Početna | - Naslovna | Novo Vrijeme u vrgoračkom spektaklu obranilo naslov prvaka!

Novo Vrijeme u vrgoračkom spektaklu obranilo naslov prvaka!

Novo Vrijeme Apfel slavilo je u trećem susretu finala doigravanja za prvaka Hrvatske u Vrgorcu, te je obranilo naslov prvaka! Makarani su u spektakularnom susretu odigranom pred prepunim tribinama vrgoračkog Doma sportova nakon penala savladali Vrgorčane, obranivši tako naslov prvaka. U izuzetno uzbudljivom susretu mogli smo vidjeti sve najbolje od futsala, te je prava šteta što finalna serija nije otišla barem do još jedne utakmice. Sjajan ambijent, pregršt golova, preokreti i na koncu rulet penala, sve smo to vidjeli u uzbudljivoj vrgoračkoj večeri.

Delegat: Miroslav Dugeč

VRGORAC: Marko Odža, Ante Kraljević, Zdravko Turić, Vojko Pervan, Mateo Kozarić, Toni Jelavić, Ante Babić, Marko Gašpar, Luka Suton, Valerije Jurić, Mirko Jurjević, Duško Martinac, Vjeko Raos, Dejan Rašić, trener: Pjer Malvasija

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Lucas Vinicius De Santana Brito, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Ivan Buljan, Marin Musinov, Vlado Andrijašević, Vinko Nižetić, Eduardo Farias de Souza, Saša Babić, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 0:1 Andrijašević (8′), 1:1 Jurić (15′), 2:1 Kraljević (18′), 3:1 Jelavić (19′), 3:2 Lucas (22′), 3:3 Musinov (24′), 3:4 Kazazić (25′), 4:4 Kraljević (26′), 5:4 Jurić (31′), 5:5 Bajrušović (32′), 5:6 Vuković (34′), 6:6 Suton (40′), 7:6 Pervan (46′), 7:7 Kazazić (50′)

Lucas – 9:10!

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 12 (5+5+2); Novo Vrijeme Apfel 11 (6+3+2)

ŽUTI KARTONI: Martinac (13′), Babić (38′), Suton (50′) – VRGORAC
Kazazić (18′), Eduardo (32′), Osredkar (40′) – NOVO VRIJEME APFEL

IGRAČ UTAKMICE: Lucas Vinicius De Santana Brito (NOVO VRIJEME APFEL)

Prvo uzbuđenje bilježimo u 2.minuti kada Suton vrlo dobro puca u polukontri, no Bašković odlično brani. U 5.minuti još jednom Vrgorčani prijete preko Sutona, a Bašković nogom odbija loptu u korner. Uzvratili su gposti preko Kazazića, koji s lijeve strane puca pored suprotne vratnice. U 8.minuti Novo Vrijeme dolazi do prednosti. Vrgorčani su na centru izgubili loptu, a u kontri Andrijašević prolazi kroz sredinu i odmjerenim udarcem s 8 metara od vratnice zabija za 0:1! Na slijedeću ozbiljniju priliku čekali smo do 11.minute kada silovit udarac Jelavića nakon kornera Bašković atraktivnom intervencijom brani. Na isteku 14.minute ozbiljno su zaprijetili i Makarani nakon kornera, no Odža sjajno brani udarac Bajrušovića, kao i udarac Eduarda nakon novog kornera. U 15.minuti Vrgorac dolazi do izjednačenja. Lucas je izgubio loptu duboko u svojoj polovici, a Jurić na dodavanje Sutona zabija za 1:1! U 18.minuti Vrgorac je poveo. Kraljević je nakon auta silovito s 12ak metara iskosa s desne strane zabio od grede za 2:1 i erupciju oduševljenja domaćih navijača. Minutu kasnije Andrijašević čini šesti prekršaj gostiju, te nudi Vrgorčanima veliku priliku za povećanje vodstva. Jelavićev udarac s 10 metara bio je neobranjiv za Baškovića, te su “nebeskoplavi” došli do osjetnije prednosti, 3:1! Rezultat je to s kojim se i otišlo na odmor, a spomenimo kako su Vrgorčani poslijednjih 5 minuti odigrali bez prekršaja koji bi ponudio gostima priliku iz akumulacije.
U nastavku su prvi zaprijetili Vrgorčani, kada nakon pola minute igre udarac Jelavića s desne strane Bašković nogom odbija u korner. Uzvratili su gosti u slijedećoj minuti preko Lucasa, koji se sam izborio za udarac i s 10ak metara s desne strane neobranjivo pogodio suprotni kut za 3:2! Uzvratili su “nebeskoplavi” preko Martinca, no njegov udarac s 9 metara s lijeve strane Bašković skreće u gredu! U 24.minuti gosti su izjednačili. Lucas je na desnoj strani proigrao Musinova koji zabija za 3:3! Veliku seriju Makarani su nastavili i u slijedećoj minuti kada dolaze do vodstva. Još jednom je asistent Lucas koji s lijeve strane sjajno na drugoj vratnici proigrava Kazazića, koji zabija za preokret – 3:4! No Vrgorčani se vraćaju već u slijedećoj minuti. Maestralno se Kraljević izborio za udarac sa 7-8 metara, te neobranjivo pogodio sami kut nemoćnog Baškovića za 4:4! Nakon toga se igra malo primirila, sve do 31.minute kada Vrgorac dolazi do prednosti. Osredkar je izgubio loptu, te je pokrenuta kontra domaćih gdje Jurić s centra ide sam kroz sredinu, te u konačnici zabija za 5:4! Makarani su ekspresno uzvratili već u slijedećoj minuti. Sve je zakuhao Lucas koji je prošao po lijevoj strani, izišao sam pred Odžu koji brani njegov udarac, no odbijenu loptu prihvaća Bajrušović i zabija za 5:5! U 34.minuti Novo Vrijeme dolazi do prednosti golom Vukovića, koji je s 10ak metara iskosa s desne strane iznenadio Odžu za 5:6! U poslijednjoj minuti Vrgorac prelazi na igru s Jurićem u ulozi golmana-igrača, a to im se isplatilo jer je Suton sjajno reagirao u kaznenom prostoru i zabio za 6:6! Tako su Vrgorčani i Makarani omogućili gledateljima novih 10 minuti igre, gdje se kroz produžetke tražio pobjednik.
Prvu priliku u nastavku bilježimo kod gostiju, kada Jelavić u duelu s Andrijaševićem gubi loptu, no u izglednoj situaciji napadač gostiju ne uspijeva savladati Odžu. U 43.minuti Kraljević bespotrebno čini šesti prekršaj i nudi gostima priliku iz akumulacije, no udarac Bajrušovića brani Odža, a odbijenu loptu Bajrušović šalje visoko preko gola. Do kraja prvog produžetka nije više bilo izglednijih prilika, a onda u prvoj minuti drugog produžetka Vrgorac dolazi do prednosti. Pervan se lijepom piruetom oslobodio Osredkara i sa 8-9 metara zabio “kroz” Baškovića za 7:6! Gosti su vrlo brzo mogli uzvratiti, no udarac Kazazića s lijeve strane prolazi pored gola. U 48.minuti gosti prelaze na igru s Musinovom u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju ozbiljnije ugroziti gol domaćih. No u 50.minuti suđen je prekršaj Sutona duboko u protivničkoj polovici, te se gostima ponudila nova prilika iz akumulacije. Odgovornost je ovoga puta preuzeo Kazazić i zabio za 7:7, iako je vratar Odža nimao loptu na ruci. Rezultat se do kraja nije mijenjao, te su o pobjedniku odlučivali penali. Tu su se sretnijima i spretnijima pokazali gosti, te su na koncu zasluženo obranili naslov prvaka. Čestitamo!

Hrvatska oslabljena u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo!

Hrvatska futsal-reprezentacija okupila se u Otočcu, uoči kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, gdje će u Dubrovniku …