Početna | - Naslovna | Split minimalnom pobjedom do prvih ovosezonskih bodova!

Split minimalnom pobjedom do prvih ovosezonskih bodova!

U susretu 3.kola 1.HMNL Split je osvojio prve ovosezonske bodove. Nakon što su u prvo kolu Splićani nadigrali Alumnus, bez bodova su ostali za “zelenim stolom”, da bi u prošlom kolu u gradskom derbiju bolji bio Universitas. Dolazak oslabljenih Brođana u Split tako se pokazao idealnom prilikom za prve ovosezonske bodove, no Splićani su na koncu uz puno muke ostvarili izuzetno vrijednu pobjedu.

Delegat: Miroslav Dugeč

SPLIT: Žarko Luketin, Filip Kosor, Duje Vladović, Toni Rendić, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Vicko Radić, Josip Suton, Toni Kirevski, Alen Marić, Antonio Sekulić, Nikola Čizmić, Luka Pavlović, trener: Alen Delpont

BROD 035: Željko Konrad, Mario Petrović, Matej Gačić, Igor Mirković, Robert Ruhek, Ivan Ivanagić, Luka Dubac, Tomislav Kovačević, trener: Ivica Ćorluka

STRIJELCI: 1:0 Kosor (1′), 2:0 Suton (22′), 2:1 Gačić (24′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy  7 (4+3); Brod 035  6 (4+2)

ŽUTI KARTONI: Suton (4′) – SPLIT

IGRAČ UTAKMICE: Žarko Luketin (SPLIT)

Splićani su poveli već na isteku prve minute kada se Sekulić lijepo oslobodio na poziciji pivota i ubacio na drugu vratnicu gdje utrčava Kosor i zabija u prazan gol za 1:0! Prvu veliku priliku gostiju bilježimo u 5.minuti kada Ćorluka gubi loptu duboko u svojoj polovici, no vratar Luketin spašava obranivši udarac Ivanagića. U 7.minuti Marić je lijepo odigrao s Kosorom, no na koncu neometan s vrha kaznenog prostora puca preko gola. U 9.minuti bilježimo novu priliku domaćina, no udarac Sekulića iskosa s desne strane zaustavlja suprotna vratnica. Nakon toga igra se malo primirila sve do završnice poluvremena kada bilježimo izraženu dominaciju Splićana, no vratar Konrad je s nekoliko sjajnih intervencija spašavao goste. U 19.minuti Konrad je već bio savladan, no udarac Sekulića još jednom zaustavlja vratnica! U poslijednjoj minuti gosti su umalo naplatili promašaje Splićana; Ivanagić se sjurio sam prema Luketinu, no ometan s leđa ne uspijeva savladati splitskog vratara. Na odmor se tako otišlo s minimalnom, ali posve zasluženom prednošću domaćina.
U ranoj fazi nastavka Splićani dolaze do povećanja vodstva. Suton je po lijevoj strani prošao pored Ivanagića i iz teške situacije pogodio suprotni kut vratara Konrada za 2:0! Nedugo zatim mogli su Splićani do novog zgoditka, no udarac Ćorluke zaustavlja vratnica. Gosti se vraćaju u igru u 24.minuti kada Gačić lijepo prolazi Kosora, a zatim i Luketina, te zabija za 2:1! U 30.minuti Suton je s lijeve strane lijepo ubacio na suprotnu stranu za Ćorluku, no Konrad sjajnom intervencijom odbija u korner. Minutu kasnije Suton je okušao udarac s 10ak metara, a Konrad atraktivnom intervencijom još jednom spašava goste. u završne dvije minute gosti ulaze s vratarem konradom u fazi napada, a upravo je gostujući vratar umalo izjednačio, no njegov je udarac pred golom blokiran. No to nije bilo sve, jer na samom isteku vremena još se jednom Konrad našao u sjajnoj prilici, a vratar luketin fantastičnom intervencijom spašava pobjedu domaćina i preuzima epitet igrača utakmice. Splićani su tako ostvarili premijernu ovosezonsku pobjedu, no ukazali su i na niz slabosti koje mogu biti itekako zabrinjavajuće.

Novo Vrijeme Apfel spremno za Elitnu rundu Lige prvaka!

Novo Vrijeme Apfel je spremno za nastup u Elitnoj rundi UEFA Futsal Lige prvaka! Danas …

2.HMNL-jug | Mejaši bolji od Hajduka, Kijevo nadigralo Genius!

Jučer su na splitskim Gripama odigrana dva susreta 6.kola 2.HMNL-jug! Mejaši su u gradskom derbiju …