Početna | - Naslovna | Nacional nadigrao Uspinjaču u zaostalom susretu 8.kola

Nacional nadigrao Uspinjaču u zaostalom susretu 8.kola

U zaostalom susretu 8.kola 1.HMNL Nacional Zagreb je nadigrao gradskog rivala Uspinjaču i ostvario novu pobjedu. Momčad Roberta Grdovića potopila je “žutu podmornicu” rezultatom 5:1 nanijevši im tako četvrti uzastopni poraz. S druge strane, Nacional je upisao i petu prvenstvenu pobjedu (ujedno i petu u nizu), čime je branitelj naslova nastavio svoj pobjednički niz i uspon na prvenstvenoj ljestvici.
Nacional je već u prvom poluvremenu stekao osjetnu prednost, te je golovima Gomesa, Juniora i Matana na odmor otišao s rezultatom 3:0! U nastavku su Gomes i Postružin zapečatili sudbinu gostiju, koji su do kraja susreta stigli tek ublažiti poraz počasnim zgoditkom Totha.
Slijedećeg vikenda Nacional i Uspinjaču očekuju novi izazovi. Nacional će nastavak pobjedničkog niza tražiti na svom parketu gdje im u goste dolazi Novo Vrijeme Apfel, dok će Uspinjača ne neugodno gostovanje u Slavonski Brod.

Delegat: Zdenko Paltrinieri

NACIONAL ZAGREB: Marko Vuković, Matheus de Abreu Kogikoski, Luka Mravunac, Junior Francisco Pereira, Andre Gomes Gaspar da Silva, Ante Matan, Ivan Tvrtko Pajalić, Dino Bartoluci, Kristijan Postružin, Juan Jose Puertas Bouzon, Daniel Matković, Martin Borković, Ivan Pavlić, trener: Robert Grdović

USPINJAČA: Filip Opuhač, Luka Gašparinčić, Ivan Smolić, Silvio Toth, Josip Brkić, Ivan Piplica, Antun Janeš, Dario Šestić, Mislav Banek, Mišel Čurčić, Silvio Matijević, trener: Zdravko Mavrović

STRIJELCI: 1:0 Gomes (6′), 2:0 Kogikoski (12′), 3:0 Matan (17′), 4:0 Gomes (25′), 5:0 Postružin (27′), 5:1 Toth (31′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Nacional Zagreb 10 (5+5); Uspinjača 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Pajalić (31′) – NACIONAL ZAGREB
Šestić (27′), Gašparinčić (38′) – USPINJAČA

IGRAČ UTAKMICE: Andre Gomes Gaspar da Silva (NACIONAL ZAGREB)

Odigrana 3 kola juniorskog i kadetskog natjecanja na sjeveru

Natjecanje mladeži regije “Sjever” započelo je 25.studenog kao što smo pisali na našim stranicama. U …