Olmissum u uzbudljivom susretu bolji od Vrgorca!

U izuzetno uzbudljivom susretu odigranom na omiškom Ribnjaku, Olmissum je slavio protiv Vrgorca, čime se momčad Duje Maretića probila na sjajno 2.mjesto ligaške ljestvice.
U prvih 20 minuta nije bilo zgoditaka, no uzbuđenja nije manjkalo. Izdvajamo situaciju iz 6.minute kada se nakon isključenja Sekulića gostima pružila prilika da povedu iz penala, no kapetan “nebeskoplavih” Martinac ne uspijeva zabiti. Gosti nisu iskoristili ni brojčanu prednost, te se na odmor otišlo s početnih 0-0. Mreže su se tresle u nastavku kada u 24.minuti “zeleno-plavi” postižu dva zgoditka i dolaze do lijepe prednosti. Najprije je Pavić zabio na dodavanje Horvata, da bi nedugo zatim strijelac Pavić preuzeo ulogu asistenta, a Perišić zabija za 2-0! No već u slijedećoj minuti Luketin je isključen zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora, a u igri s igračem više Martinac na dodavanje Kraljevića zabija za 2-1! Zanimljivo, u dvoboju polufinala kupa istih suparnika Luketin je također igrao rukom izvan kaznenog prostora, no ostao je nekažnjen. Već dvije minute kasnije Omišani ponovno dolaze do prednosti od dva zgoditka. Jurlina je proigrao Kusturu, koji zabija za 3-1! Odgovor Vrgorčana bio je brz i efikasan, kada već u slijedećoj minuti Jelavić zabija za 3-2. Nakon čak 5 zgoditaka u 6 minuti igre do kraja ipak nije više bilo zgoditaka. Nastojanja “nebeskoplavih” da dođu do izjednačenja nisu urodila plodom, te su Omišani izborili vrijednu pobjedu za skok na 2.mjesto ljestvice.

Delegat: Ivan Juras

OLMISSUM: Žarko Luketin, Mateo Galić, Duje Kustura, Nikola Badrov, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Matej Horvat, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Mateo Kolobarić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

VRGORAC: Marko Odža, Ante Kraljević, Mate Marinović, Ante Mušan, Toni Jelavić, Ante Babić, Luka Suton, Marko Gašpar, Mirko Jurjević, Mateo Kozarić, Duško Martinac, Zdravko Turić, Marko Vučić, trener: Arben Ademi

STRIJELCI: 1-0 Pavić (24′), 2-0 Perišić (24′), 2-1 Martinac (26′), 3-1 Kustura (28′), 3-2 Jelavić (29′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 11 (5+6); Vrgorac 9 (3+6)

ŽUTI KARTONI: Perišić (26′) – OLMISSUM; Kraljević (38′) – VRGORAC

CRVENI KARTONI: Sekulić (6′), Luketin (25′) – OLMISSUM

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Pavić (OLMISSUM)

Kefa: ‘Nije lako vratiti se na parket nakon 3-4 mjeseca’

Odlukom Izvršnog odbora HNS-a, malonogometna sezona nastavlja se utakmicama 1.HMNL, dok je za drugoligaše natjecanje …

VIDEO | Zanimljivi gosti u studiju Dubrovačke televizije

Nakon što su prošlog ponedjeljka u studiju Dubrovačke televizije gostovali izvršni direktor HNS-a Marijan Kustić, …