Početna | - Naslovna | Sjajni Bajrušović doveo Novo Vrijeme na korak do naslova!

Sjajni Bajrušović doveo Novo Vrijeme na korak do naslova!

Novo Vrijeme Apfel je ostvarilo veliku pobjedu protiv Split Tommyja, te je došlo na korak do naslova prvaka Hrvatske! Makarani su nastupili bez kartoniranih Musinova i Kazazića, a za vrijeme susreta ozlijedili su se još Bašković i Eduardo, no usprkos svemu momčad Tea Strunje ostvarila je pobjedu protiv favoriziranog Split Tommyja i došla na korak do povijesnog uspjeha.

Kolo: Finale (3.utakmica)
Datum: 08.06.2018.
Vrijeme: 20:15
Dvorana: GSD Makarska
Gledatelja: 800

NOVO VRIJEME APFEL – SPLIT TOMMY  6:2 (2:2)

Prvi sudac: Saša Tomić
Drugi sudac: Nikola Jelić
Treći sudac: Josip Dujmić
Četvrti sudac: Sendi Soldatić
Delegat: Marinko Tadić-Šutra

NOVO VRIJEME APFEL: Filip Bašković, Mate Vuković, Igor Osredkar, Ante Sokol, Duje Bajrušović, Ivan Buljan, Nenad Tintor, Eduardo Farias de Souza, Vlado Andrijašević, Ivan Gudelj, Vinko Nižetić, Lucas Vinicius Brito de Santana, Jakša Herceg, trener: Teo Strunje

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

STRIJELCI: 1:0 Lucas (5′), 1:1 Ćorluka (8′), 1:2 Novak (15′), 2:2 Bajrušović (20′), 3:2 Bajrušović (21′), 4:2 Andrijašević (32′), 5:2 Herceg (38′), 6:2 Osredkar (39′)

ŽUTI KARTONI: Sokol (14′) – NOVO VRIJEME APFEL
Suton (12′), Fideršek (19′), Sekulić (25′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Duje Bajrušović (NOVO VRIJEME APFEL)

Već u prvoj minuti bilježimo prvu veliku priliku, kada domaći ozbiljno prijete iz prekida, no Vuković i Bajrušović ne uspijevaju savladati Luketina. Uslijedili su silni napadi domaćih prema golu Luketina, koji je nizom intervencija sačuvao svoju mrežu čistom. Uslijed inicijative domaćina u 3.minuti veliku su priliku propustili gosti. Ćorluka je izišao sam pred vratara Baškovića koji brani njegov udarac. U 5.minuti Novo Vrijeme dolazi do vodstva. Bajrušović je lijepo prošao kroz obranu gostiju i u završnici proigrao Lucasa kojem nije bilo teško zabiti u prazan gol za 1:0! U 7.minuti Splićani su dvaput ozbiljno zaprijetili preko Sutona, koji najprije nakon kornera i dodavanja Perića ne uspijeva iz blizine zabiti, da bi nedugo zatim njegov udarac iz sjajne prilike blokirao Osredkar. U slijedećoj minuti gosti dolaze do izjednačenja. Ćorluka je udarcem s 12 metara uhvatio “na spavanju” Baškovića za 1:1! Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez većih prilika, a onda u 15.minuti gosti dolaze do prednosti. Lucas je na svojoj polovici dodao loptu u noge Sutonu, a kapetan gostiju proigrava pred golom Novaka koji zabija za 1:2! U 18.minuti bilježimo veliku priliku domaćina, kada udarac s desne strane Eduarda brani Luketin, lopta se odbija do Osredkara čiji udarac završava u bloku. U slijedećoj minuti uzvratili su gosti iz kontre 4 na 2, lopta dolazi do Fideršeka koji iz blizine puca preko gola. Kazna je stigla vrlo brzo s druge strane u liku i djelu Duje Bajrušovića koji na dodavanje Andrijaševića zabija za 2:2! Na odmor se tako otišlo s neodlučenim ishodom.
Već u prvoj minuti nastavka Novo Vrijeme dolazi do prednosti. Eduardo je proigrao Bajrušovića koji s desne strane izlazi sam pred Luketina, lijepo ga vara i zabija za 3:2! Nedugo zatim Makarani su ostali bez vratara Baškovića koji se ozlijedio u sudaru s Bajrušovićem, te je na gol stao Herceg. U 23.minuti gosti su zaprijetili preko Perića, no Herceg je upisao prvu značajnu obranu. Nakon toga ozlijedio se i Eduardo, no bitno oslabljeni Makarani nisu padali. U 30.minuti udarac Bajrušovića vratar Luketin odbija preko grede, a nedugo zatim Sokol je s lijeve strane izišao sam pred Luketina, no gostujući vratar još jednom spašava svoju momčad. U 32.minuti Makarani dolaze na korak do pobjede kada Vuković iz auta dodaje na drugu vratnicu gdje ostaje potpuno sam Andrijašević i zabija za 4:2! Gosti tada prelaze na igru s Fideršekom u ulozi golmana-igrača, no bez uspjeha. naprotiv, Makarani su s dva zgoditka u prazan gol samo potvrdili pobjedu i na koncu slavili s uvjerljivih 6:2! Vratar Herceg i borbeni Osredkar zapečatili su pobjedu Makarana, koji su tako došli na korak do naslova prvaka. Već u nedjelju na rasporedu je novi dvoboj podno Biokova, a Makarani će zasigurno pripremiti feštu. Danas su u bitno oslabljeno izdanju ostvarili veliku pobjedu, a u nedjelju će biti kompletni, te ostaje za vidjeti mogu li se Splićani oporaviti i odluku o novom prvaku prolongirati za dvoboj na Gripama.

Hrvatska nadigrala San Marino u “predigri” za Češku!

Hrvatska futsalska reprezentacija na Rabu je nadigrala San Marino u prijateljskom dvoboju odigranom povodom 50-godišnjice …

Perišić i Pavić iz Crnice prešli u Olmissum!

Nikola Pavić i Stjepan Perišić više nisu igrači šibenske Crnice. Prvoligaš s Baldekina na svojim …