Početna | - Naslovna | Nacional uvjerljivom pobjedom otvorio finalnu seriju!

Nacional uvjerljivom pobjedom otvorio finalnu seriju!

Nacional Zagreb uvjerljivom je pobjedom otvorio finalnu seriju protiv Split Tommyja. Momčad Kujtima Morine slavila je protiv Splićana rezultatom 7:2 i tako povela u finalnoj seriji koja se igra do 3 pobjede. Oslabljeni Splićani bili su ravnopravni u prvih 20 minuta koje je okončano rezultatom 2:1, no u nastavku se osjetio smanjen broj igrača u rotaciji, što je domaćin iskoristio i na koncu ostvario uvjerljivu pobjedu.

Kolo: Finale
Datum: 02.06.2017.
Vrijeme: 20:45
Dvorana: SD Dom sportova, Zagreb
Gledatelja: 500

NACIONAL ZAGREB – SPLIT TOMMY  7:2 (2:1)

Prvi sudac: Krešimir Grgurević
Drugi sudac: Tomislav Katinić
Treći sudac: Zlatko Ilčić
Četvrti sudac: Saša Malbašić
Delegat: Ivan Župan

NACIONAL ZAGREB: Ivan Pavlić, Rok Mordej, Kristjan Čujec, Bruno Jakovljević, Nikola Gudasić, Tihomir Novak, Luka Perić, Kristijan Postružin, Slobodan Rajčević, Tino Čirjak, Franco Jelovčić, Carlos Eduardo Nesello Espindola, trener: Kujtim Morina

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Luka Tešija, Jesus Rodriguez Cruz, Ante Ćorluka, Robert Grbić, Josip Suton, Alen Marić, Duje Vladović, Saša Babić, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

STRIJELCI: 1:0 Perić (3′), 1:1 Ćorluka (12′), 2:1 Novak (18′), 3:1 Rajčević (25′), 4:1 Mordej (27′), 4:2 Grcić (28′), 5:2 Čujec (37′), 6:2 Jelovčić (38′), 7:2 Novak (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Nacional Zagreb ; Split Tommy

ŽUTI KARTONI: Mordej (24′), Postružin (24′), Perić (26′) – NACIONAL ZAGREB
Grcić (24′), Babić (34′) – SPLIT TOMMY

CRVENI KARTON: Žarko Luketin (24′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Tihomir Novak (NACIONAL ZAGREB)

Prvi su zaprijetili domaći u 3.minuti kada udarac Novaka sa 10 metara s desne strane odbija Luketin u korner. Iz kornera je odigrana lopta u sredinu za Novaka, a obrana Splita reagira nespretno (Grcić-Suton), te pored njih Perić spretno i sretno pogađa za 1:0! Nedugo zatim mogli su domaći do novog pogotka;  Ćorluka gubi loptu duboko u svojoj polovici, a Jelovčić na asistenciju Perića neometan s 9 metara puca preko gola. U 6.minuti domaći osvajaju loptu nakon lijepe akcije Grbića, a kontru okončava Postružin, čiji udarac s 9 metara brani Luketin. U 8.minuti bilježimo sjajnu priliku gostiju; akciju Babića i Jesusa “pokvario” je Mordej, koji je klizećim startom na 3 metra od vrata spasio siguran gol. U istoj minuti Grcić je presjekao jednu loptu i krenuo sam na Pavlića, ali ometan od Rajčevića puca pored gola. Na isteku 8.minute akciju Splita završava Suton, čiji udarac odsjeda na vratnici, a u nastavku akcije udarac Babića blokira Mordej klizećim startom. Prosvjedovali su igrači Splita tražeći penal, jer je izgledalo da je Mordej taj udarac blokirao rukom, ali suci se nisu oglasili. Iz kornera nova prilika gostiju kada udarac Jesusa iz voleja lijepo brani Pavlić. U 9.minuti domaći prijete iz kornera preko Novaka, čiji volej brani Luketin. U 12.minuti gosti dolaze do izjednačenja; Suton uzima loptu Postružinu, te odigrava sa Babićem i Ćorlukom koji pogađa klizećim startom iz teške situacije za 1:1! S obzirom na prikazanu igru Splićani su do izjednačenja došli sasvim zasluženo. U 14.minuti Rajčević nakon kornera volejem pogađa vanjski dio mreže. Splićani su uzvratili u 17.minuti; kontru 3 na 2 povukao je Babić, te dodao desno za Ćorluku čiji udarac brani Pavlić. U 18.miniti sjajna akcija Novaka koji na dodavanje Jelovčića s 9 metara sjajno pogađa od grede za 2:1! U zadnjoj minuti poluvremena mogli su domaćini do novog pogotka, ali lijepu akciju 3 na 2 pokvario je Jelovčić, te svojom nonšalancijom dao vremena Jesusu da klizećim startom ukloni prijetnju. Nacional je tako na odmor otišao s minimalnom prednošću, 2:1!
Prvo veliko uzbuđenje u nastavku bilježimo u 24.minuti; Mordej radi nesportski prekršaj na Ćorluki, što je isprovociralo vratara Luketina, koji je krenuo prema Mordeju, a kako mu se na putu našao Čujec, vratar Splita ga je udario u glavu otvorenim dlanom, te zaslužio crveni karton! S igračem više obrana Splita nije izdržala. Čujec je proigrao Rajčevića, koji je izmakao pažnji Grcića i pogodio s 2 metra za 3:1! U 27.minuti Mordej je presjekao loptu Jesusa, izašao sam na Jukića i pogodio njegov gornji lijevi kut za 4:1! Uzvratili su gosti preko Grcića, koji je odigrao kombinaciju s Jesusom koji mu ostavlja povratnu loptu, a Grcić s 10 metara pogađa kroz noge Espinode za 4:2! U 34.minuti Suton prolazi Jelovčića po lijevoj strani, ali njegov udarac s 9 metara prolazi za malo pored gola. Na isteku 34.minute Ćorluka radi 6.akumulirani prekršaj, a odgovornost za udarac s 10 metara preuzeo je Rajčević, no puca ravno u vratara Jukića. U završnih 5 minuta Splićani ulaze s Grcićem u ulozi golmana-igrača, no to nije dalo željeni učinak za goste. Naprotiv, domaći su to iskoristili i ostvarili rezultatski uvjerljivu pobjedu. U 37.minuti dugu loptu Espinode, Čujec s 13 metara velemajstorski iz prve prebacuje u prazan gol za 5:2! U 38.minuti gosti su sjajno izigrani obranu Nacionala, ali udarac Sutona s 5 metara pogađa vratara Espinodu u glavu. Na isteku 38.minute Jelovčić sa svoje polovice pogađa prazan gol gostiju za 6:2, a u poslijednjoj minuti Jelovčić je povukao kontru za Postružina, koji s desne strane silovitim udarcem savladava “vratara” Grcića za konačnih 7:2!
Nacional je tako ostvario rezultatski uvjerljivu pobjedu, premda konačan rezultat zavarava i ne oslikava realan odnos snaga na parketu. Splićani su oslabljeni neigranjem Koturovića i Rafinhe pružili vrlo dobar otpor favoriziranom Nacionalu, koji je tako poveo u finalnoj seriji. Već sredinom slijedećeg tjedna čeka nas druga utakmica na splitskim Gripama koja bi mogla dati odgovore na mnoga pitanja. Pobjedom bi Nacional došao na korak do naslova, dok bi Splićani trijumfom zakuhali borbu za naslov.

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …