Početna | - Naslovna | Split rutinski do pobjede protiv Jesenja!

Split rutinski do pobjede protiv Jesenja!

U susretu 22.kola 1.HMNL Split je slavio protiv Jesenja rezultatom 5:3! Splićani su glavninu susreta igrali s mladim igračima, poniklim u omladinskom pogonu kluba, te su rutinski došli do pobjede. Susret je to poslijednjeg kola ligaškog dijela natjecanja. Splićani sezonu nastavljaju u doigravanju za prvaka, dok se Jesenje časnim porazom oprostilo od prvoligaškog natjecanja.

Delegat: Ivan Ćapin

SPLIT: Žarko Luketin, Filip Kosor, Duje Vladović, Božo Sučić, Toni Rendić, Jakov Hrstić, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Vicko Radić, Luka Tešija, Alen Marić, Dario Marinović, Antonio Sekulić, Luka Pavlović, trener: Marinko Mavrović

JESENJE: Danijel Končevski, Ivica Majić, Matija Habjanec, Matija Artić, Renato Rumbak, Denis Gamilec, predstavnik kluba: Željko Kovačec

STRIJELCI: 1:0 Kosor (2′), 2:0 Jurlina (6′), 2:1 Rumbak (11′), 3:1 Vladović (15′), 4:1 Sekulić (18′), 5:1 Hrstić (19′), 5:2 Artić (32′), 5:3 Majić (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split 8 (3+5); Jesenje 6 (4+2)

IGRAČ UTAKMICE: Josip Jurlina (SPLIT)

Na oproštaju od prvoligaškog društva Jesenje je došlo u znatno oslabljenom sastavu, s tek jednim igračem na klupi za pričuve. U takvom izdanju Jesenje nije moglo ozbiljnije parirati Splićanima, koji u vodstvo dolaze već u 2.minuti kada na dodavanje Marića za 1:0 zabija Kosor. U 6.minuti Tešija je s desne strane ubacio na suprotnu stranu za Jurlinu koji volejem s 10ak metara zabija “kroz” Končevskog za 2:0! U 11.minuti gosti se vraćaju u igru kada Rumbak lijepo zabija iskosa s desne strane za 2:1! U 15.minuti Splićani dolaze do povećanja prednosti. Vladović je izišao sam pred Končevskog i rutinski zabio za 3:1! Nedugo zatim Kosor je pucao s 10 metara, no goste spašava vratnica. U 18.minuti Sekulić je s 10 metara preciznim udarcem zabio za 4:1, a nedugo zatim Hrstić je lijepu kombinaciju domaćina iz prekida okrunio zgoditkom za 5:1! Na odmor se tako otišlo s uvjerljivom prednošću splitskih bijelih.
U nastavku smo dugo čekali na prvu ozbiljniju priliku. Igrala se 31.minuta kada Gamilec nezadrživo prolazi kroz obranu domaćih, no u završnici Mijić s desne strane ne uspijeva zabiti. Nedugo zatim Artić je s 8-9 metara s lijeve strane zabio “kroz” nesigurnog Pavlovića za 5:2! U 38.minuti Majić je udarcem s 8 metara zabio za 5:3, no rezultat se do kraja nije mijenjao. Bilježimo situaciju iz poslijednje minute kada je Sekulić silovitim udarcem sa 9 metara uzdrmao gredu. Ostalo je 5:3, rutinska pobjeda domaćina koji će sa 7.mjesta u doigravanje, dok se Zagorci ovim porazom oprašatju od prvoligaškog natjecanja.

Robert Mišković iz Crnice prešao u Šibenik 1983!

Ono o čemu se već duže vrijeme nagađalo, ovih je dana dobilo i službenu potvrdu. …

Alen Vuković iz Vrgorca prešao u Murter!

Nakon prošlotjednog angažmana Mirka Vrcana na mjesto trenera prve momčadi, MNK Murter je danas objavio …