Početna | - Naslovna | Split Tommy pobjedom nad Crnicom zadržao vrh!

Split Tommy pobjedom nad Crnicom zadržao vrh!

Split Tommy je pobjedom nad šibenskom Crnicom došao na korak do prvog mjesta uoči doigravanja. Splićani su slavili rezultatom 3:0, nastavivši tako pozitivan niz. Crnica je pak ostala praznih ruku, no za očekivati je da izbore plasman u doigravanje, jer im u poslijednjem kolu u goste dolazi poslijednjeplasirana Albona Potpićan ’98.

Delegat: Antonijo Pejić

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Josip jurlina, Ante Ćorluka, Luka Tešija, Josip Suton, Matej Fideršek, Alen Marić, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, trener: Victor Garcia Acosta

CRNICA: Filip Radaj, Marko Marčić, Ivan Škugor, Robert Nospak, Nikola Pavić, Ante Mijat, Dragan Vuković, Stjepan Perišić, Antonio Perić, Josip Radić, Niko Škugor, Robert Mišković, trener: Mladen Perica-Štrla

STRIJELCI: 1:0 Ćorluka (3′), 2:0 Suton (14′), 3:0 Ćorluka (35′)

ŽUTI KARTONI: Radić (25′) – CRNICA

IGRAČ UTAKMICE: Ante Ćorluka (SPLIT TOMMY)

Splićani su poveli u 3.minuti kada Ćorluka odmjerenim udarcem s 10ak metara s lijeve strane pogađa suprotni kut vratara Radaja za 1:0! U 7.minuti bilježimo lijepu priliku Splićana, kada udarac Đuraša nakon kornera prolazi tik iznad grede. U 8.minuti bilježimo prvu veliku priliku gostiju; Ivanković je izgubio loptu na svojoj polovici, no Mijat ne uspijeva savladati Luketina. Nedugo zatim Vuković vrlo dobro puca, no Luketin je siguran. U 12.minuti gosti gube loptu na svojoj polovici, Ćorluka je s lijeve strane ostao sam pred Radajem koji brani njegov udarac. U 14.minuti Splićani dolaze do povećanja vodstva kada u kontri Suton na dodavanje Ćorluke zabija za 2:0! U 16.minuti Splićani su lijepo izigrali obranu gostiju, Tešija je ostao sam s desne strane, no njegov udarac zaustavlja greda! Do kraja poluvremena ne bilježimo ozbiljnije prilike, iako vrijedi spomenuti da su gosti pokušali igrom s golmanom-igračem, no bez uspjeha.
U nastavku smo dugo čekali na prvu pravu priliku. U 28.minuti bilježimo lijepu obranu Radaja, a nedugo zatim gosti su propustili sjajnu priliku iz kontre kada Nospak s desne strane izlazi sam pred Luketina, no umjesto udarca pokušava proigrati suigrača na drugoj strani. U slijedećoj minuti zaprijetili su Splićani iz kontre, no Fideršekov udarac prohujao je uz vratnicu. U 31.minuti gosti su odigrali lijepu akciju, koju pogotkom ne uspijeva okruniti Perišić, čiji udarac s desne strane brani Luketin. Uzvratili su domaći 2 minute kasnije preko Novaka koji s lijeve strane ostaje sam pred Radajem, no mladi šibenski vratar još je jednom vrlo dobro reagirao. Pitanje pobjednika odlučeno je u 35.minuti kada na dodavanje Sutona za 3:0 svojim drugim zgoditkom zabija Ćorluka. Do kraja više nije bilo većih uzbuđenja. Splićani su ostvarili očekivanu pobjedu, te ih još samo jedan susret dijeli od potvrde vodeće pozicije uoči doigravanja. Splićani u poslijednjem kolu gostuju kod Nacionala, dok će Crnica na svom parketu protiv poslijednjeplasirane Albone Potpićan ’98 tražiti pobjedu za ostvarenje klupskog cilja – plasmana u doigravanje!

VIDEO | Hrvatska u Gvatemali jedini put na Svjetskom prvenstvu

Pred nama su kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, a Hrvatska će u Dubrovniku u prvom krugu …

2.HMNL-zapad | Novi Marof i Futsal Pula uvjerljivi na startu sezone

Odigrani su susreti 1.kola 2.HMNL-zapad, a uvjerljive pobjede ostvarili su Novi Marof i Futsal Pula. …