Početna | - Naslovna | Osijek Kelme bolji od Vrgorca u proljetnoj premijeri!

Osijek Kelme bolji od Vrgorca u proljetnoj premijeri!

Osijek Kelme je pobjedom protiv Vrgorca otvorio proljetni dio sezone. Momčad Marina Smoje slavila je rezultatom 4:1 i tako najavila proboj prema gornjem dijelu ljestvice i borbu za plasman u doigravanje.
Osijek je poveo već u 3.minuti kada Mijić iz kornera ubacuje na drugu vratnicu gdje Duvančić neometan zabija za 1:0! Do povećanja vodstva domaći dolaze u 11.minuti kada je Pandurević nezaustavljiv u kontri i zabija za 2:0! U završnici poluvremena gosti su imali prilike smanjiti rezultatski zaostatak, ali bez uspjeha. Na odmor se tako otišlo s lijepom prednošću domaćina.
U nastavak gosti ulaze bolje, no ne uspijevaju inicijativu okruniti zgoditkom. U 27.minuti mladi Gašpra je bio vrlo blizu prvijenca na prvoligaškoj sceni, no njegov udarac zaustavlja greda! U 34.minuti još jednom greda spašava domaćina kada zaustavlja udarac Babića. Inicijativu su gosti okrunili golom u 36.minuti kada Jurjević zabija za 2:1! Dalje ipak nije išlo. Nastojanja gostiju da igrom s golmanom-igračem izbjegnu poraz nisu urodila plodom. Naprotiv, Osiječani su to iskoristili i golovima Dakića i Šalaja dolaze do na koncu uvjerljive pobjede, 4:1!

Delegat: I.Sović

OSIJEK KELME: Željko Konrad, Matias Mijić, Ante Kundid, Josip Šalaj, Andrej Pandurević, Ante Ćurković, Matej Grizelj, Matej Govorko, Filip Petrušić, Ivan Čosić, Goran Dakić, Gordan Duvančić, Dino Živković, Dario Tot, trener: Marin Smoje

VRGORAC: Mario Herceg, Ante Kraljević, Luka Suton, Mateo Kozarić, Alen Vuković, Ante Babić, Dragan Stanković, Marko Gašpar, Mate Erceg, Mirko Jurjević, Mijo Marinović, Duško Martinac, Zvonimir Horvat, Dejan Rašić, trener: Arben Ademi

STRIJELCI: 1:0 Duvančić (3′), 2:0 Pandurević (11′), 2:1 Jurjević (36′), 3:1 Dakić (36′), 4:1 Šalaj (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Osijek Kelme 4 (3+1); Vrgorac 6 (4+2)

ŽUTI KARTONI: Horvat (9′), Kraljević (16′) – VRGORAC

2.HMNL-jug | Murter se pojačao za nastavak prvenstva

Jesenski prvak 2.HMNL-jug osnažio je svoje redove za nastavak natjecanja. Ivan Bezmalinović i Josip Vukičević …