Početna | - Naslovna | Novo Vrijeme Apfel nastavilo pobjednički niz protiv Splita!

Novo Vrijeme Apfel nastavilo pobjednički niz protiv Splita!

U derbiju 15.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je slavilo protiv Splita na Gripama rezultatom 3:6, produljivši tako niz pobjeda u ogledima protiv velikog rivala. No ipak, mlada splitska momčad bila je ravopravan suparnik favoriziranim gostima, koji su pobjedu prije svega zaslužili zahvaljujući mirnoći i koncentraciji u završnici.

Delegat: Miroslav Dugeč

SPLIT: Luka Pavlović, Filip Kosor, Božo Sučić, Toni Rendić, Jakov Hrstić, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Josip Suton, Ecio Jurjević, Toni Kirevski, Alen Marić, Dario Marinović, Antonio Sekulić, Luka Balić, trener: Marinko Mavrović

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Lucas Vinicius De Santana Brito, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Eduardo Farias De Souza, Ivan Mladinov, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1 Kazazić (11′), 0:2 Osredkar (19′), 1:2 Kosor (22′), 1:3 Lucas (24′), 1:4 Osredkar (26′), 2:4 Sekulić (27′), 2:5 Osredkar (34′), 3:5 Marinović (37′), 3:6 Eduardo (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split 10 (5+5); Novo Vrijeme Apfel 9 (5+4)

ŽUTI KARTONI: Sekulić (19′), Ćorluka (25′), Jurlina (31′), Marinović (35′) – SPLIT
Bajrušović (20′), Kazazić (40′) – NOVO VRIJEME APFEL

IGRAČ UTAKMICE: Igor Osredkar (NOVO VRIJEME APFEL)

U dalmatinski derbi obe su momčadi ušle oslabljene. Gosti nisu mogli računati na kartoniranog Babića, dok kod domaćih u kadru nisu bili vratari Luketin i Čizmić, te Vladović i Tešija.
U prvih 10 minuta gledamo ujednačenu igru, gdje se jako teško dolazi do pravih prilika. Prvo veliko uzbuđenje bilježimo u 10.minuti kada na ubačaj Marinovića iz kornera Suton iz voleja s 10 metara sjajno puca, a vratar Bašković skreće loptu u gredu. U 11.minuti Ćorluka gubi loptu na svojoj polovici, te napad gostiju zaustavlja prekršajem na 12 metara od gola. Iz slobodnog udarca Kazazić puca silovito po podu, a lopta koja je išla po sredini gola bila je prebrza za vratara Pavlovića, te su gosti poveli, 0:1! Već u slijedećoj minuti mogao je Split do izjednačenja; Marinović je neometan primio loptu na 7 metara od gola Baškovića, no puca pored gola. U 14.minuti Splićani su promašili veliku priliku za izjednačenje. borbeni Marić je osvojio loptu na centru i sjurio se sam prema golu Baškovića, obišao ga, no kad mu je ostalo samo gurnuti loptu u praznu mrežu, on puca pored gola. U slijedećoj minuti još je jednom Marić u glavnoj ulozi kada s 12ak metara s lijeve strane prizemnim udarcem pogađa suprotnu vratnicu. U 17.minuti suadrili su se Bajrušović i Eduardo u obrani, a to koristi Marinović i dodaje Kirevskom koji ostaje sam pred Baškovićem, no gostujući vratar brani njegov udarac. Sve promašaje domaćina gosti su kaznili u 19.minuti i osigurali osjetniju prednost na poluvremenu. Sekulić je izgubio loptu duboko u svojoj polovici, a taj poklon prihvaća Osredkar i sa 7-8 metara zabija pod gredu nemoćnog Pavlovića za 0:2 nakon prvih 20 minuta.
Splićani sjajno otvaraju 2.poluvrijeme i u 22.minuti dolaze do smanjenja vodstva. Pavlović je u kontru gurnuo Marinovića koji prolazi po lijevoj strani, ubacuje prizemnu loptu pred gol Baškovića gdje utrčava Kosor i zabija za 1:2! U slijedećoj minuti uzvraćaju gosti preko Eduarda koji sa 6 metara s desne strane puca pored suprotne vratnice. U 24.minuti Vuković je po desnoj strani prošao Kirevskog, ubacuje na 5-6 metara gdje Lucas pored Sutona dolazi do lopte i zabija za 1:3! U slijedećoj minuti Suton gubi loptu kao zadnji igrač, a Lucas izlazi sam pred Pavlovića, no njegov pokušaj loba odlazi preko gola. Potpuni pad u igri domaćina gosti su naplatili novim zgoditkom u 26.minuti, kada nakon još jedne izgubljene lopte duboko na svojoj polovici za 1:4 zabija Osredkar. Split se vraća u igru u slijedećoj minuti kada Marić s desne strane ubacuje na drugu vratnicu gdje Sekulić neometan zabija u nebranjenu mrežu za 2:4! U 29.minuti Suton još jednom gubi loptu na svojoj polovici, no Osredkar u situaciji 1 na 1 ne zabija. Uzvratili su Splićani sjajnom prilikom kada Suton s desne strane ubacuje na drugu vratnicu, gdje Kirevski neometan iz blizine pogađa gredu! U 32.minuti nova prijetnja domaćih preko Sutona, koji s 10 metara puca za malo pored gola. U 34.minuti u 3 je poteza lijepom kontrom izigrana obrana Splita, Lucas je glavom spustio loptu za Osredkara koji s desne strane izlazi sam pred Pavlovića i zabija u suprotni kut za 2:5! Splićani nakon toga prelaze na igru s Ćorlukom u ulozi golmana-igrača. Tračak nade domaćinu donosi Marinović golom s 12 metara u 37.minuti za 3:5, no to je bilo sve od “bijelih”. Pobjedu gostiju zapečatio je Eduardo golom s centra u praznu mrežu, nakon što je presjekao dodavanje Marića prema Ćorluki. Makarani su tako upisali novu pobjedu, a samo naizgled uvjerljivih 3:6 ne oslikava realan omjer snaga na parketu gdje su Splićani vrlo dobro parirali favoriziranim gostima, koji su u konačnici pokazali znatno više mirnoće i koncentracije u realizaciji.

Josip Suton: “Splitu hvala na svemu, a Vrgorac je novi izazov!“

Josip Suton sredinom je srpnja predstavljen kao veliko pojačanje Vrgorca. Nakon dugih 9 sezona popularni …

Ivo Jukić nastavlja karijeru u nekadašnjem talijanskom prvaku!

Nakon epizode u belgijskom Mouscronu naš vratar Ivo Jukić vraća se u Italiju. Nekadašnji talijanski …