Početna | - Naslovna | Novo Vrijeme Apfel na korak do obrane naslova prvaka!

Novo Vrijeme Apfel na korak do obrane naslova prvaka!

Novo Vrijeme Apfel je korak do obrane naslova prvaka Hrvatske! U drugom susretu finala doigravanja za prvaka Hrvatske Makarani su ostvarili novu pobjedu protiv Vrgorca, čime su poveli 2:0 u seriji do 3 pobjede. U uzbudljivom susretu Novo Vrijeme Apfel je zasluženo ostvarilo pobjedu, no konačan omjer ipak ne otkriva stvaran dojam, jer su Vrgorčani pružili vrlo dobar otpor. No futsal se igra zbog golova, a Makarani su tu bilo znatno efikasniji. Čvrsta obrana još je jednom bila kamen temeljac nove pobjede Makarana, koji s 2:0 dolaze u Vrgorac, gdje je u petak na rasporedu slijedeća utakmica finalne serije.

Delegat: Dario Žgrablić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Lucas Vinicius De Santana Brito, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Eduardo Farias de Souza, Saša Babić, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

VRGORAC: Marko Odža, Ante Kraljević, Zdravko Turić, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Toni Jelavić, Ante Babić, Marko Gašpar, Luka Suton, Valerije Jurić, Mirko Jurjević, Duško Martinac, Vjeko Raos, Dejan Rašić, trener: Pjer Malvasija

STRIJELCI: 1:0 Eduardo (1′), 2:0 Kazazić (19′), 3:0 Osredkar (22′), 3:1 Martinac (31′), 4:1 Eduardo (39′), 5:1 Osredkar (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 7 (4+3); Vrgorac 8 (4+4)

ŽUTI KARTONI: Bajrušović (28′), Vuković (31′) – NOVO VRIJEME APFEL
Babić (11′), Jelavić (28′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Igor Osredkar (NOVO VRIJEME APFEL)

Momčadi su nastupile u identičnim sastavima kao i prije dva dana, no vrijedi napomenuti kako je kod gostiju ovoga puta nastupio oporavljeni Suton. I ovoga puta vidjeli smo sjajan ambijent na tribinama, gdje su navijači i jedne i druge momčadi pružili sjajnu podršku svojim momčadima.
Samo pola minute igre bilo je dovoljno Makaranima da dođu do prednosti. Udarac Osredkara s 10ak metara vratar Odža odbija, Lucas je odbijenu loptu glavom ubacio pred gol gdje Eduardo s 4 metra atraktivno zabija za 1:0! Otvaranje kao iz snova za domaćina, koji u slijedećoj minuti još jednom prijeti preko Lucasa, no Odža je na mjestu. U 8.minuti Eduardo je izmaknuo pažnji gostiju, te s desne strane izlazi sam pred Odžu, no gostujući vratar brani njegov udarac. Uzvratili su gosti u slijedećoj minuti kada Jelavić prolazi po desnoj strani i ubacuje pred gol, gdje Suton ne uspijeva zahvatiti loptu. U 15.minuti gosti su imali veliku priliku za izjednačenje; Pervan je proigrao Sutona koji se našao oči u oči s Baškovićem, no izostao je kvalitetan udarac prema golu domaćih. Razdoblje inicijative gostiju se nastavilo, te u 18.minuti Vrgorčani dvaput prijete preko Martinca, no njegov prvi udarac Bašković odbija u korner, a nakon kornera kapetan gostiju puca pored gola. Propusti gostiju kažnjeni su u 19.minuti kada Kazazić neobjašnjivo ostaje sam na desnoj strani i preciznim udarcem pogađa suprotni kut vratara Odže za 2:0! Na odmor se tako otišlo s lijepom prednošću domaćina, no Vrgorčani su se pokazali ravnopravnim suparnikom.
U nastavku Makarani ponovno brzo dolaze do zgoditka. Igrala se 22.minuta kada Osredkar na dodavanje Lucasa zabija za 3:0! U slijedećoj minuti sjajni Odža je spriječio novi zgoditak domaćina. Eduardo je s desne strane ubacio na vrh kaznenog prostora gdje je potpuno sam ostao Lucas, a njegov udarac maestralno brani gostujući vratar. Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez izglednijih prilika sve do 30.minute, kada Lucas s 12ak metara puca za malo pored gola. U slijedećoj minuti Vrgorčani dolaze do smanjenja vodstva. Suton se dobro zagradio na poziciji pivota i odložio loptu lijevo za natrčalog Martinca koji zabija za 3:1! U 33.minuti burno su reagirali gosti nakon što je u kaznenom prostoru srušen Martinac, no suci se nisu oglasili. U 35.minuti ponovno je burno, nakon što je Eduardo pao u duelu s Jelavićem, suci se nisu oglasili, te su gosti krenuli u napad koji je prekinut zbog ulaska domaćeg navijača na parket. Uslijedila je burna reakcija trenera Strunje prema klupi gostiju, zaiskrilo je na obe strane, a suci su nakon kraćeg prekida nastavili igru bez ikakvih sankcija. U 38.minuti mogli su domaći otkloniti sve dvojbe, no Bajrušović u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Odžu. Nakon toga gosti prelaze na igru s Jurićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ugroziti gol domaćina. Naprotiv, Eduardo je u 39.minuti sovojio loptu i ušetao se u prazan gol gostiju za velikih 4:1! U poslijednjoj minuti pobjedu je potvrdio Osredkar zabivši s centra u prazan gol za konačnih 5:1! Makarani su tako proslavili veliku pobjedu koja ih dovodi na korak do obrane naslova, te je teško za očekivati da Vrgorčani mogu do preokreta. No ipak, nada umire poslijednja, te ostaje za vidjeti mogu li “nebeskoplavi” do čuda i ostvarenja neostvarenog sna.

Crnica pobjednik četvrtog izdanja Kupa grada Šibenika!

Šibenska Crnica pobjednik je četvrtog po redu izdanja Kupa grada Šibenika! Tradicionalni je to turnir …