Početna | - Naslovna | Može li Novo Vrijeme konačno slaviti protiv Nacionala?

Može li Novo Vrijeme konačno slaviti protiv Nacionala?

Danas je na rasporedu uzvratni susret polufinala doigravanja između Novog Vremena Apfel i Nacionala Zagreb. Susret je to u kojem Novo Vrijeme traži pobjedu kojom bi pitanje ukupnog pobjednika i plasmana u polufinale prolongirali za majstoricu u Zagrebu, dok će gosti u Makarskoj tražiti pobjedu vrijednu finala.

Slikovni rezultat za nacional novo vrijemeFOTO: Nacional Zagreb FC

U najavi prvog polufinalnog dvoboja analizirali smo dvoboje ova dva suparnika proteklih sezona. Tako je zaista zanimljivo da Makarani pune 2 godine ne znaju za pobjedu protiv zagrebačkog Nacionala. No ipak, prva polufinalna utakmica uvjerila nas je da momčad Tea Strunje itekako ima razloga za optimizam. Rekli bismo kako Makarani u prvom susretu mogu biti zadovoljni svim izuzev rezultatom. Novo Vrijeme Apfel je bilo na rubu senzacije preokrenuvši zaostatak 2:0 iz prvog poluvremena u prednost 2:3 u nastavku, no Nacional je na koncu ipak izborio izuzetno vrijednu pobjedu.

Fotografija Nacional Zagreb FC.FOTO: Nacional Zagreb FC

Ono što zasigurno treba brinuti Makarane je stanje Igora Osredkara. Stožerni igrač Novog Vremena još se uvijek oporavlja nakon ozljede, te je njegova skromna minutaža u prvom susretu znak da popularni “Igi” još uvijek nije spreman na najveće napore. No i bez njega Makarani su odigrali sjajnu utakmicu, te imaju na čemu graditi optimizam uoči večerašnjeg dvoboja.

S druge strane, tradicija je na strani Nacionala, a u momčadi Kujtima Morine vjeruju da će se pozitivan niz u dvobojima s Makaranima nastaviti i večeras, te da će u dvokoraku izboriti plasman u finale. Rezultatski imperativ je na strani Nacionala, za koje bi sve osim plasmana u finale bio veliki neuspjeh. U prvom susretu Nacional nije briljirao, no mnogi će reći kako je odlika velikih momčadi da pobjeđuju i kada ne igraju dobro. U Makarskoj momčad Kujtima Morine očekuje težak zadatak, jer riječ je o izuzetno teškom gostovanju, gdje će domaćina bodriti prepune tribine. Da li su Makarani u Zagrebu pokazali da konačno imaju recept za pobjedu protiv Nacionala? Duge 3 godine Novo Vrijeme čeka na pobjedu protiv velikih rivala, a večeras ćemo doznati da li se taj niz nastavlja ili ćemo konačnog pobjednika ovog dvoboja doznati tek nakon majstorice.

2.HMNL-zapad | Jesenje poraženo na Rabu, Petrinjčica bolja od Siscie

Jučer su odigrana dva susreta 12.kola 2.HMNL-zapad. Petrinjčica je s 1-0 protiv Siscie povela već …

2.HMNL-jug | Murter deklasirao Trogirane, Ombla bolja od Bračana

Jučer su odigrani prvi susreti 16.kola 2.HMNL-jug. U derbiju začelja Ombla je slavila na gostovanju …