio prvog finalista!

Mali broj gledatelja koji su imali privilegiju biti u dvorani, a i svi koji su gledali dvoboj putem TV ekrana mogli su uživati u utakmici koju je na kraju odlučio samo jedan pogodak, ali je viđena nevjerojatna borba s obje strane. Olmissum je dominirao velikim dijelom prvog poluvremenu dok smo u drugom poluvremenu mogli vidjeti ujednačenu igru i svaka momčad je imala svoje periode u kojima je bila bolja. Upravo odlično prvo poluvrijeme Omišana je presudilo ovaj dvoboj i zato možemo reći kako je ova pobjeda zaslužena, ali kapa dolje i zagrebačkoj momačadi. Puno igrača je danas zaslužio titulu igrača utakmice i bilo je teško izdvojiti jednog. Olmissum čeka pobjednika drugog polufinala koje se igra sutra s početkom u 20 sati, a sastaju se Novo Vrijeme i Square. CROfutsal će tijekom jutra objaviti veliku fotogaleriju s ovog susreta, a očekujte isto i sa sutrašnje utakmice.

Delegat: Antonio Pejić

OLMISSUM: Žarko Luketin, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Stjepan Perišić, Valerije Jurić, Josip Bilandžić, Božidar Baučić, Mateo Galić, Duje Kustura, Josip Jurlina, Matej Horvat, Antonio Juretić, Josip Kolobarić, Antonio Sekulić, trener: Duje Maretić

FUTSAL DINAMO: Mario Herceg, Robert Grbić, Davor Kanjuh, Kristian Čekol, Mihovil Prgomet, Karlo Maloševac, Matija Đulvat, Ivan Šulentić, Filip Novak, Mateo Mužar, Vito Gagulić, Kristijan Grbeša, Hrvoje Penava, Jakov Mudronja, trener: Alen Jukić

STRIJELCI: 1:0 Jurić (15′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 8 (5+3), Futsal Dinamo 2 (2+0)

ŽUTI KARTONI: Sekulić (24′) – OLMISSUM

CRVENI KARTONI:

IGRAČ UTAKMICE: Valerije Jurić (OLMISSUM)

Od prve sekunde obje momčadi su krenule jako s brzim tranzicijama lopte s jedne na drugu stranu. Obrane su igrale čvrsto i teško se dolazilo do izglednijih prilika no može se reći kako je Olmissum bio nešto bolja momčad u tim početnim minutama. S istekom šeste minute Pavić sjajno puca iskosa s lijeve strane, ali Herceg odbija rukom loptu u korner. S druge strane u sljedećoj minuti prilika za Kanjuha koji snažno puca zdesna, ali Luketin brani. Strašna prilika za Olmissum u 12. minuti kad Jurić puca iz okreta, ali golman Dinama fantastično brani. Nakon što su u prvih 10 minuta susreta obje momčadi igrale čvrsto i brzo, u prvim minutama druge polovice poluvremena vidljiv je blagi pad koncentracije gdje igrači počinju griješiti u dodavanjima, ali se greške ne iskorištavaju. Olmissum u tim minutama izgleda bolje, pucaju u nekoliko navrata, ali Herceg je nesavladiv sve do posljednjih sekunda 15. minute kad ga Jurić savladava snažnim udarcem s 8-9 metara. Dominacija Olmissuma se nastavlja i u sljedećim minutama, a do povežanja prednosti su mogli već u 17. minuti kad Jurlina sjajno izbija sam ispred golmana, ali brani Herceg. Golman Dinama se umalo upisao i u asistente kad je minut prije kraja poluvremena sjajno pronašao Prgometa koji ne zahvaća loptu dobro glavom i ona ide preko gola.

Prvu ozbiljnu priliku u drugom poluvremenu je imao Olmissum na početku 22. minute kad Jurić puca s lijeve strane iskosa, ali nema novog pogotka. Dobro puca i Horvat s iste strane minut kasnije, ali golman Dinama brani. Ponovno prilika za Olmissum u sljedećoj minuti kada Čekol griješi u obrani, Sekulić dodaje loptu Jurlini, ali rezultat i dalje ostaje nepromijenjen. Prva prava prilika za Dinamo je došla tek u 26. minuti kad Penava sjajno pronalazi Gagulića, ali se igrač Dinama ne snalazi najbolje. U sljedećim minutama obje momčadi igraju kao u prvim minutama prvog poluvremena te se igra brzo i ne nedostaje uzbuđenja s obje strane. Dinamo pokušava svim silama izjednačiti rezultat, a Olmissum povećati prednost, ali igraju se dobre obrane, a što prođe obranu, ne prolazi kraj golmana koji su upisali nekoliko lijepih obrana s obje strane. Tri minute prije kraja utakmice Čekol iskosa pokušava lobovati Luketina, ali golman Olmissuma pravovremeno izlijeće ispred igrača i odbija prsima loptu. Dinamo dvije ipo minute prije kraja uvodi Prgometa kao golmana-igrača, no ne uspijeva ozbiljnije ugroziti gol domaćih. Ostalo je 1:0, minimalna ali zaslužena pobjeda “zeleno-plavih” vrijedna plasmana u finale.

Novinar i voditelj marketinga na portalu.