Početna | - Naslovna | Novo Vrijeme slavilo u prvom susretu “biokovskog finala”!

Novo Vrijeme slavilo u prvom susretu “biokovskog finala”!

U prvom susretu finalne serije doigravanja za prvaka Hrvatske, Novo Vrijeme Apfel je slavilo protiv Vrgorca načinivši tako prvi korak na putu ka obrani naslova prvaka. Makarani su u rasprodanoj gradskoj dvorani slavili rezultatom 2:0, predvođeni Vedranom Kazazićem koji je s golom i asistencijom bio prvo ime ovog susreta. Već u nedjelju na rasporedu je drugi susret finalne serije u Makarskoj, gdje će Novo Vrijeme imati priliku doći na korak do naslova. Vrgorčani su ostavili vrlo dobar dojam, bili su ravnopravan suparnik, no ukoliko žele ostvariti klupski san trebat će pružiti još više, jer bez pobjede u nedjelju u Makarskoj “nebeskoplavi” će teško do ukupnog trijumfa.

Delegat: Branko Kurtaj

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Lucas Vinicius De Santana Brito, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Eduardo Farias de Souza, Saša Babić, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

VRGORAC: Marko Odža, Ante Kraljević, Zdravko Turić, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Toni Jelavić, Ante Babić, Marko Gašpar, Luka Suton, Valerije Jurić, Mirko Jurjević, Duško Martinac, Vjeko Raos, Dejan Rašić, trener: Pjer Malvasija

STRIJELCI: 1:0 Kazazić (15′), 2:0 Osredkar (31′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 5 (3+2); Vrgorac 9 (5+4)

ŽUTI KARTONI: Jelavić (18′), Kozarić (26′) – VRGORAC

IGRAČ UTAKMICE: Vedran Kazazić (NOVO VRIJEME APFEL)

U uvodnim minutama bilježimo inicijativu domaćina, koji je prijetio najviše preko Lucasa, no bez ozbiljnijih prilika. Gosti su pak imali problema u organizaciji napada, gdje su jako teško dolazili u protivničku polovicu. Prvu prijetnju gostiju bilježimo u 8.minuti kada Jelavićev pokušaj iz slobodnog udarca vratar Bašković odbija u korner. Prvu veliku priliku bilježimo u 11.minuti, kada je Bajrušović neobjašnjivo ostao sam u srcu kaznenog prostora, no Odža brani njegov udarac. U 14.minuti Vrgorčanima se ukazala velika prilika nakon što se poskliznuo Kazazić, sam je pred Baškovićem ostao Martinac, primio dugu loptu na prsi, no iz voleja pogađa Baškovića u glavu. Prvi vratar domaćih nije mogao nastaviti igru, te je mjesto među vratnicama zauzeo Herceg. U 15.minuti Novo Vrijeme Apfel dolazi do vodstva. Musinov je iz auta dodao za Kazazića koji s 10ak metara zabija za 1:0! U slijedećoj minuti mogli su Makarani do povećanja vodstva. Jurjević je izgubio loptu, a u kontri Andrijašević s lijeve strane ubacuje na drugu vratnicu, gdje Musinov ne uspijeva zabiti iz sjajne prilike. U 17.minuti Jurjević iz kornera ubacuje na suprotnu stranu za Jurića koji vrlo dobro puca iz voleja, no Herceg upisuje svoju prvu obranu. U slijedećoj minuti bilježimo novu priliku gostiju, kada je Jelavić u polukontri lijepo oslobodio prostor za Kraljevića, no njegov udarac iz sjajne prilike prolazi pored vratnice. U poslijednjim trenutcima 1.poluvremena mogli su Makarani doći do povećanja vodstva, no Odža fantastično brani udarac Eduarda iz blizine.
U nastavku nismo dugo čekali na prvu veliku priliku. Na isteku prve minute Bajrušović je s desne strane ubacio na drugu vratnicu, a Odža maestralno brani udarac Lucasa. Uzvratili su gosti u 24.minuti kada Jurjević s desne strane ubacuje na suprotnu stranu za Jelavića, no njegov udarac iz voleja brani Herceg. U 26.minuti uzvraćaju Makarani preko Kazazića koji s 10 metara s lijeve strane pogađa vratnicu. U 31.minuti Novo Vrijeme dolazi do povećanja vodstva. Kazazić je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, gdje utrčava Osredkar i zabija u nebranjen gol za 2:0! U 34.minuti nesporazum u obrani gostiju umalo je kaznio Musinov, no njegov efektan pokušaj prolazi pored gola. Nedugo zatim Jurjević gubi loptu kao poslijednji igrač, Andrijašević se sjurio prema golu Odže, no njegov udarac zaustavlja vratnica. U 36.minuti gosti prelaze na igru s Kraljevićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti golu Hercega. Tek u poslijednjoj minuti mogli su “nebeskoplavi” do počasnog zgoditka, no Herceg je sačuvao svoju mrežu čistom za trijumf Makarana 2:0!

Kosor zbog teške ozljede 6 mjeseci izvan parketa…

Splitski “bijeli” nastupili su prošlog vikenda na Kupu grada Šibenika, a jedan od najboljih igrača …

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …