Početna | - Naslovna | Novo Vrijeme Apfel uzvratilo Olmissumu za poraz u kupu!

Novo Vrijeme Apfel uzvratilo Olmissumu za poraz u kupu!

U derbiju 8.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je slavilo protiv Olmissuma rezultatom 2-0, uzvrativši im tako za poraz u osmini-finala kupa Hrvatske. Uzbudljivo je bilo u Makarskoj. Omišani su podno Biokova došli otvorena garda, spremni nadigravati se s prvacima. Na koncu, Makarani su ostvarili zasluženu pobjedu, a zanimljivo je da su zgoditke postigli u pretposlijednjoj minuti prvog i drugog poluvremena.
Već u 5.minuti mogli su Makarani doći do prednosti, kada im se pružila prilika iz penala, no vratar Bilandžić obranio je udarac Bajrušovića. Podsjetimo, Bilandžić je bio junak kup-dvoboja kada je u ruletu penala obranio udarac Kazazića. Bajrušović se za promašeni penal iskupio u 19.minuti, kada na dodavanje Osredkara zabija za 1-0, zasluženu prednost “bijelih” na poluvremenu. U nastavku su Makarani dugo lomili otpor Omišana, a susret je odlučen u samoj završnici kada Lucas zabija za 2-0! U poslijednjoj minuti mogli su gosti doći do minimalnog zaostatka nakon šestog akumuliranog prekršaja domaćina, no Horvatov udarac nije išao u okvir gola domaćih. Ostalo je 2-0, zaslužena pobjeda aktualnih prvaka koji će u srijedu ponovno na parket kada u zaostalom susretu 6.kola dočekuju dubrovački Square. Susret je to u kojem Makarani imaju priliku pobjedom osigurati naslov jesenskog prvaka

Kolo: 8.kolo
Datum: 06.12.2019.
Dvorana: GSD Makarska
Gledatelja: 900

NOVO VRIJEME APFEL – OLMISSUM  2-0 (1-0)

Prvi sudac: Saša Tomić
Drugi sudac: Nikola Jelić
Treći sudac: Dino Kramar
Četvrti sudac: Boris Stanić
Delegat: Ivan Ćapin

NOVO VRIJEME APFEL: Jakša Herceg, Mate Vuković, Andreson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Lucas Vinicius De Santana Brito, Nikola Pašalić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Sven Anton Horvath, Saša Babić, Filip Bašković, trener: Tomislav Horvat

OLMISSUM: Žarko Luketin, Duje Kustura, Nikola Badrov, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Dujo Marić, Valerije Jurić, Mateo Kolobarić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 1-0 Bajrušović (19′), 2-0 Lucas (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 10 (4+6); Olmissum 8 (4+4)

ŽUTI KARTONI: Bajrušović (23′) – NOVO VRIJEME APFEL
Sekulić (3′), Žarković (17′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Igor Osredkar (NOVO VRIJEME APFEL)

2.HMNL-istok | Osijek Kelme trijumfom u derbiju korak bliže naslovu

Trijumfom u derbiju protiv momčadi Brod 035, Osijek Kelme se učvrstio na vrhu ljestvice 2.HMNL-istok. …

Započeo treći turnir 1.HMNL za žene u “Kutiji šibica”

U zagrebačkoj dvorani “Kutiji šibica” započeo je treći ovosezonski turnir 1.HMNL za žene u sklopu …