Početna | - Naslovna | Split Tommy potopio “žutu podmornicu”!

Split Tommy potopio “žutu podmornicu”!

Pobjedom protiv zagrebačke Uspinjače, Split Tommy se učvrstio ne vrhu prvoligaške ljestvice. Splićani su prije početka utakmice izišli na parket s trofejem pobjednika kupa Hrvatske osvojenim prošlog vikenda u Našicama, te su ih malobrojni gledatelji pljeskom pozdravili. Što se pak susreta tiče, gledali smo jednostranu utakmicu u kojoj su Splićani opravdali ulogu favorita i ostvarili očekivanu pobjedu.

Delegat: Miroslav Dugeč

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Ante Ćorluka, Luka Perić, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Nikola Čizmić, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

USPINJAČA: Antonio Vuk, Luka Gašparinčić, Luka Mravunac, Bruno Jakovljević, Petar Brkić, Tino Čirjak, Antun Janeš, Marko Starčević, Antonio Baričević, trener: Zdravko Mavrović

STRIJELCI: 1:0 Ivanković (9′), 2:0 Perić (11′), 3:0 Sekulić (23′), 4:0 Sekulić (24′), 5:0 Sekulić (32′), 6:0 Marić (33′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 5 (1+4); Uspinjača 3 (2+1)

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Sekulić (SPLIT TOMMY)

Prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 4.minuti kada u kontri 3 na 1 Marić s lijeve strane iz izgledne prilike pogađa vanjski dio vratnice. U 9.minuti Splićani su poveli kada Ivanković iskosa s desne strane pogađa bliži kut neopreznog Vuka za 1:0! U 11.minuti ponovno se trese mreža gostiju. Izigrana je obrana gostiju, a Ćorluka s lijeve strane ubacuje na drugu vratnicu gdje Perić zabija za 2:0! Do kraja poluvremena gledamo inicijativu Splićana, no bez izglednijih prilika, dok su gosti svoje prilike tražili u igri sa Starčevićem u ulozi-golmana-igrača, no bez uspjeha. Na odmor se tako otišlo s prednošću splitskih “bijelih” 2:0!
U nastavku prvu ozbiljniju priliku bilježimo u 22.minuti kada silovit udarac Tešije vratar Vuk vrlo dobrom intervencijom odbija u korner. U 23.minuti Splićani su vrlo dobru igru na otvaranju nastavka okrunili novim zgoditkom. Sekulić je iz sredine prošao u desnu stranu, te sa 7-8 metara lijepo pogodio pod gredu za 3:0! U slijedećoj minuti Sekulić još jednom zabija, iskoristivši lijepu asistenciju Tešije iz auta, te ostaje sam pred Vukom i zabija za 4:0! Mreže su mirovale sve do 32.minute kada Sekulić novim zgoditkom zaokružuje hattrick. Sekulić je primio dodavanje Đuraša na poziciji pivota, lijepo se okrenuo te s vrha kaznenog prostora zabio za 5:0! Niti pola minute kasnije ponovno se trese mreža gostiju. Marić je silovito i precizno s 10 metara zabio pod gredu za visokih 6:0! Nedugo zatim lijepo je izigrana obrana gostiju, no udarac Đuraša iz sjajne prilike lijepo brani Vuk. Do kraja više nije bilo ozbiljnijih prilika, te su Splićani upisali očekivanu i uvjerljivu pobjedu.

VIDEO | Universitas u svom stilu predstavio momčad za novu sezonu

Splitski Universitas cijelog je ljeta u tišini radio pripremajući se za novu sezonu. Mnogi su …

U19 | Španjolska prejaka, Hrvatskoj srebro za povijest

Španjolska je prvak Europe u uzrastu do 19 godina! U finalnom susretu Španjolci su bili …