Olmissum porazom u Sesvetama ostao bez 1.mjesta!

U susretu poslijednjeg kola ligaškog dijela natjecanja, Alumnus je nadigrao goste iz Omiša i pobjedom potvrdio plasman u doigravanje. Olmissum je pak porazom ostao bez 1.mjesta, koje su prepustili Makaranima.

Delegat: Ivan Župan

ALUMNUS: Franko Jamičić, Domagoj Durlen, Ivan Matan, Nikola Perković, Luka Davidović, Ante Matan, Dario Markić, Filip Ukalović, Matija Rajh, Saša Ledinščak, Mario Modrušan, trener: Jakov Ungarov

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Mateo Galić, Duje Kustura, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Mario Buljević, Božidar Baučić, Žarko Luketin, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 1:0 Perković (3′), 2:0 Markić (14′), 3:0 ag-Bilandžić (15′), 4:0 Rajh (16′), 5:0 Perković (18′), 5:1 Perišić (22′), 5:2 Jurić (35′), 6:2 Markić (36′), 6:3 Juretić (37′), 7:3 Jamičić (37′), 7:4 Perišić (39′), 8:4 Perković (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Alumnus  6 (4+2), Olmissum  5 (4+1)

CRVENI KARTON: I.Matan (27′) – ALUMNUS

IGRAČ UTAKMICE: Franko Jamičić (ALUMNUS)

Olmissum je vrlo dobro ušao u susret, no gosti se vrlo dobro brane, a vratar Jamičić pokazao se vrlo sigurnim na golu. Alumnus je poveo u 3.minuti kada Perković iz slobodnog udarca s 10 metara iskosa s lijeve strane pogađa bliži kut vratara Bilandžića za 1:0. Nakon primljenog zgoditka Omišani su zagospodarili terenom, no raspoloženi Jamičić bio je siguran na golu zagrebačkih ‘studenata’, koji su u završnih 6 minuta prvog poluvremena nevjerovatnom izvedbom deklasirali goste i trasirali put ka pobjedi. Najprije je u 14.minuti Ante Matan sjajno prošao po desnoj strani i ubacio na drugu vratnicu, gdje nije bilo teško Markiću iz blizine zabiti u nebranjen gol za 2:0. U slijedećoj minuti Ivan Matan iz auta šalje loptu prema golu gostiju, a vratar Bilandžić nesmotrenom reakcijom dodiruje loptu koja završava u mreži za 3:0. No tu nije bio kraj mukama gostiju. U 16.minuti Rajh je po desnoj strani pretrčao Horvata i zabio pored Luketina koji je na golu zamijenio Bilandžića, 4:0. Sjajnu završnicu prvog poluvremena domaćin je okrunio još jednim zgoditkom za velikih 5:0. Raspoloženi Perković je iz slobodnog udarca s 12ak metara s desne strane savladao Luketina za nestvarnu prednost Alumnusa nakon prvih 20 minuta.
U nastavku gosti vrlo brzo postižu zgoditak, čime se probudio tračak nade da bi se mogli vratiti u igru. Igrala se 22.minuta kada Juretić iz kornera s desne strane dodaje kratko za Perišića koji silovitim udarcem savladava Jamičića za 5:1. Gosti su preuzeli inicijativu, a u 27.minuti Matan u izglednoj situaciji za postizanje zgoditka ruši Kusturu, zbog čega je isključen. No u igri s igračem više Omišani ne uspijevaju savladati raspoloženog Jamičića, koji se prometnuo u junaka Sesvećana. Gosti su inicijativu okrunili zgoditkom tek kada su zaigrali s golmanom-igračem. Igrala se 35.minuta kada Horvat s lijeve strane šalje oštru loptu na drugu vratnicu gdje utrčava Jurić i zabija za 5:2. No vrlo brzo uzvraćaju domaći i otklanjaju sve dvojbe kada Markić maestralno sa svoje polovice zabija u nebranjen gol gostiju za 6:2. Nedugo zatim još jednom zabijaju gosti. U igri s golmanom-igračem Jurić je s desne strane odigrao na drugu vratnicu za Juretića koji zabija za 6:3. U slijedećem napadu pokušao je Juretić još jednom zaprijetiti golu gostiju, no ovoga puta Jamičić brani njegov udarac i šalje loptu u nebranjen gol gostiju za 7:3. U slijedećoj minuti gosti prijete preko Jurića, no vratnica zaustavlja njegov udarac. U 39.minuti Perišić je sa 7 metara zabio za 7:4, a nedugo zatim Perković duboko sa svoje polovice pogađa prazan gol gostiju za na koncu uvjerljivih 8:4. Omišani su tako ostali bez 1.mjesta, te će u četvrtfinalu doigravanja igrati protiv Vrgorca, dok je Alumnus ovom pobjedom potvrdio plasman u doigravanje u kojem ih očekuje aktualni prvak Novo Vrijeme Apfel.

PREDSTAVLJAMO | MNE Veruda – Novi klub na hrvatskoj futsal sceni

Prije par dana je održana Završnica FavBet Gradskih Liga, a pobjednik ovog turnira je bila …