Početna | - Naslovna | Nacional trijumfom na Gripama na korak do naslova!

Nacional trijumfom na Gripama na korak do naslova!

U drugom dvoboju finala doigravanja za prvaka Hrvatske zagrebački Nacional je pobjedom na splitskim Gripama došao na korak do naslova prvaka. Momčad Kujtima Morine slavila je rezultatom 0:3 protiv oslabljenog Split Tommyja, te će u petak u Sutinskim vrelima imati priliku novom pobjedom zaokružiti finalnu seriju i proslaviti naslov prvaka.

Kolo: Finale (2.utakmica)
Datum: 06.06.2017.
Dvorana: SD Gripe, Split
Gledatelja: 800

SPLIT TOMMY – NACIONAL ZAGREB  0:3 (0:1)

Prvi sudac: Josip Dujmić
Drugi sudac: Seni Soldatić
Treći sudac: Stjepan Lukin
Četvrti sudac: Miloslav Šimac
Delegat: Branko Kurtaj

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Filip Kosor, Duje Vladović, Luka Tešija, Jesus Rodriguez Cruz, Ante Ćorluka, Robert Grbić, Josip Suton, Raphael Bilhalva Mathias, Alen Marić, Josip Jurlina, Saša Babić, Luka Pavlović, Nikola Čizmić, trener: Victor Garcia Acosta

NACIONAL ZAGREB: Carlos Eduardo Nesello Espindola, Rok Mordej, Kristjan Čujec, Bruno Jakovljević, Silvio Toth, Tihomir Novak, Luka Perić, Kristijan Postružin, Slobodan Rajčević, Tino Čirjak, Franco Jelovčić, Ivan Pavlić, trener: Kujtim Morina

STRIJELCI: 0:1 Jelovčić (6′), 0:2 Perić (34′), 0:3 Čujec (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 10 (4+6); Nacional Zagreb 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI: Suton (33′) – SPLI TOMMY; Mordej (9′), Perić (14′) – NACIONAL ZAGREB

IGRAČ UTAKMICE: Franco Jelovčić (NACIONAL ZAGREB)

Iz prve ozbiljnije prilike Nacional je poveo u 6.minuti! Odmah po ulasku u igru mladi Filip Kosor izgubio je loptu, a u polukontri Jelovčić ide sam i odmjerenim udarcem s 10 metara savladava Jukića za 0:1! Splićani su uzvratili u slijedećoj minuti kada Ćorluka silovito puca iz voleja nakon kornera, no Espindola brani njegov udarac. U 9.minuti gosti su umalo došli do novog zgoditka. Jesus Rodriguez je nespretnom reakcijom pred kaznenim prostorom servirao loptu za Rajčevića čiji udarac sa 7 metara fantastično refleksnom reakcijom brani Jukić. Uzvratili su domaći preko Sutona kojeg u lijepom prodoru startom za žuti karton ruši Mordej. Iz prekida su Splićani ozbiljno zaprijetili, no Espindola je siguran na golu gostiju. Uslijedilo je razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika sve do 14.minute kada iz prekida Splićani prijete, no ubačaj Sutona ne uspijeva iz blizine u gol ugurati Rafinha. Uzvratili su gosti u slijedećoj minuti preko Perića koji se lijepo oslobodio Rodrigueza, no puca preko gola. U 18.minuti bilježimo vrlo dobar udarac Sutona s 10ak metara, no lopta prolazi za malo pored gola. U poslijednjoj minuti bilježimo velika uzbuđenja. Najprije je nakon kornera Čujec silovito pucao iz voleja, a Jukić sjajno obranio, da bi u nastavku Splićani zaprijetili iz brze kontre, no udarac Marića zaustavlja greda! Nedugo zatim Nacional je dvaput ozbiljno zaprijetio. Najprije je Jukić udarac Čujeca odbio u korner, a nakon kornera Mordej ostaje sam pred Jukićem, no puca preko gola. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću gostiju.
Prvu priliku u nastavku bilježimo u 23.minuti kada vrlo dobar udarac Sutona pod gredu brani Espindola. U istoj minuti uzvratili su gosti preko Novaka koji je ostao sam pred Jukićem, no splitski vratar pravovremeno ulazi u njegov udarac. Burno je bilo u slijedećoj minuti kada Mordej pada pred klupom domaćih, suci se nisu oglasili, a u kontri Ćorluka izlazi sam pred Espindolu, no puca pored gola. Uslijedili su prosvjedi gostiju zbog nedosuđenog prekršaja na Mordeju, ali i Splićana koji su smatrali da je Mordej zaslužio drugi žuti karton zbog simulacije. U 28.minuti Rodriguez i Marić neshvatljivo izlaze iz igre dok je lopta bila u posjedu gostiju, Čujec je ostao sam pred Jukićem, no njegov pokušaj loba ide visoko preko gola. U slijedećoj minuti Čujec se izborio za udarac iskosa s lijeve strane, vrlo dobro gađa suprotni kut, no Jukić sjajno brani. U 33.minuti Splićani ulaze u probleme s akumuliranim prekršajima, načinivši 3 prekršaja u kratkom razdoblju. U slijedećoj minuti gosti su inicijativu okrunili golom za 0:2! Jelovčić je prošao po desnoj strani, lopta je odigrana na suprotnu stranu za Perića koji ostaje sam pred Jukićem i precizno pogađa suprotne rašlje za 0:2! U poslijednjih 5 minuta Splićani ulaze s Marićem u ulozi golmana-igrača, no i u takvoj igri Splićani nemaju previše ideje u napadu. Sve dvojbe po pitanju konačnog ishoda otklonio je Čujec u poslijednjoj minuti kada je sa svoje polovice u solo-prodoru prošao sve do praznog suparničkog gola i zabio za konačnih 0:3! Nacional Zagreb je tako došao na korak do naslova prvaka ujedno nastavivši svoj pobjednički niz u finalnim susretima u gradu pod Marjanom.

Kosor zbog teške ozljede 6 mjeseci izvan parketa…

Splitski “bijeli” nastupili su prošlog vikenda na Kupu grada Šibenika, a jedan od najboljih igrača …

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …