Početna | - Naslovna | Split Tommy potopio Vrgorac u derbiju bez neizvijesnosti!

Split Tommy potopio Vrgorac u derbiju bez neizvijesnosti!

U derbiju 14.kola 1.HMNL Split Tommy je nadigrao Vrgorac s uvjerljivih 7:1! Splićani su deklasirali “nebeskoplave” i zasluženo osvojili nove bodove, kojima su održali korak za vodećim Futsal Dinamom. Gosti su u Split došli oslabljeni, bez nekoliko igrača (Stanković, Subotić, Gašpar, Babić), što se uvelike osjetilo na njihovoj igri. Momčad Victora Acoste Garcie je bila znatno bolja i na kraju zasluženo ostvarila uvjerljivu pobjedu.

Delegat: Miroslav Dugeč

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Nikola Čizmić, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

VRGORAC: Mario Herceg, Ante Kraljević, Luka Suton, Mateo Kozarić, Alen Vuković, Mate Erceg, Mirko Jurjević, Duško Martinac, Zvonimir Horvat, Dejan Rašić, Vjeko Raos, trener: Arben Ademi

STRIJELCI: 1:0 Novak (4′), 2:0 Ćorluka (6′), 3:0 Fideršek (6′), 4:0 Suton (13′), 5:0 Ćorluka (13′), 5:1 Martinac (20′), 6:1 Ćorluka (35′), 7:1 Čizmić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 7 (6+1); Vrgorac 7 (4+3)

ŽUTI KARTONI: Fideršek (9′) – SPLIT TOMMY

IGRAČ UTAKMICE: Ante Ćorluka (SPLIT TOMMY)

Prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 2.minuti od strane gostiju kada na dodavanje Luke Sutona i Horvat pred golom ne uspijeva zahvatiti loptu. Splićani su iz prve prave prilike poveli. Igrala se 4.minuta kada Jurjević gubi loptu na svojoj polovici, Herceg je nakratko spasio, no u nastavku akcije lopta dolazi do Novaka koji neometan zabija u nebranjenu mrežu za 1:0! U 6.minuti Fideršek je izišao sam pred Hercega, no gostujući vratar sjajno brani. Iz kornera Splićani ipak dolaze do novog zgoditka. Suton je ubacio za Ćorluku koji je izmaknuo pažnji gostiju i zabio za 2:0! Tek što su pošli s centra gosti su još jednom kapitulirali. Novak je osvojio loptu, odigrao za Fideršeka koji zabija za 3:0! Nakon toga se igra malo primirila, a slijedeću veću priliku bilježimo u 10.minuti kada udarac Ćorluke vratar Herceg krajnjim naporom nogom odbija u vratnicu. U 13.minuti Kozarić gubi loptu pred svojim golom, a Suton to kažnjava i zabija za visokih 4:0! U istoj minuti Splićani dolaze do još jednog zgoditka. Ubačaj gostiju iz kornera presjekao je Fideršek, te zajedno s Ćorlukom izlazi sam pred Hercega koji je još jednom nemoćan, 5:0! Pred odlazak na odmor zabijaju i gosti. Suton je igrao rukom, a kako je to bio šesti prekršaj domaćih gostima se pružila prilika iz akumulacije, a Martinac to koristi i preciznim prizemnim udarcem zabija za 5:1!
U nastavku smo vidjeli znatno manje uzbuđenja. Gosti su prionuli igri s golmanom-igračem (Jurjević), a mreže su mirovale sve do 35.minute kada Ćorluka po lijevoj strani bježi Sutonu i efektno prebacuje vratara Hercega za 6:1! U 39.minuti među strijelce se upisuje i mladi vratar Čizmić koji sa svog gola preko cijelog terena zabija za 7:1! Rezultat se do kraja nije mijenjao te su Splićani ostvarili zasluženu pobjedu.

KUP | Poznati parovi četvrtfinala kupa Hrvatske!

Danas je u “Sava Sport Centru” u Sesvetama održan ždrijeb četvrtfinalnih parova kupa Hrvatske. Ždrijeb …

KUP | U Sesvetama ždrijeb četvrtfinala kupa Hrvatske

“Sportski Centar Sava Sport” u Sesvetama danas će biti poprište ždrijeba parova četvrtfinala kupa Hrvatske. …