Početna | - Naslovna | Novo Vrijeme Apfel na Gripama nadvisilo “studente”!

Novo Vrijeme Apfel na Gripama nadvisilo “studente”!

U vrlo dobroj i nadasve borbenoj utakmici na splitskim Gripama, Novo Vrijeme Apfel je slavilo protiv splitskog Universitasa rezultatom 0:2! Makarani su postigli po jedan zgoditak u završnici oba poluvremena, te su u konačnici i zavrijedili pobjedu protiv vrlo dobrih “studenata”, koji su u dvoboju protiv aktualnih prvaka pokazali kako mogu ravnopravno parirati ponajboljim momčadima Hrvatske.

Kolo: 21.kolo
Datum: 05.04.2019.
Dvorana: SD Gripe, Split
Gledatelja: 600

UNIVERSITAS – NOVO VRIJEME APFEL  0:2 (0:1)

Prvi sudac: Josip Knezović
Drugi sudac: Ivan Mujan
Treći sudac: Edo Vulić
Četvrti sudac: Goran Duvnjak
Delegat: Branko Kurtaj

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Crnjac, Ecio Jurjević, Mario Taći, Ante Peša, Tonći Bokan, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Nikola Moro, Marin Stojkić, trener: Hrvoje Budimir

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Lucas Vinicius de Santana Brito, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Ivan Mladinov, Ivan Buljan, Marin Musinov, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Eduardo Farias de Souza, Saša Babić, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1 Osredkar (19′), 0:2 Babić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 6 (2+4); Novo Vrijeme Apfel 9 (4+5)

IGRAČ UTAKMICE: Filip Bašković (NOVO VRIJEME APFEL)

Prvi ozbiljniji udarac prema golu bilježimo u 4.minuti kada nakon kornera Lucas vrlo dobro puca iz okreta, no Bilić je na mjestu. Uzvratili su “studenti” dvaput u slijedećoj minuti. Najprije je Moro odložio loptu za Tustonjića, čiji udarac brani Bašković, da bi nekoliko trenutaka kasnije novi pokušaj Tustonjića prošao tik uz vratnicu. Uslijedilo je razdoblje inicijative Universitasa, no Bašković je u nekoliko navrata spašavao goste. Novo Vrijeme se budi u 12.minuti kada Lucas dvaput prijeti, no Bilić je u oba navrata siguran. U 13.minuti veliku priliku propustili su gosti. Sve je krenilo od Lucasa koji je na centru prošao dvojicu suparničkih igrača, lopta dolazi desno do Osredkara koji oštro ubacuje na drugu vratnicu, a Sokol sa 2-3 metra pogađa vratnicu! U 18.minuti gosti su propustili novu veliku priliku. Jurjevićeva pogreška izbacila je Vukovića u izglednu priliku, no kapetan gostiju neometan s vrha kaznenog prostora puca pored gola. U slijedećoj minuti gosti ipak dolaze do vodstva. Osredkar je s lijeve strane ostao sam pred Bilićem koji je izišao na vrh svog prostora; udarac slovenskog internacionalca prolazi pored Bilića i Trivkovića koji na gol-liniji ne uspijeva spriječiti vodstvo gostiju, 0:1! Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću aktualnog prvaka.
Prvu veliku priliku u nastavku bilježimo u 6.minuti kada Taći silovitim udarcem s 9 metara pogađa gredu! uslijedilo je razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika sve do 32.minute, kada Trivković vrlo dobro puca iz slobodnog udarca s 12 metara, no Bašković je siguran na golu gostiju. uzvratili su gosti preko Lucasa koji je po lijevoj strani prošao Taćija i izišao sam pred Bilića, no i domaći vratar je na visokom nivou. U 18.minuti “studenti” gube loptu na svojoj polovici, no Lucas iz izgledne situacije ne uspijeva savladati Bilića. Nedugo zatim Lucas je zaprijetio nakon kornera, no Bilić još jednom brani njegov udarac. Utakmica je odlučena u 39.minuti kada u kontri 2 na 1 Bajrušović dodaje za Babića kojem nije bilo teško zabiti u nebranjenu mrežu za 0:2! Do kraja susreta mogli su “studenti” do počasnog zgoditka, no Jurjević u matnoj situaciji ne uspijeva savladati Baškovića, koji je sjajnim obranama sačuvao večeras svoju mrežu netaknutom.

BOMBA IZ VRGORCA | Josip Suton u nebeskoplavom dresu!

Senzacionalna vijest dolazi nam iz Vrgorca. Josip Suton novi je igrač vrgoračkog prvoligaša! Dojučerašnji igrač …

Đulvatu novi mandat na čelu Futsal Dinama!

Matija Đulvat dobio je novi četverogodišnji mandat na mjestu predsjednika Futsal Dinama! Kao jedini kandidat …