Split Tommy potopio Brod 035 i zasjeo na vrh ljestvice!

U susretu 2.kola 1.HMNL Split Tommy je na svom parketu nadigrao goste iz Slavonskog Broda, te zasjeo na vrh ligaškog poretka. Domaćina je do pobjede predvodio Maro Đuraš koji je s dva uvodna pogotka usmjerio susret u kojem su Splićani dominirali od početka do kraja i na koncu ostvarili zasluženu pobjedu.

Delegat: Marinko Tadić-Šutra

SPLIT TOMMY: Ivo Jukić, Filip Kosor, Jakov Grcić, Maro Đuraš, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Nikola Čizmić, Žarko Luketin, trener: Victor Garcia Acosta

BROD 035: Darko Milanović, Krešimir Ferić, Marko Bunčić, Petar Brica, Nikola Eror, Almedin bundavica, Ante Barišić, Dražen Čavar, trener: Ivica Ćorluka

STRIJELCI: 1:0 Đuraš (4′), 2:0 Đuraš (15′), 2:1 Eror (16′), 3:1 Perić (18′), 4:1 Fideršek (29′), 5:1 Sekulić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy  6 (2+4); Brod 035  3 (3+0)

Čavar (20′) – BROD 035

IGRAČ UTAKMICE:
Splićani su poveli u 4.minuti kada Đuraš ostaje nečuvan na vrhu kaznenog prostora, te zabija za 1:0! Nakon primljenog gola gosti su brzo pribjegli igri s vratarem Milanovićem u napadu, a takvom taktikom u dobroj se mjeri umrtvila igra te ne bilježimo veća uzbuđenja sve do 15.minute kada nakon kornera lopta dolazi do Đuraša koji još jednom s vrha kaznenog prostora zabija za 2:0! Već u slijedećoj minuti gosti uzvraćaju. Izigrana je visoko postavljena obrana domaćina, Eror je ostao sam pred Jukićem i zabio za 2:1! Mogli su Splićani ekspresno uzvratiti, no Perić iz sjajne situacije ne uspijeva zabiti. Ostao je mladi Zagrepčanin sam pred golom gostiju, no vratar Milanović sjajnom intervencijom odbija u korner. Perić se vrlo brzo iskupio za spomenuti promašaj. Igrala se 18.minuta kada Fideršek osvaja loptu duboko u polovici gostiju, te dodaje za Perića koji zabija za 3:1! Rezultat je to s kojim se otišlo na odmor.
U nastavku smo dugo čekali na prvo veće uzbuđenje. Igrala se 28.minuta kada su gosti u 3 poteza izigrali visoko postavljenu obranu domaćih, no Jukić je sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Već u slijedećoj minuti domaći su uzvratili novim golom u mreži Milanovića. Novak je prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu gdje Fideršek spretno reagira i zabija za 4:1! Do kraja se igralo obostrano otvoreno, no rezultat se nije mijenjao sve do poslijednje minute kada se Sekulić s loptom ušetao u prazan gol gostiju za konačnih 5:1! Splićani su ostvarili zasluženu pobjedu, te su uz Osijek Kelme jedina momčad s maksimalnim bodovnim učinkom nakon 2 odigrana kola.

CROfutsal dodatno osnažio tim uoči nove sezone!

Nakon objave prvih pojačanja u CROfutsal timu početkom lipnja nastavili smo raditi na tome da …