Početna | - Naslovna | Split Tommy potopio “studente” s visokih 12:2!

Split Tommy potopio “studente” s visokih 12:2!

U susretu 6.kola 1.HMNL Split Tommy je ostvario novu pobjedu nadigraši zagrebački Alumnus rezultatom 12:2! Splićani su poveli već u 2.minuti, a Alumnus je donekle držao rezultatski priključak u prvih 20 minuta. U nastavku su domaći potpuno nadigrali goste okončavši susret s visokih 10 golova razlike.

Delegat: Miroslav Dugeč

SPLIT TOMMY: Žarko Luketin, Jakov Grcić, Duje Vladović, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Perić, Matej Fideršek, Alen Marić, Luka Tešija, Antonio Sekulić, Tihomir Novak, Nikola Čizmić, Luka Pavlović, trener: Victor Acosta Garcia

ALUMNUS: Mario Modrušan, Teo Vurnek, Marko Šulentić, Luka Davidović, Domagoj Durlen, Andro Cota, Dražen Ilić, Krešimir Tadić, Filip Pezelj, Antonio Alfeldi, Saša Ledinščak, Filip Arkulin, trener: Jakov Ungarov

STRIJELCI: 1:0 Suton (2′), 2:0 Ćorluka (15′), 3:0 Perić (19′), 4:0 Fideršek (21′), 5:0 Marić (23′), 6:0 Suton (24′), 7:0 Grcić (25′), 8:0 Novak (29′), 8:1 Pezelj (31′), 8:2 Cota (33′), 9:2 Perić (34′), 10:2 Fideršek (34′), 11:2 Vladović (39′), 12:2 Sekulić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Split Tommy 5 (2+3); Alumnus 7 (5+2)

ŽUTI KARTONI: Ilić (19′) – ALUMNUS

IGRAČ UTAKMICE: Luka Perić (SPLIT TOMMY)

Splićani su poveli u ranoj fazi susreta. Igrala se 2.minuta kada Suton s 12ak metara s desne strane hvata Modrušana na krivoj nozi i dovodi domaćina u vodstvo, 1:0! I nkon postignutog zgoditka Splićani su i dalje dominantni, no gosti se vrlo dobro brane, a rijetke propuste obrane vrlo dobrim je intervencijama spašavao Modrušan. U 14.minuti u 3 je poteza izigrana visoko postavljena obrana gostiju, Fideršek je s lijeve strane ostao sam, no njegov udarac zaustavlja vratnica. U slijedećoj minuti Splićani dolaze do povećanja vodstva. Fideršek je iz auta ubacio za Ćorluku koji iz prve sa 8 metara lijepo zabija za 2:0! Rezultat se nije mijenjao do 19.minute kada Splićani iz kornera dolaze do 3:0. Novak je ubacio na 7 metara za Perića koji neometan zabija za lijepu prednost domaćih nakon prvih 20 minuta.
Već u prvoj minuti nastavka Splićani dolaze do povećanja vodstva. Udarac Ćorluke vratar Modrušan samo kratko odbija, a na odbivenu loptu natrčava Fideršek i zabija za 4:0! U 23.minuti ponovno se trese mreža gostiju. Marić je primio loptu sam pred Modrušanom, na trenutak se spetljao, no pribrao se i prevario gostujućeg vratara za 5:0! Tu nije bio kraj seriji domaćih, jer već u slijedećoj minuti Ćorluka s lijeve strane ubacuje u sredinu gdje natrčava Suton i zabija za 6:0, da bi nepunu minutu kasnije na ubačaj Novaka s lijeve strane Grcić volejem zabio za 7:0! Nakon toga se igra malo primirila, a bilježimo izmjenu vratara kod gostiju u 28.minuti kada je na gol stao mladi Arkulin. Već u slijedećoj minuti mladi Dubrovčanin vadio je loptu iz svoje mreže kada na povrtno dodavanje Sekulića silovito za 8:0 zabija Novak. U 30.minuti bilježimo promjenu vratara i na drugoj strani, gdje je na gol stao mladi Čizmić. Mladi splitski vratar vrlo brzo je upisao obranu udarca Pezelja, no nakon kornera isti je igrač prizemnim udarcem savlado Čizmića za 8:1! Domaći su uzvratili preko Perića koji iskosa s desne strane pogađa suprotnu vratnicu. U 33.minuti Vladović gubi loptu na vlastitoj polovici, a Cota u situaciji 1 na 1 zabija kroz noge Čizmića za 8:2! Pola minute kasnije uzvraćaju domaći preko Perića koji iskosa s desne strane zabija silovito od vratnice za 9:2! Nedugo zatim Šulentić gubi loptu u svojoj polovici, a to kažnjava Fideršek zabivši za 10:2! Rezultat se nije mijenjao sve do 39.minute kada najprije Vladović s 9-10 metara zabija za 11:2, da bi samo 15ak sekundi kasnije Sekulić na dodavanje Vladovića zabio iz blizine za konačnih 12:2!

Danas u Čileu započinje COPA AMERICA 2019.

Danas u Čileu započinje COPA AMERICA 2019., trinaesto po redu izdanje ovog prestižnog turnira na …

Sutra započinje Glavna runda kvalifikacija za SP!

Sutra započinje Glavna runda kvalifikacija za SP! Uz Grupu 7 kojoj je Hrvatska domaćin u …