Početna | - Naslovna | Podjela bodova u “studentskom derbiju” Universitasa i Alumnusa!

Podjela bodova u “studentskom derbiju” Universitasa i Alumnusa!

U izuzetno uzbudljivom dvoboju odigranom na splitskim Gripama, Universitas i Alumnus su podijelili bodove odigravši 2:2! Splićani su nakon 10 minuti igre imali prednost 2:0, no na koncu su umalo ostali praznih ruku. Gosti su do odmora smanjili, a u nastavku izjednačili, te u završnici susreta propustili doći do potpunog preokreta i bodova koji bi ih mogli dovesti na prag doigravanja.

Delegat: Antonio Pejić

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Crnjac, Tonći Bokan, Antonio Štimac, Ecio Jurjević, Mario Taći, Ante Peša, Dino Peša, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Marin Stojkić, trener: Hrvoje Budimir

ALUMNUS: Mario Modrušan, Domagoj Durlen, Ivan Matan, Dario Markić, Hrvoje Žuvela, Ante Matan, Nikola Perković, Ivan Herceg, Filip Pezelj, Dario Šestić, Saša Lediniščak, Matija Vurnek, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:0 Šuljić (7′), 2:0 Mijić (10′), 2:1 Pezelj (10′), 2:2 Perković (29′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Universitas 9 (4+5) ; Alumnus 10 (5+5)

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Perković (ALUMNUS)

Prvi su zaprijetili domaći preko Jurjevića čiji udarac brani Modrušan. uzvratili su gosti u 2.minuti kada Markić proigrava Perkovića koji u situaciji 1 na 1 ne uspijeva savladati Bilića. Splićani su poveli u 7.minuti kada Tustonjić iz auta dodaje za Šuljića koji preciznim udarcem s 10 metara pogađa suprotni kut vratara Modrušana za 1:0! U slijedećoj minuti mogli su domaći do povećanja vodstva. Tustonjić je povukao kontru kroz sredinu, njegov udarac s 9-10 metara Modrušan odbija, a odbijenu loptu prihvaća Tustonjić, no umjesto nebranjenog gola pogađa vratnicu. U 10.minuti Universitas je bolju igru okrunio novim zgoditkom. Mijić je lijepo prošao po desnoj strani i iz nezgodne pozicije iskosa s desne strane uspijeva pogoditi suprotni kut vratara Modrušana, 2:0! Bio je to znak za time-out gostiju, a čim su se vratili na parket gosti dolaze do smanjenja vodstva. Pezelj je lijepim zgoditkom zabio za 2:1! Do kraja poluvremena gledamo ravnopravnu igru s jako malo izglednih prilika. Izdvajamo situaciju iz 17.minute kada Pezelj lijepo puca s 10ak metara, no Bilić jako dobro brani njegov udarac.
Prvu priliku u nastavku bilježimo u 24.minuti kada Markić izlazi sam pred Bilića, no splitski vratar sjajno zaustavlja gostujućeg napadača. U 26.minuti Splićani su u 3 poteza izigrali visoko postavljenu obranu gostiju, Tustonjić se našao u sjajnoj prilici pred Modrušanom, koji brani njegov udarac. U slijedećoj minuti Ivan Matan je zaprijetio iz slobodnog udarca s 10 metara s desne strane, no pored već savladanog Bilića loptu na gol-liniji zaustavlja Jurjević. Dobru igru u nastavku gosti su okrunili golom za izjednačenje u 29.minuti! Perković se oslobodio Crnjca i udarcem s 9 metara savladao Bilića kojem lopta bježi ispod noge za 2:2! Crnjac se umalo iskupio već u slijedećoj minuti kada u izglednoj prilici obilazi Modrušana, no njegov udarac zaustavlja vratnica! Veliku priliku gosti su propustili u 38.minuti kada se Markić izborio za matnu situaciju pred Bilićem, no izostao je kvalitetan udarac u završnici. U poslijednjoj minuti gosti su zaprijetili iz prekida, no udarac Ivana Matana zaustavlja vratnica. Gosti poslijednjih 40ak sekundi igraju s Antom Matanom u ulozi golmana-igrača, te su propustili još jednu veliku priliku za pobjedu. pezelj je sjajno proigrao Markića koji utrčava pred Bilića i pogađa vratnicu! Sreća je tako u završnici susreta bila na strani Splićana, te je susret okončan podjelom bodova, premda nakon svega viđenog ne bi bilo nezasluženo da su gosti preokrenuli susret i iz zaostatka 2:0 došli do pobjede.

Olmissum u svečarskom ozračju u dvoboju s Našicama

Nakon što je proteklog vikenda omiški Olmissum remijem na gostovanju kod Futsal Pule osigurao plasman …