Početna | - Naslovna | Novo Vrijeme Apfel u svečanoj atmosferi nadvisilo Uspinjaču Gimku!

Novo Vrijeme Apfel u svečanoj atmosferi nadvisilo Uspinjaču Gimku!

U sjajnoj atmosferi i prvoj proljetnoj utakmici pred svojim navijačima, Novo Vrijeme Apfel je protiv Uspinjače Gimke ostvarilo novu prvenstvenu pobjedu. Nakon ujednačenog prvog poluvremena, Makarani su u nastavku potpuno nadigrali goste iz Zagreba, i na koncu ostvarili uvjerljivu pobjedu, kojom su uveličali ovu večer, u kojoj su proslavili priznanja grada Makarske, kao i CROfutsalov trofej za najboljeg igrača Hrvatske u prošloj godini, koji je Duje Bajrušović primio uoči početka susreta.

Kolo: 14.kolo
Datum: 09.02.2019.
Vrijeme: 19:15
Dvorana: GSD Makarska
Gledatelja: 500

NOVO VRIJEME APFEL – USPINJAČA GIMKA  8:3 (2:1)

Prvi sudac: Marijan Šimatović
Drugi sudac: Mario Lulić
Treći sudac: Miloslav Šimac
Četvrti sudac: Stipe Divić
Delegat: Ivan Ćapin

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Lucas Vinicius De Santana Brito, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Vlado Andrijašević, Eduardo Farias De Souza, Vinko Nižetić, Saša Babić, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

USPINJAČA GIMKA: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Mislav Banek, Matija Uremović, Silvio Toth, Antonio Jamičić, David Mataja, Franjo Matković, Tino Čirjak, Renato Koturović, Gordan Duvančić, Ivan Ilčić, trener: Korab Morina

STRIJELCI: 0:1 Mataja (6′), 1:1 Eduardo (18′), 2:1 Kazazić (20′), 3:1 Kazazić (24′), 4:1 Babić (24′), 5:1 Lucas (25′), 6:1 Eduardo (26′), 7:1 Babić (30′), 7:2 Banek (36′), 8:2 Nižetić (37′), 8:3 Koturović (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 7 (2+5) ; Uspinjač Gimka 9 (5+4)

ŽUTI KARTONI: Babić (29′), Andrijašević (36′) – NOVO VRIJEME APFEL
Banek (20′) – USPINJAČA GIMKA

IGRAČ UTAKMICE: Vedran Kazazić (NOVO VRIJEME APFEL)

Gosti su poveli u 6.minuti kada Osredkar gubi loptu uz aut liniju, a u polukontri Mataja na dodavanje Matkovića zabija za 0:1! Domaćin je imao inicijativu, no gosti su se jako dobro branili i čekali svoju priliku iz kontre. U 10.minuti Lucas je lijepo prošao kroz obranu gostiju, njegov udarac odbija vratar Vuković, a odbijenu loptu Kazazić šalje pored gola. U 14.minuti Eduardo je fantastičnom dugom loptom proigrao Lucasa koji izlazi sam pred Vukovića, no ometan s leđa ne uspijeva ga savladati. Inicijativu su Makarani okrunili zgoditkom u 18.minuti kada Eduardo sjajno zabija s 10ak metara iskosa s lijeve strane u suprotni kut vratara Vukovića za 1:1! U slijedećoj minuti mogli su Makarani i do vodstva; Lucas je lijepo petom proigrao Eduarda koji s vrha kaznenog prostora ne uspijeva savladati Vukovića. I kad se već činilo da će se na odmor otići s neodlučenim ishodom, u samoj završnici poluvremena Makarani dolaze do vodstva. Bajrušović je 7 sekundi prije kraja iznudio prekršaj na 10 metara od gola s desne strane, a Kazazić prizemnim silovitim udarcem zabija kroz noge neopreznog Vukovića za 2:1! Na odmor se tako otišlo s minimalnom, ali posve zasluženom prednošću domaćina.
U nastavku su prvi zaprijetili gosti. Igrala se 22.minuta kada Uremović s lijeve strane izlazi sam pred Baškovića, no pogađa vanjski dio mreže. U 24.minuti Novo Vrijeme Apfel je prelomilo susret u svoju korist. Najprije je Kazazić na dodavanje Babića zabio za 3:1, da bi nekoliko trenutaka kasnije Kazazić uzvratio asistenciju Babiću koji donosi domaćinu velikih 4:1! U slijedećoj minuti nova velika prilika za Makarane; Lucas je u mtnoj situaciji proigrao Eduarda koji puca pored nebranjenog gola. U istoj minuti raspoloženi Lucas je nezaustavljiv u kontri, izlazi sam pred Vukovića i rutinski zabija za 5:1! Makarani tu nisu stali. Bajrušović je u slijedećoj minuti uzdrmao vratnicu, a nedugo zatim najbolji igrač Hrvatske u 2018.godini lijepo prolazi kroz sredinu i nesebično proigrava Eduarda kojem nije bilo teško zabiti u prazan gol za 6:1! Golijada se nastavila na isteku 30.minute kada Babić u polukontri prolazi kroz obranu gostiju i zabija za 7:1! U 36.minuti Banek je na dodavanje Matkovića smanjio rezultat, no već u slijedećoj minuti uzvratili su domaći preko Nižetića koji je nakon dodavanja Andrijaševića zabio u nebranjen gol za 8:2! Konačnih 8:3 postavlja Koturović u poslijednjoj minuti susreta.

Bačvice uvjerljive u splitsko-dalmatinskoj županijskoj ligi!

Splitsko-dalmatinska županijska liga je u punom jeku! Odigrana su dva proljetna kola, a nakon 11 …

1.HMNL | Raspored i delegiranje utakmica 16.kola

Poznat je raspored i delegiranje službenih osoba za utakmice 16.kola 1.HMNL! Glavnina susreta na rasporedu …