Početna | - Naslovna | Split Tommy preokretom u produžetcima slavio kod Crnice!

Split Tommy preokretom u produžetcima slavio kod Crnice!

Split Tommy je prvi finalist doigravanja za prvaka Hrvatske! Splićani su u uzvratnom polufinalnom susretu slavili na gostovanju kod Crnice na Baldekinu, te će u finalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Futsal Dinamo – Novo Vrijeme Apfel. Splićani su u Šibeniku porazili Crnicu nakon produžetaka rezultatom 2:3! Crnica je u 1.poluvremenu vodila 1:0, u produžetcima su Šibenčani imali 2:1, no na koncu je kvaliteta i iskustvo Splićana došlo do izražaja, te je momčad Victora Acoste Garcie ostvarila pobjedu vrijednu finala. S druge strane, Šibenčani su nakon povijesne četvrtfinalne pobjede protiv Vrgorca još jednom pokazali da s pravom pripadaju u gornji dom hrvatskog futsala, te su časnim porazom zaključili za njih povijesnu sezonu.
Crnica je u susret ušla oslabljena neigranjem ozlijeđenih Radaja, Mijata i Vukičevića, no usprkos tome u 4.minuti domaći dolaze do prednosti kada Vuković koristi grešku gostujuće obrane i zabija za 1:0! Rezultat se nije mijenjao sve do 18.minute kada Marić odmjerenim udarcem s 10ak metara zabija za 1:1! U nastavku su mreže mirovale, što ne znači da nije bilo uzbuđenja, a raspoloženi su bili vratari Mišković i Luketin. Izdvajamo situaciju iz 28.minute kada sudac Hasić poništava gol Đurađa, jer su vratnice gola bile pomaknute, što je naišlo na burne prosvjede Splićana. U nastavku susreta zbog učestalih prigovora i napuštanja tehničkog prostora isključen je pomoćni trener gostiju Duje Maretić. Splićani su imali inicijativu, no i sreća je bila na strani domaćina kada u 32.minuti vratnica zaustavlja udarac Ćorluke. Rezultat se do kraja nije mijenjao, te se ušlo u produžetke.
U produžetcima se Crnica budi, te nakon nekoliko uvodnih prijetnji u 43.minuti dolazi do vodstva. Radić je iznudio prekršaj Perića koji je isključen zbog drugog žutog kartona, a sam Radić iz penala zabija za 2:1! No radost domaćih nije dugo trajala, jer 2 minute kasnije Suton vraća susret u egal golom za 2:2! Rezultat se nije mijenjao sve do ulaska u poslijednju minutu produžetaka kada Đuraš zabija za veliko slavlje gostiju. Vremena je bilo premalo da bi se nešto bitnije promijenilo. Splićani su nakon produžetaka ostvarili zasluženu pobjedu, a Crnici ostaje ponos za prikazanu igru, ne samo u ovom susretu, već u cijeloj sezoni.

Delegat: Branko Kurtaj

CRNICA: Robert Mišković, Niko Škugor, Ivan Škugor, Robert Nospak, Nikola Pavić, Dragan Vuković, Tonći Ljubić, Stjepan Perišić, Antonio Perić, Josip Radić, Ivan Zorica, trener: Mladen Perica-Štrla

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Filip Kosor, Jakov Grcić, Ivan Ivanković, Maro Đuraš, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Ivo Jukić, trener: Victor Acosta Garcia

STRIJELCI: 1:0 Vuković (5′), 1:1 Marić (18′), 2:1 Radić (43′), 2:2 Suton (45′), 2:3 Đuraš (49′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Crnica 10 (5+5); Split Tommy 4 (2+2)

ŽUTI KARTONI: N.Škugor (14′), Vuković (19′), Radić (23′), A.Perić (34′), Perišić (40′) – CRNICA
L.Perić (14′), Ćorluka (25′), Grcić (29′), Đuraš (30′) – SPLIT TOMMY

CRVENI KARTON: Luka Perić (43′) – SPLIT TOMMY

2.HMNL-istok | Odigrani susreti 6.kola

Odigrani su susreti 6.kola 2.HMNL-istok, a momčadi s vrha ljestvice ostvarile su očekivane pobjede. Brod …