Početna | - Naslovna | Novo Vrijeme Apfel u 2.poluvremenu slomilo otpor AFCU-a!

Novo Vrijeme Apfel u 2.poluvremenu slomilo otpor AFCU-a!

U prvom susretu 13.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je opravdalo ulogu favorita savladavši na splitskim Gripama Universitas rezultatom 1-2! Nakon blijedog prvog poluvremena, u nastavku su Makarani zaigrali znatno bolje i ostvarili pobjedu za ostanak na vrhu prvenstvene ljestvice.

Kolo: 13.kolo
Datum: 21.02.2020.
Vrijeme: 18:00
Dvorana: SD Gripe, Split
Gledatelja: 400

UNIVERSITAS – NOVO VRIJEME APFEL  1-2 (0-0)

Prvi sudac: Saša Tomić
Drugi sudac: Marijan Šimatović
Treći sudac: Tomica Solenički
Četvrti sudac: Mario Budimir
Delegat: Ivan Juras

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Crnjac, Robert-Vinko Pavičić, Josip Juretić, Karlo Kovačić, Mario Taći, Edo Radmilo, Dino Peša, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Nikola Moro, Marin Stojkić, trener: Hrvoje Budimir

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carniero Da Silva, Lucas Vinicius De Santana Brito, Nikola Pašalić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Matej Fideršek, Sven Anton Horvath, Saša Babić, Jakša Herceg, trener: Tomislav Horvat

STRIJELCI: 0-1 Bajrušović (27′), 0-2 Fideršek (29′), 1-2 Juretić (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 8 (4+4); Novo Vrijeme Apfel 8 (3+5)

IGRAČ UTAKMICE: Vedran Kazazić (NOVO VRIJEME APFEL)

U susret su obe momčadi ušle oslabljene. Kod domaćina nije bilo Ante Peše zbog isključenja u prošlom kolu, dok je Gotovac izostao zbog tri žuta kartona. Kod Makarana pak nije bilo Musinova zbog tri žuta kartona, a Lucas je zbog bolesti susret pratio s tribina, iako je bio u zapisniku.
Već u 2.minuti Universitas je ozbiljno zaprijetio nakon kornera kada lopta dolazi na lijevu stranu do Taćija, no Bašković brani njegov udarac. Uslijedilo je dulje razdoblje obostrano borbene igre bez izglednijih prilika, sve do 17.minute kada Osredkar gubi loptu duboko u svojoj polovici, no Pavičić ne uspijeva savladati Baškovića. Na odmor se otišlo s početnih 0-0, uz dojam da su aktualni prvaci ostali podosta dužni u prvih 20 minuta igre.
Prvu ozbiljniju priliku gostiju bilježimo u 23.minuti kada se Kazazić s lijeve strane lijepo oslobodio za udarac, no Bilić je siguran na golu domaćih. U 25.minuti domaćin je propustio veliku priliku. Nakon osvojene lopte u protivničkoj polovici sam je pred Baškovićem osvanuo Šuljić, no puca pored gola. U 27.minuti Novo Vrijeme Apfel dolazi do prednosti. U lijepo odigranoj akciji Kazazić je s lijeve strane ubacio pred gol, gdje Bajrušović iz drugog pokušaja savladava Bilića za 0-1! Mogli su Splićani ekspresno izjednačiti, no Moro iz sjajne prilike ne uspijeva savladati Baškovića. Kazna je stigla u 29.minuti kada Kazazić iz kornera ubacuje pred gol, gdje Fideršek neometan zabija za 0-2! U 31.minuti Makarani su mogli definitivno prelomiti susret kada osvajaju loptu duboko u protivničkoj polovici, no udarac Vukovića vratar Bilić skreće u gredu. Iz kornera još jednom ozbiljno prijete gosti, lopta dolazi do Vukovića čiji udarac Bilić skreće u vratnicu. U 38.minuti “studenti” prelaze na igru s Juretićem u ulozi golmana-igrama, te već u prvom napadu postižu zgoditak. Tustonjić je s desne strane ubacio pred gol gostiju, gdje utrčava Juretić i iz blizine zabija za 1-2! U slijedećoj minuti Universitas je imao lijepu priliku iz kontre doći do izjednačenja, no završno dodavanje nije bilo precizno, te je izostao udarac prema golu gostiju. Makarani su visokim presingom “studentima” do kraja dozvolili tek jedan napad s golmanom-igračem, no Splićani nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol gostiju. Ostalo je 1-2, zaslužena pobjeda Makarana, no izborena znatno teže no što je itko mogao očekivati. Universitas je pružio sjajan otpor favoriziranim gostima, a uz takav pristup ne trebaju brinuti za opstanak u prvoligaškom društvu. Makaranima je pak kvalitetnih 15ak minuti igre u nastavku bilo dostatno za pobjedu, no protiv jačih suparnika trebat će prikazati znatno više za pobjedu.

Branko Laura: ‘Nastavak natjecanja nije realna opcija!’

Branko Laura je preuzeo klupu splitskih ‘bijelih’ u nezavidnoj situaciji borbe za opstanak. Iako splitski …

Teo Strunje: ‘Još uvijek vjerujem da se prvenstvo može dovršiti’

Razgovarali smo s Teom Strunjom, trenerom Novog Vremena Apfel, aktualnog prvaka Hrvatske koji nakon 15 …