Početna | - Naslovna | Split trijumfirao u Dubrovniku nakon produžetaka!

Split trijumfirao u Dubrovniku nakon produžetaka!

Split je ostvario veliku pobjedu u Gospinom polju u prvom susretu četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske. Nakon 2:2 u redovnih 40 minuta, Splićani su u produžetcima nadigrali Square i ostvarili veliku pobjedu kojom dolaze na korak do plasmana u polufinale. Nakon prvih 20 minuta izuzetno borbene utakmice nije bilo golova, a strijelci su se razigrali u nastavku. Square odlično ulazi u nastavak, a vratnica Pelea najavila je vodstvo domaćina do kojeg dolaze u 28.minuti kada u kontri Đuraš na dodavanje Cvjetkovića zabija za 1:0! Na odgovor gostiju nismo dugo čekali, jer već u slijedećoj minuti Marinović zabija za 1:1! U 32.minuti Kirevski je zaradio dva žuta kartona, no brojčanu prednost domaći ne koriste. Kazna je uslijedila nakon što su se brojčane snage izjednačile, te Split golom Genaria dolazi do prednosti, 1:2! No i ovoga puta nismo dugo čekali na izjednačujući zgoditak. Square je 2 minute kasnije novim zgoditkom Đuraša došao do izjednačenja, 2:2! Rezultat se do kraja nije mijenjao, a najizgledniju priliku imali su gosti preko Sekulića, čiji je udarac zaustavila vratnica. Otišlo se tako u produžetke, gdje Splićani već u prvoj minuti dolaze do nove prednosti, kada nakon kornera Suton zabija za 2:3! U 43.minuti Marinović je iz akumulacije zabio za 2:4, a nedugo zatim Kosor na dodavanje Sekulića otklanja sve dvojbe zabivši za velikih 2:5! Do kraja su Splićani još dvaput zabili i na koncu ostvarili uvjerljivu pobjedu. Najprije je na dugu loptu Luketina glavom za 2:6 zabio Marić, da bi se na koncu i Luketin upisao u listu strijelaca okrunivši zgoditkom sjajnu splitsku večer za konačnih 2:7! Split je tako proslavio veliku pobjedu, te će u petak na Gripama imati veliku priliku izboriti polufinale, dok Squareu ostaje nada da može pobjedom izboriti odlučujući dvoboj na svom parketu.

Delegat: Mirko Vrcan

SQUARE: Zoran Primić, Leonardo Dos Santos Pele, Haron Džanković, Adriano Darrer, Hrvoje Cvjetković, Stjepan Rezo, Maro Đuraš, Marko Kuraja, Matej Perić, Josip Nebergoj, Blago Gašpar, Bruno Sarruf Guimaraes Bruninho, Ante Daničić, Alen Turuk, trener: Antun Bačić

SPLIT: Žarko Luketin, Filip Kosor, Duje Vladović, Jakov Hrstić, Josip Jurlina, Ante Ćorluka, Josip Suton, Luka Tešija, Toni Kirevski, Alen Marić, Dario Marinović, Antonio Sekulić, Genario Benicio Peixoto, Nikola Čizmić, trener: Marinko Mavrović

STRIJELCI: 1:0 Đuraš (28′), 1:1 Marinović (29′), 1:2 Genario (34′), 2:2 Đuraš (36′), 2:3 Suton (41′), 2:4 Marinović (43′), 2:5 Kosor (43′), 2:6 Marić (45′), 2:7 Luketin (48′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Square 10 (5+5); Split 8 (5+3)

ŽUTI KARTONI: Daničić (16′), Gašpar (17′) – SQUARE
Suton (19′), Ćorluka (32′), Marinović (32′), Kirevski (32′), Čizmić (40′) – SPLIT

CRVENI KARTON: Kirevski (32′) – SPLIT

IGRAČ UTAKMICE: Dario Marinović (SPLIT)

Robert Mišković iz Crnice prešao u Šibenik 1983!

Ono o čemu se već duže vrijeme nagađalo, ovih je dana dobilo i službenu potvrdu. …

Alen Vuković iz Vrgorca prešao u Murter!

Nakon prošlotjednog angažmana Mirka Vrcana na mjesto trenera prve momčadi, MNK Murter je danas objavio …