Početna | - Naslovna | Split Tommy nadigrao Nacional u derbiju bez neizvijesnosti!

Split Tommy nadigrao Nacional u derbiju bez neizvijesnosti!

U najvećem derbiju hrvatskog futsala Split Tommy je uvjerljivo slavio protiv zagrebačkog Nacionala rezultatom 5:0! Bila je to većim dijelom jednosmjerna utakmica u kojoj je razlika u kvaliteti bila i više nego očita, što je na koncu rezultiralo uvjerljivom pobjedom Splićana. Momčad Victora Acoste tako je barem privremeno zasjela na vrh prvenstvene ljestvice, a hoće li na polusezoni tamo i ostati ostaje za vidjeti nakon sutrašnjeg derbija u Makarskoj gdje gostuje Futsal Dinamo.

Kolo: 11.kolo
Datum: 15.12.2017.
Dvorana: SD Gripe, Split
Gledatelja: 600

SPLIT TOMMY – NACIONAL ZAGREB  5:0 (3:0)

Prvi sudac: Krešimir Grgurević
Drugi sudac: Tomislav Katinić
Treći sudac: Miloslav Šimac
Četvrti sudac: Josip Knezović
Delegat: Marinko Tadić-Šutra

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Nikola Čizmić, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

NACIONAL ZAGREB: Marko Vuković, Matheus Kogikoski de Abreu, Luka Mravunac, Gustavo Cardozo Soares, Andre Gomes Gaspar Da Silva, Ante Matan, Dino Bartoluci, Kristijan Postružin, Juan Jose Puertas Bouzon, Daniel Matković, Ivan Pavlić, trener: Robert Grdović

STRIJELCI: 1:0 Novak (3′), 2:0 Novak (11′), 3:0 Suton (13′), 4:0 Novak (21′), 5:0 Suton (27′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 9 (4+5); Nacional Zagreb 5 (4+1)

ŽUTI KARTONI: Kosor (28′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Tihomir Novak (SPLIT TOMMY)

Već u 1.minuti Nacional je propustio veliku priliku. U 3 je poteza izigrana visoko postavljena obrana domaćih, Puertas je ostao sam pred Luketinom, no vratar domaćih brani njegov udarac. U slijedećoj minuti uzvratili su domaći; Perić je petom lijepo odložio loptu za Ćorluku čiji udarac s vrha kaznenog prostora brani Vuković. U 3.minuti nova velika prilika domaćih; izigrana je obrana gostiju, Ćorluka dodaje loptu za Sutona čiji udarac sjajno brani Vuković. No već iz kornera Splićani su postigli zgoditak i tako okrunili razdoblje dominacije. Ćorluka je iz kornera proigrao Novaka koji s 9 metara s desne strane silovito zabija od suprotne vratnice za 1:0! Na novu priliku čekali smo do 6.minute kada Postružin po lijevoj strani lijepo prolazi između Marića i Novaka, no u sjajnoj prilici s lijeve strane puca pored suprotne vratnice. Minutu kasnije Grcić je u vrlo dobroj prilici, no Vuković još jednom spašava goste. Nakon toga gosti koriste ulazak u igru pričuvnih igrača Splita, te preuzimaju inicijativu, no izuzev nekoliko dobrih udaraca izvana ne bilježimo ozbiljnije prilike. Rezultat se nije mijenjao sve do 11.minute kada Novak novim sjajnim golom povećava prednost domaćih. Novak je s centra lijepo prošao sam, oslobodio se svog čuvara i sa 9-10 metara neobranjivo zabio za 2:0! U 13.minuti još se jednom trese mreža gostiju. Perić je iz kornera dao loptu unatrag za Ćorluku koji na vrhu kaznenog prostora proigrava Sutona, a kapetan domaćih iz okreta zabija za velikih 3:0! Uslijedilo je kratko razdoblje bez izglednijih prilika sve do 18.minute kada Perić s centra ide sam prema golu gostiju, no njegov atraktivan pokušaj ide pored gola. U slijedećoj minuti opet je Perić u glavnoj ulozi kada iz okreta s vrha kaznenog prostora pogađa vratnicu. Splićani su tako na odmor otišli s lijepom prednošću koja je po prikazanoj igri mogla biti i veća.
Već u prvoj minuti nastavka Splićani dolaze do povećanja vodstva. Tešija je prošao po desnoj strani i ubacio na drugu vratnicu gdje Novak uz pomoć vratnice i vratara Vukovića zabija za 4:0! U 27.minuti još se jednom trese mreža gostiju. Nakon ubačaja sa strane Perić lijepo kratkim dodavanjem proigrava Sutona koji iz prve sa 5-6 metara efektno zabija za 5:0! U 29.minuti nova prilika domaćih, no udarac Perića zaustavlja vratnica. Nakon toga se igra dosta razvodnila, te izgledne prilike postaju itekako rijetke. Izdvajamo lijep potez Ćorluke kada se atraktivno oslobodio dvojice suparničkih igrača, no ne uspijeva savladati vratara Vukovića. Rezultat se do kraja nije mijenjao, te su Splićani ostvarili zasluženu i uvjerljivu pobjedu, 5:0!

2.HMNL-istok | Aurelia slavila u derbiju, Osijek korak do titule

Uzbudljivo je bilo u 13.kolu 2.HMNL-istok. Nova Gradiška je u subotu deklasirala Vinkovce i zasjela …

1.HMNLŽ | MC Plus u Zadru proslavio naslov prvaka!

Jučer i danas u Zadru je održan poslijednji ovosezonski turnir 1.HMNL za žene. MC Plus …