Početna | - Naslovna | Split slavljem na Baldekinu preskočio Crnicu!

Split slavljem na Baldekinu preskočio Crnicu!

U prvom susretu 18.kola 1.HMNL Split je slavio na gostovanju kod Crnice, preskočivši tako šibensku momčad na ligaškoj ljestvici. Splićani su rano poveli, te preko raspoloženog Sutona stigli do lijepe prednosti u 15.minuti (0:3). No Šibenčani se nisu predavali. Golom Škugora momčad Mladena Perice-Štrle smanjila je zaostatak uoči odlaska na odmor, a u nastavku Vukičević vraća utakmicu u potpunu neizvijesnost (2:3). U 28.minuti Suton je zaokružio hattrick i donio Splićanima 2:4, no Vukovićevim golom u 31.minuti Šibenčani se ponovno vraćaju. Rezultatska neizvijesnost trajala je sve do poslijednje minute kada Kirevski stavlja “točku na i” zabivši za konačnih 3:5! Splićani su tako ostvarili vrlo bitnu pobjedu u borbi za što bolju poziciju uoči doigravanja, ujedno uzvrativši Šibenčanima za poraz na Gripama u jesenskom dijelu sezone. Crnica je pak upisala i treći poraz u nizu, te im do kraja ligaškog dijela sezone ostaje borba ne samo za što bolju poziciju uoči doigravanja, već i borba za samo doigravanje s obzirom da imaju samo 3 boda više od Alumnusa, koji večeras igra u Splitu protiv Universitasa.

Delegat: Vladimir Romić

CRNICA: Filip Radaj, Marko Marčić, Josip Vukičević, Niko Škugor, Saša Subotić, Alen Protega, Ante Mijat, Dragan Vuković, Božidar Jelovčić, Rafael Teixeira Lopes Rafinha, Antonio Perić, Josip Radić, Ante Ban, trener: Mladen Perica-Štrla

SPLIT: Nikola Čizmić, Filip Kosor, Jakov Hrstić, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Vicko Radić, Josip Suton, Toni Kirevski, Alen Marić, Dario Marinović, Genario Benicio Peixoto, Luka Pavlović, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 0:1 Suton (3′), 0:2 Genario (8′), 0:3 Suton (15′), 1:3 Škugor (18′), 2:3 Vukičević (25′), 2:4 Suton (28′), 3:4 Vuković (31′), 3:5 Kirevski (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 6 (3+3); Split 5 (1+4)

ŽUTI KARTONI: Perić (18′), Vuković (37′) – CRNICA
Ćorluka (18′), Kirevski (34′) – SPLIT

CRVENI KARTON: Marić (33′) – SPLIT

IGRAČ UTAKMICE: Josip Suton (SPLIT)

Square pobjedom nad Universitasom zaključio sjajnu jesen!

Dubrovački Square je u susretu poslijednjeg jesenskog kola nadigrao oslabljenu momčad splitskog Universitasa. Momčad Antuna …

Split porazom od Novog Vremena zaključio polusezonu za zaborav

U susretu 9.kola 1.HMNL Novo Vrijeme Apfel je pobjedom na splitskim Gripama osvojilo naslov jesenskog …