Početna | - Naslovna | Split i Uspinjača Gimka podjelom bodova ostali na začelju!

Split i Uspinjača Gimka podjelom bodova ostali na začelju!

U susretu 4.kola 1.HMNL Split i Uspinjača Gimka su podijelili bodove odigravši 2-2. Remi je to kojim u konačnici zasigurno zadovoljniji mogu biti gosti, s obzirom da su od zaostatka 0-2 došli do izjednačenja, no na koncu su gosti mogli i do punog plijena. Podjelom bodova Split i Uspinjača Gimka nakon 4 odigrana kola ostaju jedine momčadi bez ostvarene pobjede.
Splićani su večeras imali prednost 2-0 nakon 10 minuti igre, no Uspinjača Gimka je krajem poluvremena smanjila, te u završnici susreta zabila za konačnih 2-2 i podjelu bodova na Gripama.
Split je poveo u 9.minuti kada Jezin u polukontri lijepim volejem s 9 metara s desne strane zabija za 1-0! Čim su krenuli s centra gosti gube loptu, a u kontri Sučić s vrha kaznenog prostora odmjerenim udarcem zabija za 2-0! Rezultat se nije mijenjao sve do poslijednje minute prvog poluvremena, kada se Mataja na centru oslobađa Kirevskog, te u situaciji 1 na 1 s vratarem Čizmićem zabija u bliži kut za 2-1! U nastavku su gosti imali znatno više od igre, a inicijativu su okrunili zgoditkom u 36.minuti kada ubačaj na drugu vratnicu Čirjak posprema u mrežu za 2-2. Do kraja su gosti imali nekoliko sjajnih prilika za pobjedu, no najprije je u 38.minuti Koturović s lijeve strane zatresao gredu, da bi nedugo zatim još jednom u izglednoj prilici bio Koturović, no Čizmić sjajnom intervencijom brani njegov udarac. U poslijednjoj minuti Mataja povlačenjem s leđa zaustavlja Jezina u izglednoj situaciji za postizanje zgoditka, za što je opravdano isključen, no ostalo je premalo vremena da bi Splićani došli do zgoditka vrijednog 3 boda.

Delegat: Dražen Bumbak

SPLIT: Nikola Čizmić, Duje Vladović, Božo Sučić, Ricardo Caputo, Jakov Hrstić, Goncalves Melo Jefferson Jezin, Ante Ćorluka, Toni Kirevski, Alen Marić, Luka Tešija, Vicko Radić, Petar Zečić, Luka Pavlović, trener: Teo Strunje

USPINJAČA GIMKA: Marko Vuković, Nikola Gudasić, Matija Uremović, Silvio Toth, Andrej Pandurević, David Mataja, Ivan Obšivač, Kristijan Postružin, Tino Čirjak, Renato Koturović, Ante Piplica, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 1-0 Jezin (9′), 2-0 Sučić (10′), 2-1 Mataja (20′), 2-2 Čirjak (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split 6 (2+4); Uspinjača Gimka 5 (1+4)

ŽUTI KARTONI: Jezin (22′) – SPLIT
Gudasić (26′), Čirjak (32′), Mataja (34′) – USPINJAČA GIMKA

CRVENI KARTON: David Mataja (40′) – USPINJAČA GIMKA

IGRAČ UTAKMICE: Nikola Čizmić (SPLIT)

2.HMNL-istok | Odigrani susreti 6.kola

Odigrani su susreti 6.kola 2.HMNL-istok, a momčadi s vrha ljestvice ostvarile su očekivane pobjede. Brod …