Početna | - Naslovna | Oslabljena Uspinjača-Gimka nadigrala splitske “studente”!

Oslabljena Uspinjača-Gimka nadigrala splitske “studente”!

Na otvaranju proljetnog dijela sezone Uspinjača-Gimka je u oslabljenom izdanju slavila na gostovanju kod splitskog Universitasa rezultatom 0:3! Bio je to većim dijelom ne odveć gledljiv susret u kojem je domaćin teško povezivao konce svoje igre, što su gosti iskoristili i drugi put ove sezone porazili “studente”.

Kolo: 12.kolo
Datum: 18.01.2019.
Vrijeme: 18:30
Dvorana: SD Gripe, Split
Gledatelja: 250

UNIVERSITAS – USPINJAČA GIMKA  0:3 (0:2)

Prvi sudac: Marijan Šimatović
Drugi sudac: Mario Lulić
Treći sudac: Josip Knezović
Četvrti sudac: Mario Budimir
Delegat: Ivan Ćapin

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Crnjac, Ante Rađa, Tonći Bokan, Antonio Štimac, Ante Peša, Dino Peša, Marijan Tunjić, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Nikola Moro, Marin Stojkić, trener: Hrvoje Budimir

USPINJAČA GIMKA: Ivan Pavlić, Nikola Gudasić, Antonijo Papac, Bruno Devčić, Antonio Jamičić, Josip Brkić, David Mataja, Blaž Komljenović, Tino Čirjak, Gordan Duvančić, Ivan Ilčić, trener: Korab Morina

STRIJELCI: 0:1 Mataja (15′), 0:2 Jamičić (17′), 0:3 Jamičić (33′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 6 (3+3); Uspinjača Gimka 3 (1+2)

ŽUTI KARTONI: Duvančić (13′), Mataja (23′) – USPINJAČA-GIMKA

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Jamičić (USPINJAČA-GIMKA)

Prvu izgledniju priliku bilježimo tek u 12.minuti kada je Duvančić izmaknuo pažnji Štimca i izišao sam pred Bilića, no puca ravno u splitskog vratara. U 15.minuti gosti su poveli! Duvančić je s desne strane ubacio pred gol domaćina, gdje se dobro snalazi Mataja i zabija za vodstvo gostiju, 0:1! U 17.minuti još se jednom raduju gosti. Jamičić je lijepo prošao i fantastičnim udarcem s 9-10 metara s desne strane neobranjivo zabio za 0:2!
Prvo veće uzbuđenje u nastavku bilježimo u 25.minuti kada Crnjac s 12ak metara pogađa vratnicu! Dvije minute kasnije Trivković je lijepo prošao kroz obranu gostiju, no puca pored gola. U 30.minuti Mataja je sjajno prošao kroz obranu domaćina, no iz sjajne prilike na koncu puca tik uz vratnicu. Uzvratili su domaći preko Šuljića koji s lijeve strane izlazi sam pred Pavlića, koji brani njegov udarac. U 33.minuti gosti otklanjaju sve dvojbe krasnim zgoditkom Jamičića koji je efektno petom zabio za 0:3 i natjerao malobrojnu splitsku publiku na pljesak. Dvije minute kasnije Trivković je iskosa s lijeve strane uzdrmao gredu. Od 36.minute Splićani igraju s vratarem Bilićem u fazi napada, no ne uspijevaju niti ozbiljnije ugroziti gol gostiju, koji su tako zasluženo ostvarili vrijednu pobjedu.

Bačvice uvjerljive u splitsko-dalmatinskoj županijskoj ligi!

Splitsko-dalmatinska županijska liga je u punom jeku! Odigrana su dva proljetna kola, a nakon 11 …

1.HMNL | Raspored i delegiranje utakmica 16.kola

Poznat je raspored i delegiranje službenih osoba za utakmice 16.kola 1.HMNL! Glavnina susreta na rasporedu …