Početna | - Naslovna | Split i Square u uzbudljivom derbiju podijelili bodove!

Split i Square u uzbudljivom derbiju podijelili bodove!

U poslijednjem susretu 20.kola Split i Square su na Gripama podijelili bodove odigravši 3:3! Bio je to uzbudljiv susret u kojem su gosti imali prednost 1:3, da bi Splićani na koncu izborili remi, a dojam je da su mogli i više od toga. Ovim ishodom Square je i dalje na 2.mjestu sa samo 2 boda prednosti ispred najbližih pratitelja. Split je pak ostao na 7.mjestu, te bi vrlo lako u četvrtfinalu doigravanja mogli gledati nove dvoboje Splita i Squarea.

Delegat: Antonio Pejić

SPLIT: Žarko Luketin, Filip Kosor, Duje Vladović, Jakov Hrstić, Josip Jurlina, Dario Marinović, Vicko Radić, Josip Suton, Toni Kirevski, Alen Marić, Antonio Sekulić, Genario Benicio Peixoto, Luka Pavlović, Nikola Čizmić, trener: Marinko Mavrović

SQUARE: Zoran Primić, Leonardo Dos Santos Pele, Haron Džanković, Adriano Darrer, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Marko Kuraja, Josip Nebergoj, Blago Gašpar, Bruno Sarruf Guimaraes Bruninho, Maro Đuraš, Alen Turuk, trener: Antun Bačić

STRIJELCI: 1:0 Suton (15′), 1:1 Đuraš (19′), 1:2 Cvjetković (20′), 1:3 Bruninho (32′), 2:3 Genario (35′), 3:3 Suton (37′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split 5 (4+1); Square 10 (4+6)

ŽUTI KARTONI: Kuraja (25′), Primić (39′), Đuraš (40′) – SQUARE

IGRAČ UTAKMICE: Zoran Primić (SQUARE)

Square je vrlo dobro ušao u utakmicu, te Splićani u uvodnim minutama imaju problema s organizacijom napada. S druge strane, gosti su nekoliko puta zaprijetili Luketinu, no bez većih opasnosti. Prvu ozbiljniju situaciju bilježimo u 7.minuti kada u kontri Marinović dodaje desno za Sekulića koji iz sjajne prilike ne uspijeva savladati Primića. Uzvratili su gosti u slijedećoj minuti kada u kontri Đuraš proigrava Džankovića koji pokušava gađati suprotni kut, no lopta prolazi pored vratnice. U 13.minuti Splićani su izgubili loptu na svojoj polovici, Pele je sjajno prošao Kosora i izišao sam pred Luketina, no splitski vratar brani njegov udarac. U 15.minuti Split dolazi do prednosti. S nekoliko brzih dodavanja izigrana je obrana gostiju, lopta dolazi na lijevu stranu do Genaria koji ubacuje pred gol, gdje utračava Suton i zabija za 1:0! U slijedećoj minuti Split je mogao do povećanja vodstva, a još jednom su Genario i Suton u naslovnim ulogama. Genario je na lijevoj strani lijepo odložio loptu za Sutona koji u naletu izlazi sam pred Primića, no gostujući vratar sjajno brani njegov udarac. Uzvratili su gosti preko Pelea koji je vrlo dobro prošao po desnoj strani, no i Luketin je na visokom nivou. U 19.minuti Square dolazi do izjednačenja. Đuraš se lijepo oslobodio za udarac, te s 10 metara neobranjivo pogađa za 1:1! No to nije bilo sve, jer pred odlazak na odmor Square dolazi i do vodstva. Cvjetković je u kontri prošao po desnoj strani, te je s 11-12 metara iskosa s desne strane pogodio suprotni kut vratara Luketina za 1:2! Dubrovčani su tako preokretom u završnici poluvremena došli do prednosti.
Prvu veliku priliku u nastavku bilježimo u 23.minuti kada Splićani imaju kontru 2 na 1, no Sutonu je u poslijednji tren protivnički igrač s leđa izbio loptu. Nedugo zatim Split je imao slobodni udarac na 7 metara od gola, no Primić brani udarac Sekulića. U 24.minuti sreća je na strani gostiju kada udarac Marinovića s 9 metara zaustavlja greda! U slijedećoj minuti Kosor je zaprijetio s desne strane, no njegov silovit udarac prohujao je iznad grede. U 28.minuti Sekulić se lijepo oslobodio Bruninha, no njegov udarac s 10 metara prolazi tik uz vratnicu. U 30.minuti Genario je propustio veliku priliku za izjednačenje. Brazilac je izišao sam pred Primića, koji sjajno brani njegov udarac. Iz kornera je Suton odigrao za Genaria, koji se lijepo oslobodio svog čuvara, no Primić još jednom brani njegov udarac, kao i pokušaj Marića nakon odbivene lopte. Razdoblje dominacije Splita gosti prekidaju u 32.minuti kada Cvjetković prijeti iz kontre, no Luketin prsima brani njegov udarac. No iz kornera Square dolazi do povećanja vodstva. Odigrana je lopta za Rezu koji sa 4-5 metara pogađa vratnicu, lopta se odbija na suprotnu stranu, gdje Bruninho neometan iz blizine zabija za 1:3! Splićani se vraćaju u igru u 35.minuti kada Kosor s lijeve strane proigrava u sredini Genaria, a Brazilac se lijepo oslobodio svog čuvara i sa 7-8 metara zabio za 2:3! U 37.minuti Genario je lijepo pripremio šansu za Sutona, čiji udarac prolazi tik uz vratnicu. Nedugo zatim Splićani su inicijativu okrunili zgoditkom za izjednačenje. Marinović je navukao na sebe dvojicu igrača i odigrao desno za Sutona koji neobranjivo zabija pod gredu za 3:3! U 38.minuti Square prelazi na igru s Gašparom u ulozi golmana-igrača, a to ih je umalo skuo koštalo kada već u prvom napadu gube loptu na svojoj polovici, no Sekulić ne uspijeva zabiti u nebranjen gol. U poslijednjoj minuti gostima je suđen šesti akumulirani prekršaj, no Sekulić s 10 metara puca pored gola. Gosti su u poslijednjih pola minute još jednom pokušali s golmanom-igračem doći do pobjede, no ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti. Ostalo je 3:3, podjela bodova u kojoj su gosti imali 2 gola prednosti, no Splićani su imali više od igre, te su na koncu i zaslužili remi.

2.HMNL-istok | Osijek Kelme trijumfom u derbiju korak bliže naslovu

Trijumfom u derbiju protiv momčadi Brod 035, Osijek Kelme se učvrstio na vrhu ljestvice 2.HMNL-istok. …

Započeo treći turnir 1.HMNL za žene u “Kutiji šibica”

U zagrebačkoj dvorani “Kutiji šibica” započeo je treći ovosezonski turnir 1.HMNL za žene u sklopu …