Početna | - Naslovna | Novo Vrijeme bolje od Osijeka za korak bliže polufinalu

Novo Vrijeme bolje od Osijeka za korak bliže polufinalu

U prvom susretu četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske, Novo Vrijeme Apfel je pobjedom protiv gostiju iz Osijeka došlo na korak do plasmana u polufinale. Momčad Tea Strunje do pobjede je predvodio raspoloženi Eduardo, koji je s golom u prvoj minuti utakmice i novim zgoditkom u prvoj minuti nastavka trasirao put svoje momčadi do pobjede.

Kolo: Četvrtfinale (1.utakmica)
Datum: 05.05.2017.
Dvorana: GSD Makarska, Makarska
Gledatelja: 800

NOVO VRIJEME APFEL – OSIJEK KELME  3:1 (1:0)

Prvi sudac: Saša Tomić
Drugi sudac: Nikola Jelić
Treći sudac: Dino Kramar
Četvrti sudac: Stipe Divić
Delegat: Miroslav Dugeč

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Ivan Buljan, Mate Vuković, Nejc Hozjan, Duje Bajrušović, Toni Pašalić, Marin Musinov, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Sven Horvath, Elvis Perković, trener: Teo Strunje

OSIJEK KELME: Boris Bolšec, Dino Živković, Matias Mijić, Josip Šalaj, Dino Bartolucci, Robert Nospak, Zvonimir Horvat, Petar Pranjić, Ante Ćurković, Goran Dakić, trener: Marin Smoje

STRIJELCI: 1:0 Eduardo (1′), 2:0 Eduardo (21′), 3:0 Horvath (29′), 3:1 Mijić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Novo Vrijeme Apfel 5 (2+3); Osijek kelme 7 (2+5)

ŽUTI KARTONI: Mijić (23′), Dakić (36′) – OSIJEK KELME

IGRAČ UTAKMICE: Eduardo Farias de Souza (NOVO VRIJEME APFEL)

Nismo danas dugo trebali čekati na uzbuđenja i pogotke. Otvaranje kakvo su domaćini samo poželjeti mogli. Odmah u prvoj minuti Musinov upućuje snažan udarac sa 10 metara, lopta u letu možda malo dira Eduarda, a sve to smeta vrataru Bolšecu i lopta u prvom napadu završava u gostujućoj mreži! Bajrušović i Eduardo su dali nagovijestiti da će ovo biti večer njihove izvrsne suradnje u trećoj minuti. Brazilac je proigrao Bajrušovića, no njegov udarac odlazi preko vrata. Minutu kasnije, ponovno Eduardo muči gostujuću obranu. Nakon prodora po desnoj strani vraća povratnu loptu za Bajrušovića, no Duje puca ravno u Bolšeca. Gosti su svoju prvu pravu priliku dočekali u sedmoj minuti. Dakić je uputio kvalitetan udarac, ali njega brani Bašković. U devetoj minuti Horvath je imao dobru priliku koji brani Bolšec, da bi se Šalaj samo nekoliko trenutaka kasnije našao sam pred Baškovićem, ali nije bio precizan. Pogodilo je Novo Vrijeme danas nekoliko stativa, prvu u 12. minuti. Bajrušović je lijepo pucao, a vratar Bolšec njegov udarac odbija u stativu, te na kraju u korner. Umrtvila se tada igra, gosti su preuzeli inicijativu, no bez prevelikog uspjeha. Do kraja poluvremena je još jednom Bajrušović, te opet pogodio stativu.
Kako je počelo prvo, tako je počelo i drugo poluvrijeme. Odmah u prvoj minuti Novo Vrijeme je postiglo pogodak. Bajrušović je pucao, Bolšec odbio do Eduarda koji se sjajno snalazi i mirno zabija za 2-0! Samo minutu kasnije se opet trese gostujuća stativa. Dva dupla pasa su odigrali Bajrušović i Eduardo, ali Brazilac sa samo nekoliko metara pogađa vratnicu. Mogli su gosti u 26. minuti do pogotka, no udarac Horvata brani Bašković. Tri minute kasnije ponovno zabijaju domaćini. Opet je pokretač bio Musinov, pronašao je Horvatha koji mirno poentira za 3-0! U 31. minuti se Ćurković lijepo oslobodio Musinova, ali ponovno je spreman na vratima Bašković. Bilo je u tim trenutcima jasno da pobjeda ostaje u Makarskoj, a nakon trećeg gola su se obje momčadi primirile. Tek u zadnje 3 minute utakmice smo ponovno vidjeli neke prigode. U 36. minuti Musinov proigrava Andrijaševića koji pogađa stativu, a samo minutu kasnije Andrijašević gura loptu kroz noge Dakiću, snažno puca, ali njegov udarac opet zaustavlja, pogađate, stativa. U 39. minuti gosti dolaze do svog jedinog pogotka i smanjenja rezultata. Sa golmanom igračem su lijepo izigrali domaću obranu, a poentirao je Dakić. Novo Vrijeme je tako upisalo prvu pobjedu u četvrtfinalu, a prvu meč loptu za polufinale imaju za tjedan dana u Osijeku.

O nama Marin Franić

Kosor zbog teške ozljede 6 mjeseci izvan parketa…

Splitski “bijeli” nastupili su prošlog vikenda na Kupu grada Šibenika, a jedan od najboljih igrača …

Povjerenik za natjecanje 1.HMNL podsjeća na Propozicije natjecanja

Povodom početka nove natjecateljske sezone 1.HMNL, povjerenik za natjecanje Dario Skender podsjetio je klubove na …