Početna | - Naslovna | Split i Universitas podijelili bodove u gradskom derbiju!

Split i Universitas podijelili bodove u gradskom derbiju!

U uzbudljivom gradskom derbiju odigranom na vrlo lijepo popunjenim splitskim Gripama, Split i Universitas su podijelili bodove odigravši 1:1!

Delegat: Antonio Pejić

SPLIT: Nikola Čizmić, Filip Kosor, Duje Vladović, Božo Sučić, Toni Rendić, Jakov Hrstić, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Vicko Radić, Josip Suton, Ecio Jurjević, Alen Marić, Antonio Sekulić, Luka Pavlović, trener: Marinko Mavrović

UNIVERSITAS: Franko Bilić, Ante Mijić, Jure Trivković, Ante Crnjac, Ante Rađa, Tonći Bokan, Antonio Štimac, Ante Peša, Dino Peša, Marijan Tunjić, Ivor Šuljić, Ivan Tustonjić, Nikola Moro, Marin Stojkić, trener: Hrvoje Budimir

STRIJELCI: 1:0 Sekulić (16′), 1:1 Šuljić (24′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split 6 (4+2); Universitas 5 (5+0)

ŽUTI KARTONI: Sekulić (12′), Jurlina (17′) – SPLIT
Štimac (32′) – UNIVERSITAS

IGRAČ UTAKMICE: Jure Trivković (UNIVERSITAS)

U uzbudljivom gradskom derbiju odigranom na vrlo lijepo popunjenim splitskim Gripama, Split i Universitas su podijelili bodove odigravši 1:1! Realan je to ishod zanimljivog susreta u kojem su obe momčadi imale svoje prilike, a “studenti” su remijem prekinuli pobjednički niz Splita od 3 susreta.
Prvu veliku priliku bilježimo u 7.minuti kada Tustonjić iz auta ubacuje na drugu vratnicu gdje ostaje slobodan Mijić, no Čizmić sjajno brani njegov udarac. Uzvratio je Split preko Ćorluke čiji udarac s lijeve strane brani Bilić. Igralo se vrlo dobro, no prave prilike su se jako teško stvarale. U 16.minuti Split je naizgled iz ničega poveo. Ćorluka je iz slobodnog udarca s više od 15 metara silovito pucao, vratar Bilić kratko odbija loptu, a poklon prihvaća Sekulić i zabija za vodstvo domaćina, 1:0! Nedugo zatim Split je mogao i od povećanja vodstva. Kosor je izišao sam pred Bilića, koji ovoga puta dobro reagira i brani njegov udarac. Split je na odmor otišao s minimalnom, ali posve zasluženom prednošću.
U nastavak Split bolje ulazi i već u 22.minuti bilježimo veliku priliku kada Suton izlazi sam pred Bilića, no vratar “studenata” brani njegov udarac. Nedugo zatim Ćorluka je s lijeve strane ostao sam pred Bilićem, no pogađa gostujućeg vratara u glavu. U 23.minuti velika se prilika ukazala gostima. Mijić je osvojio loptu ispred Ćorluke i izišao sam pred Čizmića, no puca visoko preko gola. U slijedećoj minuti “studenti” dolaze do izjednačenja. Šuljić je po desnoj strani lijepo prošao Sekulića i odmjerenim udarcem s 9 metara savladao Čizmića za 1:1! Nedugo zatim Split je mogao do novog vodstva, no Kosor u sjajnoj prilici ne uspijeva savladati Bilića. U slijedećoj minuti Bilić je upisao novu veliku intervenciju obranivši udarac Jurline iz polukontre. Uslijedilo je razdoblje igre bez ozbiljnije prilike sve do 32.minute kada u situaciji 2 na 1 Marić proigrava Sekulića, no Bilić još jednom spašava goste. Do kraja su obe momčadi nastojale doći do zgoditka vrijenog 3 boda, no bez uspjeha. Ćizmić i Bilić su bili sigurni na golovima, te je susret okončan podjelom bodova.