Split Tommy potopio Vrgorac u derbiju bez neizvijesnosti!

U derbiju 14.kola 1.HMNL Split Tommy je nadigrao Vrgorac s uvjerljivih 7:1! Splićani su deklasirali “nebeskoplave” i zasluženo osvojili nove bodove, kojima su održali korak za vodećim Futsal Dinamom. Gosti su u Split došli oslabljeni, bez nekoliko igrača (Stanković, Subotić, Gašpar, Babić), što se uvelike osjetilo na njihovoj igri. Momčad Victora Acoste Garcie je bila znatno bolja i na kraju zasluženo ostvarila uvjerljivu pobjedu.

Delegat: Miroslav Dugeč

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Nikola Čizmić, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

VRGORAC: Mario Herceg, Ante Kraljević, Luka Suton, Mateo Kozarić, Alen Vuković, Mate Erceg, Mirko Jurjević, Duško Martinac, Zvonimir Horvat, Dejan Rašić, Vjeko Raos, trener: Arben Ademi

STRIJELCI: 1:0 Novak (4′), 2:0 Ćorluka (6′), 3:0 Fideršek (6′), 4:0 Suton (13′), 5:0 Ćorluka (13′), 5:1 Martinac (20′), 6:1 Ćorluka (35′), 7:1 Čizmić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 7 (6+1); Vrgorac 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Fideršek (9′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Ante Ćorluka (SPLIT TOMMY)

Prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 2.minuti od strane gostiju kada na dodavanje Luke Sutona i Horvat pred golom ne uspijeva zahvatiti loptu. Splićani su iz prve prave prilike poveli. Igrala se 4.minuta kada Jurjević gubi loptu na svojoj polovici, Herceg je nakratko spasio, no u nastavku akcije lopta dolazi do Novaka koji neometan zabija u nebranjenu mrežu za 1:0! U 6.minuti Fideršek je izišao sam pred Hercega, no gostujući vratar sjajno brani. Iz kornera Splićani ipak dolaze do novog zgoditka. Suton je ubacio za Ćorluku koji je izmaknuo pažnji gostiju i zabio za 2:0! Tek što su pošli s centra gosti su još jednom kapitulirali. Novak je osvojio loptu, odigrao za Fideršeka koji zabija za 3:0! Nakon toga se igra malo primirila, a slijedeću veću priliku bilježimo u 10.minuti kada udarac Ćorluke vratar Herceg krajnjim naporom nogom odbija u vratnicu. U 13.minuti Kozarić gubi loptu pred svojim golom, a Suton to kažnjava i zabija za visokih 4:0! U istoj minuti Splićani dolaze do još jednog zgoditka. Ubačaj gostiju iz kornera presjekao je Fideršek, te zajedno s Ćorlukom izlazi sam pred Hercega koji je još jednom nemoćan, 5:0! Pred odlazak na odmor zabijaju i gosti. Suton je igrao rukom, a kako je to bio šesti prekršaj domaćih gostima se pružila prilika iz akumulacije, a Martinac to koristi i preciznim prizemnim udarcem zabija za 5:1!
U nastavku smo vidjeli znatno manje uzbuđenja. Gosti su prionuli igri s golmanom-igračem (Jurjević), a mreže su mirovale sve do 35.minute kada Ćorluka po lijevoj strani bježi Sutonu i efektno prebacuje vratara Hercega za 6:1! U 39.minuti među strijelce se upisuje i mladi vratar Čizmić koji sa svog gola preko cijelog terena zabija za 7:1! Rezultat se do kraja nije mijenjao te su Splićani ostvarili zasluženu pobjedu.

Poznat kalendar natjecanja za nastavak malonogometne sezone

Poznat je kalendar natjecanja za nastavak malonogometne sezone. Naime, nakon što je Izvršni odbor HNS-a …

Tomislav Ciković: ‘Osijeku je mjesto u 1.ligi!’

Nakon što smo obavili razgovore s čelnim ljudima Novog Marofa i Murtera, na red je …