Početna | - Naslovna | Može li Novo Vrijeme konačno slaviti protiv Nacionala?

Može li Novo Vrijeme konačno slaviti protiv Nacionala?

Danas je na rasporedu uzvratni susret polufinala doigravanja između Novog Vremena Apfel i Nacionala Zagreb. Susret je to u kojem Novo Vrijeme traži pobjedu kojom bi pitanje ukupnog pobjednika i plasmana u polufinale prolongirali za majstoricu u Zagrebu, dok će gosti u Makarskoj tražiti pobjedu vrijednu finala.

Slikovni rezultat za nacional novo vrijemeFOTO: Nacional Zagreb FC

U najavi prvog polufinalnog dvoboja analizirali smo dvoboje ova dva suparnika proteklih sezona. Tako je zaista zanimljivo da Makarani pune 2 godine ne znaju za pobjedu protiv zagrebačkog Nacionala. No ipak, prva polufinalna utakmica uvjerila nas je da momčad Tea Strunje itekako ima razloga za optimizam. Rekli bismo kako Makarani u prvom susretu mogu biti zadovoljni svim izuzev rezultatom. Novo Vrijeme Apfel je bilo na rubu senzacije preokrenuvši zaostatak 2:0 iz prvog poluvremena u prednost 2:3 u nastavku, no Nacional je na koncu ipak izborio izuzetno vrijednu pobjedu.

Fotografija Nacional Zagreb FC.FOTO: Nacional Zagreb FC

Ono što zasigurno treba brinuti Makarane je stanje Igora Osredkara. Stožerni igrač Novog Vremena još se uvijek oporavlja nakon ozljede, te je njegova skromna minutaža u prvom susretu znak da popularni “Igi” još uvijek nije spreman na najveće napore. No i bez njega Makarani su odigrali sjajnu utakmicu, te imaju na čemu graditi optimizam uoči večerašnjeg dvoboja.

S druge strane, tradicija je na strani Nacionala, a u momčadi Kujtima Morine vjeruju da će se pozitivan niz u dvobojima s Makaranima nastaviti i večeras, te da će u dvokoraku izboriti plasman u finale. Rezultatski imperativ je na strani Nacionala, za koje bi sve osim plasmana u finale bio veliki neuspjeh. U prvom susretu Nacional nije briljirao, no mnogi će reći kako je odlika velikih momčadi da pobjeđuju i kada ne igraju dobro. U Makarskoj momčad Kujtima Morine očekuje težak zadatak, jer riječ je o izuzetno teškom gostovanju, gdje će domaćina bodriti prepune tribine. Da li su Makarani u Zagrebu pokazali da konačno imaju recept za pobjedu protiv Nacionala? Duge 3 godine Novo Vrijeme čeka na pobjedu protiv velikih rivala, a večeras ćemo doznati da li se taj niz nastavlja ili ćemo konačnog pobjednika ovog dvoboja doznati tek nakon majstorice.

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …