1.HMNL (polufinale) | Nacional – Square 5:1 (3:1)

U prvom susretu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske, Nacional je slavio protiv Squarea rezultatom 5:1! Momčad Roberta Grdovića povela je tako u polufinalnoj seriji s 1:0, te ih još jedna pobjeda dijeli od plasmana u finale. uzvratni je susret na rasporedu slijedeći tjedan u Dubrovniku.
Izvještaj s ovog susreta Vam donosimo u nastavku.

Delegat: Vojislav Aladžić

NACIONAL: Žarko Luketin, Mladen Kocić, Korab Morina, Tihomir Novak, Borko Surudžić, Ivan Pavlić, Leo Klindić, Mislav Banek, Kujtim Morina, Cleyton Renato Baptistela, Antonio Jamičić, Igor Leskovar, Kristijan Grbeša, Davor Kanjuh, trener: Robert Grdović

SQUARE: Zoran Primić, Tomislav Bevanda, Darko Rangotov, Maro Đuraš, Ante Daničić, Alen Turuk, Marko Kuraja, Josip Jurić, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Antun Bačić, Dražen Novoselac, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 0:1 Jurić (5′), 1:1 Surudžić (9′), 2:1 Ko.Morina (15′), 3:1 Kocić (20′), 4:1 Baptistela (25′), 5:1 Kocić (33′)

Kocić (16′), Ko.Morina (17′), Banek (27′) – NACIONAL
Cvjetković (7′), Jurić (14′) – SQUARE

CRVENI KARTON: Jurić (14′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Mladen Kocić (NACIONAL)

U prvom susretu polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske, Nacional je slavio protiv Squarea rezultatom 5:1! Momčad Roberta Grdovića povela je tako u polufinalnoj seriji s 1:0, te ih još jedna pobjeda dijeli od plasmana u finale. uzvratni je susret na rasporedu slijedeći tjedan u Dubrovniku. Utakmicu je obilježio debitantski nastup Cleytona Baptistele u momčadi Nacionala, no moramo konstatirati kako je veliko pojačanje ničim nije impresioniralo u svom premijernom nastupu. To se pak ne može reći za Mladena Kocića koji je odigrao još jednu sjajnu utakmicu. Spomenimo i kako je susret prelomilo isključenje Josipa Jurića u 14.minuti zbog prigovora sucu Grgureviću, nakon čega su domaći došli u rezultatsku prednost koju do kraja nisu ispustili.
Prvu priliku bilježimo u 3.minuti kada Rangotov lijepo prolazi po lijevoj strani, ali puca pored suprotne vratnice. Uzvratio je Nacional u istoj minuti kada gosti nedozvoljeno vraćaju loptu vrataru Primiću, no nakon indirekta Novak puca preko gola. Square je poveo u 5.minuti kada Novoselac lijepo gura loptu u prazan prostor po desnoj strani za Jurića koji izlazi sam pred Luketina i pogađa u bliži kut za 0:1! Nacional je u istoj minuti uzvratio preko Kocića, ali Primić brani njegov udarac. U 9.minuti veliku priliku propustili su gosti kada Đuraš ostaje sam pred Luketinom, ali ne uspijeva primiti loptu. Kazna je stigla u istoj minuti nakon kornera. Odigrano je u sredinu za Surudžića koji se lijepo oslobodio za udarac i zabio za 1:1! Uslijedilo je kratko razdoblje bez većih prilika sve do 13.minute kada Grbeša s desne strane silovito pogađa vratnicu! U slijedećoj minuti dolazimo do situacije koja je u dobroj mjeri obilježila 1.poluvrijeme! Suđen je prekršaj gostiju za koji sudac Grgurević daje žuti karton Juriću, a nakon prigovora Jurića sudac mu odmah dodjeljuje izravan crveni karton! Trener domaćih Robert Grdović uzima time-out, a odmah po povratku na parket Nacional je materijalizirao brojčanu prednost. Korab Morina je s lijeve strane pogodio suprotni kut za prednost domaćina, 2:1! Nakon toga igra se malo primirila, a onda u poslijednjoj minuti Nacional dolazi do osjetnije prednosti. Udarac Koraba Morine vratar Primić atraktivnom intervencijom odbija, no odbivena lopta dolazi do Kocića koji s desne strane zabija za 3:1! Na odmor se tako otišlo s prednošću Nacionala 3:1!
Već u 1.minuti nastavka Nacional je mogao povećati vodstvo. Kocić je sjajno proigrao Novaka koji s lijeve strane ostaje sam pred Primićem koji brani njegov udarac. U slijedećoj minuti Kocić izlazi sam pred Primića, ali gostujući vratar još jednom spašava svoju momčad. Nakon toga su u dva navrata zaprijetili i gosti. Najprije je Đuraš s desne strane izašao sam pred Luketina, ali ga ne uspijeva prebaciti. U slijedećoj minuti gosti su odigrali sjajnu kontru koju ne uspijeva pogotkom zaključiti Bevanda. Odgovor Nacionala bio je brz i učinkovit, a Baptistela postiže svoj premijerni zgoditak u dresu Nacionala za 4:1! Mogli su gosti vrlo brzo uzvratiti, ali Rangotov na dodavanje Bačića ne uspijeva savladati Luketina! U 28.minuti gosti imaju izglednu priliku u kontri 3 na 2, ali Đuraš na dodavanje Cvjetkovića puca pored gola. U istoj minuti uzvraća domaćin, no Banek na dodavanje Kujtima Morine ne uspijeva zabiti zicer na drugoj vratnici! U slijedećoj minuti Square je još jednom ozbiljno zaprijetio, no Daničić s desne strane puca za malo pored suprotne vratnice. Pitanje pobjednika definitivno je odlučeno u 33.minuti kada Kocić lijepo zabija za 5:1! U 35.minuti gosti su lijepo izradili situaciju za Rangotova koji silovito puca s 9-10 metara, no Luketin sjajno nogom brani! U 38.minuti Baptistela se našao u izglednoj prilici, ali neometan s vrha kaznenog prostora pogađa vratnicu!

Novo Vrijeme deklasiralo Split za 1.mjesto uoči doigravanja!

Novo Vrijeme Apfel će s 1.mjesta ući u doigravanje za prvaka Hrvatske! Epilog je to …

Festival zgoditaka u pobjedi Vrgorca nad Crnicom

U susretu poslijednjeg kola ligaškog dijela natjecanja, Vrgorac je slavio protiv Crnice 7:6. U vrlo …