Početna | - Naslovna | Split Tommy deklasirao Futsal Dinamo i zasjeo na vrh ljestvice!

Split Tommy deklasirao Futsal Dinamo i zasjeo na vrh ljestvice!

U derbiju 12.kola 1.HMNL Split Tommy je na splitskim Gripama nadigrao Futsal Dinamo s uvjerljivih 6:2! Splićani su predvođeni raspoloženim Josipom Sutonom potpuno nadigrali jesenskog prvaka i uvjerljivom pobjedom zasjeli na vrh ligaške ljestvice.

Delegat: Mirko Vrcan

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Filip Kosor, Jakov Grcić, Duje Vladović, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Nikola Čizmić, trener: Victor Acosta Garcia

FUTSAL DINAMO: Goran Škorić, Matija Capar, Vito Gagulić, Davor Kanjuh, Kristian Čekol, Danijel Dekanić, Mihovil Prgomet, Vedran Matošević, Matija Rajh, Hrvoje Penava, Danijel Bešlić, Tomislav Hercigonja, trener: Mićo Martić

STRIJELCI: 1:0 Suton (4′), 2:0 Novak (11′), 3:0 Suton (22′), 4:0 Perić (23′), 5:0 Tešija (26′), 6:0 Sekulić (29′), 6:1 Kanjuh (37′), 6:2 Kanjuh (40′)

AKUMUIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 9 (3+6); Futsal Dinamo 7 (2+5)

ŽUTI KARTON: Capar (28′) – FUTSAL DINAMO

IGRAČ UTAKMICE: Josip Suton (SPLIT TOMMY)

U derbiju 12.kola 1.HMNL Split Tommy je na splitskim Gripama nadigrao Futsal Dinamo s uvjerljivih 6:2! Splićani su predvođeni raspoloženim Josipom Sutonom potpuno nadigrali jesenskog prvaka i uvjerljivom pobjedom zasjeli na vrh ligaške ljestvice. Spomenimo kako su Splićani nastupili bez ozljeđenog Žarka Luketina, dok su gostima nedostajali Kristijan Grbeša, Matija Đulvat i Matija Capar koji je bio u zapisniku, no nije igrao.
Prvo veće uzbuđenje bilježimo u 4.minuti kada Suton nakon kornera s lijeve strane pogađa suprotnu vratnicu! Niti pola minute kasnije Splićani su inicijativu okrunili pogotkom. Suton je s 10 metara preciznim udarcem savladao Škorića za 1:0! U slijedećoj minuti Splićani još jednom prijete preko raspoloženog Sutona. Ćorluka je sjajnim dodavanjem proigrao Sutona koji bježi Penavi i izlazi sam pred Škorića, no pogađa vanjski dio vratnice. Nedugo zatim Ćorluka je silovito pucao s 12ak metara, no lopta je prohujala uz vratnicu. Neshvatljivo je koliko je griješila obrana gostiju. U 7.minuti Sekulić je ostao sam s desne strane pred Škorićem, no gostujući vratar brani njegov udarac. Dvije minute kasnije bilježimo novu prijetnju domaćih, no udarac Fideršeka brani Škorić. Prvu ozbiljniju priliku gostiju bilježimo u 10.minuti kada udarac Gagulića brani Jukić, a nakon kornera Prgomet je glavom pucao pored gola. Splićani su uzvratili brzo i efikasno. Igrala se 11.minuta kada Suton lijepo proigrava Novaka koji izlazi sam pred Škorića i zabija za 2:0! Kako se primicao kraj poluvremena, gosti su postajali sve opasniji, te su u završnim minutama mogli do smanjenja vodstva. Izdvajamo situaciju iz 20.minute kada na ubačaj Kanjuha s desne strane Čekol na drugoj vratnici ne uspijeva zabiti. Na odmor se tako otišlo s prednošću Splićana 2:0.
U nastavku Splićani vrlo brzo dolaze do povećanja vodstva. Čekol je izgubio loptu od Sutona, a u polukontri Perić lijepo asistira Sutonu koji svojim drugim zgoditkom donosi Splićanima osjetniju prednost, 3:0! Niti minutu kasnije još se jednom trese mreža gostiju. Perić je u situaciji 1 na 1 neumoljiv i zabija za visokih 4:0! U 26.minuti u strijelce se upisuje i mladi Tešija. Mlada splitska nada je preciznim prizemnim udarcem s 11 metara pogodio sami kut nemoćnog Škorića za 5:0! U 29.minuti nastavlja se potop gostiju. Sekulić je sve obavio sam, prošao sve do 9-10 metara od gola i preciznim udarcem zabio za 6:0! U 32.minuti bilježimo prvu veliku priliku gostiju u nastavku. Novak je izgubio loptu, Gagulić izlazi sam pred vratara Jukića koji brani njegov udarac. U slijedećoj minuti nova velika prilika gostiju; Matošević je lijepo na drugoj vratnici proigrao Penavu, a Jukić sjajnom reakcijom spriječava počasni zgoditak gostiju. Visoka prednost dala je treneru domaćih slobodu da u završnim minutama pruži priliku mladim snagama. To u 37.minuti koristi Kanjuh i lijepim zgoditkom zabija za 6:1! Ponajbolji igrač gostiju u 39.minuti još jednom zabija i smanjuje prednost domaćih. Splićani su načinili šesti prekršaj na 8 metara s lijeve strane, a Kanjuh to koristi i iz kaznenog udarca s mjesta prekršaja zabija za 6:2! Rezultat se do kraja nije mijenjao, te su Splićani upisali uvjerljivu i posve zasluženu pobjedu.

Branko Laura: ‘Nastavak natjecanja nije realna opcija!’

Branko Laura je preuzeo klupu splitskih ‘bijelih’ u nezavidnoj situaciji borbe za opstanak. Iako splitski …

Teo Strunje: ‘Još uvijek vjerujem da se prvenstvo može dovršiti’

Razgovarali smo s Teom Strunjom, trenerom Novog Vremena Apfel, aktualnog prvaka Hrvatske koji nakon 15 …