Početna | - Naslovna | Olmissum slavio u Vrgorcu u prvoligaškoj premijeri!

Olmissum slavio u Vrgorcu u prvoligaškoj premijeri!

U poslijednjem susretu 1.kola 1.HMNL Olmissum je slavio na uvijek neugodnom gostovanju u Vrgorcu rezultatom 2-3. Novi prvoligaš je već u prijelaznom roku pokazao kako će igrati značajnu ulogu u svojoj premijernoj sezoni u prvoligaškom društvu, a pobjedom kod prošlosezonskog finalista zeleno-plavi su potvrdili status momčadi za koju se s pravom vežu visoke ambicije. Spomenimo kako je Vrgorac u ovom susretu bio oslabljen neigranjem Luke Sutona, koji je isključen u poslijednjem susretu prošlosezonske finalne serije.
U zanimljivom susretu Omišane je u vodstvo doveo dojučerašnji igrač Vrgorca. Valerije Jurić je ovog ljeta Vrgorac zamijenio Omišem, a u 13.minuti na dodavanje Kusture zabija za 0-1. Rezultat je to s kojim se na koncu i otišlo na odmor, a u ranoj fazi nastavka novi šok za nebeskoplave. Horvat je proigrao Perišića koji zabija za povećanje prednosti zeleno-plavih, 0-2. Domaćin se vrlo brzo vraća u igru. Igrala se 25.minuta kada Kraljević dodaje za Josipa Sutona koji zabija za 1-2. Rezultat se nije mijenjao sve do 30.minute kada najprije Pavić zabija za 1-3, da bi vrlo brzo Vrgorčani uzvratili novim golom Josipa Sutona na dodavanje Sesara. Najveće ovoljetno pojačanje nebeskoplavih odigrao je vrlo dobru utakmicu na predstavljanju pred ‘Kamenjarima’, no bodovi su ipak otišli u Omiš. Momčad Duje Maretića do kraja je sačuvala prednost i tako pobjednički ušla u prvoligašku sezonu.

Delegat: Tihomir Grabovac

VRGORAC: Marko Odža, Ante Kraljević, Antonio Pervan, Mateo Kozarić, Toni Jelavić, Josip Suton, Marko Gašpar, Mirko Jurjević, Ante Mušan, Duško Martinac, Josip Sesar, Marko Vučić, trener: Nikola Tomičić

OLMISSUM: Žarko Luketin, Mateo Galić, Duje Kustura, Nikola Badrov, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Mateo Kolobarić, Antonio Sekulić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0-1 Jurić (13′), 0-2 Perišić (23′), 1-2 J.Suton (25′), 1-3 Pavić (30′), 2-3 J.Suton (30′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Vrgorac 9 (2+7), Olmissum 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: J.Suton (25′), Sesar (30′) – VRGORAC
Mišerda (10′), M.Kolobarić (23′), Horvat (28′), Jurić (31′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Stjepan Perišić (OLMISSUM)

Olmissum preokretom do trijumfa kod Uspinjače Gimke!

Omiški Olmissum je ostvario izuzetno vrijednu pobjedu na gostovanju kod Uspinjače-Gimke. Momčad Duje Maretića je …

Podjela bodova u dvoboju Alumnusa i Futsal Dinama

U prvom današnjem prvoligaškom dvoboju Alumnus i Futsal Dinamo su podijelili bodove odigravši 3-3. Uzbudljiv …