Početna | - Naslovna | Nacional trijumfom u Makarskoj do finala doigravanja!

Nacional trijumfom u Makarskoj do finala doigravanja!

Zagrebački Nacional prvi je finalist prvenstva Hrvatske! Momčad Kujtima Morine slavila je na gostovanju u Makarkoj rezultatom 1:2, te tako “dvokorakom” izborila finale doigravanja za prvaka Hrvatske. U finalu će se Nacional Zagreb sastati s boljim iz drugog polufinalnog ogleda u kojem se sastaju Split Tommy i Futsal Dinamo.

Kolo: Polufinale (2.utakmica)
Datum: 26.05.2017.
Dvorana: GSD Makarska, Makarska
Gledatelja: 1000

NOVO VRIJEME APFEL – NACIONAL ZAGREB  1:2 (0:1)

Prvi sudac: Josip Dujmić
Drugi sudac: Sendi Soldatić
Treći sudac: Stjepan Lukin
Četvrti sudac: Stipe Divić
Delegat: Miroslav Dugeč

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Ivan Buljan, Mate Vuković, Igor Osredkar, Nejc Hozjan, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Toni Pašalić, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Sven Horvath, Elvis Perković, trener: Teo Strunje

NACIONAL ZAGREB: Ivan Pavlić, Rok Mordej, Kristjan Čujec, Bruno Jakovljević, Franko Jamičić, Tihomir Novak, Luka Perić, Kristijan Postružin, Slobodan Rajčević, Tino Čirjak, Franco Jelovčić, Carlos Eduardo Nesello Espindola, trener: Kujtim Morina

STRIJELCI: 0:1 Rajčević (5′), 0:2 Jelovčić (36′), 1:2 Bajrušović (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 9 (4+5); Nacional Zagreb 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Kazazić (24′), Bajrušović (31′) – NOVO VRIJEME APFEL)
Čujec (5′), Postružin (26′) – NACIONAL ZAGREB

IGRAČ UTAKMICE: Franco Jelovčić (NACIONAL ZAGREB)

Iako je Nacional poveo već u 5.minuti, susret su ipak bolje otvorili domaćini. Najraspoloženiji na početku utakmice je bio Kazazić, čija dva udarca, u 2. i 3.minuti zaustavlja Pavlić. Prvu priliku gosti su dočekali u 4.minuti. Tihomir Novak je proigrao Jelovčića, a njegov pokušaj efektno brani Bašković. Minutu kasnije Nacional dolazi u vodstvo! Dugu loptu preko cijelog terena je poslao Jelovčić, Rajčević bježi Kazaziću i poentira pored istrčalog Baškovića za vodstvo plavih! U narednim minutama je Nacional uspješno umrtvio igru, te tako dodatno primirio Novo Vrijeme. Sljedeću veću šansu morali smo čekati do 12.minute; Čujec puca, ali Bašković to zaustavlja. Isti akteri su sudjelovali u akciji samo minutu kasnije. Ponovno Čujec snažno tuče, no i ovaj je put Bašković na mjestu. Raspoložen je danas bio Bašković, koji u 16.minuti brani pokušaj Jelovčića. Poslijednje minute prvog dijela ipak pripadaju Novom Vremenu. U 18.minuti Eduardo krade loptu Postružinu, kreće prema vratima Nacionala i puca, ali njegov udarac odlazi pokraj gola. Najveću priliku Novo Vrijeme je imalo minutu prije odmora. Musinov na desnoj strani loptu petom šalje kroz gostujući šesterac, no Kazazić kasni zatvoriti drugu stativu. Tako je propala velika prilika Novog Vremena da na odmor odu sa remijem.
I u drugi dio bolje ulazi Novo Vrijeme. U 22.minuti iz daljine odlično puca Kazazić, njegov udarac samo na trenutak zaustavlja Pavlić, a Mordej u zadnji tren izbacuje loptu u korner ispred natrčalog Osredkara. Dvije minute kasnije zicer za Novo Vrijeme. Nakon nespretnosti u gostujućim redovima Eduardo izlazi sam na Pavlića, no umjesto udarca odlučuje se za dribling kojeg odlično čita Pavlić. U 27.minuti kombiniraju Musinov i Hozjan, ali opet je Pavlić to zaustavio. Nacional u nastavu prijeti tek u 28.minuti. Lijepu su akciju odigrali Rajčević i Jelovčić, ali na drugoj stativi kasni Postružin. U istoj je minuti veliku grešku napravilo Novo Vrijeme, te Rajčević izlazi sam na Baškovića, ali Bašković brani. Naredne minute pripadaju Nacionalu. Prvo je Čujec pucao, a zatim u 33.minuti i Jelovčić, čiji udarac Bašković brani sjajnom paradom. U 36.minuti Osredkar upošljava Kazazića koji puca točno u Pavlića. I odmah u slijedećem napadu Nacional povećava prednost. Jelovčić je izvrsno iznio loptu sa svoje polovice, prošao dvojicu, odigrao dupli pas sa Rajčevićem i bez previše muke matirao Baškovića za 0:2! Preuzeo je tada Musinov ulogu golmana-igrača, a samim time i Novo Vrijeme inicijativu, no do kraja su samo uspjeli ublažiti poraz. U 37.minuti je Bajrušović odigrao za Kazazića, no ponovno bez uspjeha, jer je Pavlić obranio. I pola minute prije kraja Novo Vrijeme ipak uspjeva ublažiti poraz. U gužvi na 10 metara od gola Nacionala najbolje se snašao Bajrušović, uzeo loptu te zabio za konačnih 1:2! Nacional ovom pobjedom ide u finale doigravanja za prvaka Hrvatske, gdje će pokušati obraniti naslov. U finalu čekaju pobjednika iz drugog polufinala gdje se sastaju Futsal Dinamo i Split Tommy.

O nama Marin Franić

Dobovec korak do Final Foura, Sparta tijesno poražena od Barcelone

Jučer je utakmicama u grupi “A” započelo natjecanje Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka. Dobovec …

Novo Vrijeme Apfel u Ligi prvaka uz izravnni prijenos HTV-a!

Sjajne vijesti za sve zaljubljenike u futsal, a pogotovo za navijače Novog Vremena Apfel. Osiguran …