Olmissum se trijumfom u derbiju vratio na vrh ljestvice!

U derbiju 17.kola 1.HMNL Olmissum je na omiškom Ribnjaku uvjerljivo slavio protiv Novog Vremena Apfel, čime su se Omišani vratili na vrh ljestvice uoči poslijednjeg kola ligaškog dijela natjecanja. Omiški ‘zeleno-plavi’ su odigrali sjajnu utakmicu, te su zasluženo ostvarili veliku pobjedu, čime su se iskupili za prošlotjedni neugodni poraz na splitskim Gripama. Omišani će u poslijednjem kolu gostovati kod Alumnusa u Sesvetama, gdje će tražiti pobjedu za ostanak na vrhu ljestvice uoči početka doigravanja. Makarani će pak ugostiti Split, te se nadati kiksu Omišana.

Vrsta utakmice: 1. HMNL
Kolo: 17. kolo
Datum: 28.06.2020.
Dvorana: SD Ribnjak, Omiš
Gledatelja: –

OLMISSUM – NOVO VRIJEME APFEL  5:1 (2:1)

Prvi sudac: Nikola Jelić
Drugi sudac: Saša Tomić
Treći sudac: Mario Blažin
Četvrti sudac: Dino Kramar
Delegat: Antonio Pejić

OLMISSUM: Žarko Luketin, Mateo Galić, Duje Kustura, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Mario Buljević, Božidar Baučić, trener: Duje Maretić

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Anderson Alves Carneiro Da Silva Pulinho, Lucas Vinicius De Santana Brito, Gabrijel Lasić, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Vedran Kazazić, Marin Musinov, Matej Fideršek, Sven Anton Horvath, Saša Babić, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

STRIJELCI: 1:0 Sekulić (7′), 2:0 Perišić (11′), 2:1 Bajrušović (16′), 3:1 Mišerda (27′), 4:1 Mišerda (33′), 5:1 Perišić (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum  9 (6+3); Novo Vrijeme Apfel  6 (5+1)

ŽUTI KARTONI: Mišerda (18′), Perišić (30′) – OLMISSUM
Kazazić (12′) – NOVO VRIJEME APFEL

IGRAČ UTAKMICE: Stjepan Perišić (OLMISSUM)

Već od prve minute gledamo otvorenu igru s obe strane. Čim su pošli s centra gosti su zaprijetili preko Lucasa, koji nakon lijepog solo-prodora puca pored gola. Uzvratili su Omišani preko Perišića koji osvaja loptu duboko u protivničkoj polovici, no njegov udarac brani Bašković. U 33.minuti bilježimo veliku priliku gostiju. Još jednom Lucas lijepo prolazi, s lijeve strane izlazi sam pred Baškovića, no umjesto da proigra na drugoj vratnici usamljenog Osredkara, Brazilac puca pored suprotne vratnice. U 7.minuti Olmissum dolazi do prednosti. Luketin je sjajnom dugom loptom proigrao Sekulića, koji šalje loptu u gol pored istrčalog Baškovića za 1:0! U 9.minuti gosti su mogli do izjednačenja. Osredkar je u polukontri proigrao na lijevoj strani Lucasa koji pogađa vanjski dio mreže. Domaćin je odgovorio brzo i učinkovito. Igrala se 11.minuta kada Horvat iz kornera ubacuje na 11-12 metara za Perišića, koji volejem pogađa suprotni kut vratara Baškovića za 2:0! U 16.minuti sreća spašava ‘zeleno-plave’ kada udarac Babića vratar Luketin krajnjim naporom skreće u vratnicu. Nedugo zatim gosti se vraćaju u igru. Pulinho je iznudio prekršaj na 10 metara od gola, a Bajrušević snažnim udarcem savladava Luketina koji je u ovoj situaciji trebao i bolje reagirati, 2:1. U slijedećoj minuti mogli su gosti i do izjednačenja, no odličan udarac Babića sjajno brani Luketin i iskupljuje se za propust kod primljenog zgoditka. U samu završnicu obe momčadi ulaze s 5 akumuliranih prekršaja, a u 19.minuti Osredkar je iznudio prekršaj Jurića i ponudio gostima priliku za izjednačenje. Odgovornost je preuzeo Kazazić, no njegov silovit prizeman udarac nogom brani Luketin. Do kraja poluvremena nije više bilo ozbiljnijih prilika, te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaćina.
Početkom nastavka gosti su zgospodarili terenom, no teško dolaze do prilike pored disciplinirane obrane Omišana. Omišani su pak iz prve prave prilike u nastavku došli do povećanja prednosti. Igrala se 27.minuta kada je Jurić proigrao Mišerdu koji izlazi sam pred Baškovića, te silovitim udarcem zabija za 3:1! Nakon toga Makarani su ozbiljno zaprijetili preko Pulinha i Lucasa, no Luketin i Sekulić otklanjaju opasnost. U 32.minuti Omišani su mogli riješiti sve dvojbe kada Juretić s lijeve strane izlazi sam pred Baškovića, no ne uspijeva ga savladati. No već u slijedećoj minuti Olmissum dolazi na korak do pobjede kada Perišić u kontri dodaje za Mišerdu koji svojim drugim zgoditkom donosi ‘zeleno-plavima’ 4:1! Nakon toga gosti prelaze na igru s Musinovom u ulozi golmana-igrača, no teško dolaze do prave prilike. Naprotiv, u 38.minuti Perišić duboko sa svoje polovice pogađa u nebranjen gol gostiju za velikih 5:1! Rezultat se do kraja nije mijenjao, te su Omišani proslavili veliku pobjedu vrijednu povratka na vrh prvenstvene ljestvice.

Kristijan Grbeša: „Nadamo se osvajanju naslova prvaka…”

Futsal Dinamo je sjajno ušao u nastavak prvenstva. Momčad Alena Jukića je najprije na svom …

Josip Suton: ‘Ukoliko pobijedi u četvrtfinalu, Vrgorac će biti favorit za titulu!’

Vrgorac nije dobro ušao u nastavak prvoligaške sezone. ‘Nebeskoplavi’ su pretrpjeli poraze od Uspinjače Gimke …