Splitski Studenti zadržali prvoligaški status!

U Solinu na legendarnoj Bilankuši odigrala se utakmica dodatnih kvalifikacija za popunu 1.HMNL za sezonu 2020/21. splitski Studenti su došli do zasluženoga slavlja te ćemo ih i sljedeće sezone gledati u elitnom razredu hrvatskog futsala. Prvo ime ovog susreta je zasigurno vratar Universitasa Marin Stojkić koji je s nekoliko izvrsnih reakcija u prvom dijelu zadržao početni rezultat kada su igrači Murtera bili bolji takmac. Ipak u nastavku utakmice kvaliteta Splićana je došla do izražaja i, kako je i sam trener Murtera naglasio prije svega fizička priprema. Murter nakon ovog poraza ostaje u 2. HMNL – Jug.

Delegat: Boris Durlen

AFC UNIVERSITAS: Marin Stojkić, Ante Mijić, Jure Trivković, Robert-Vinko Pavičić, Nikola Moro, Filip Milas, Josip Juretić, Ivor Šuljić, Ante Crnjac, Ivan Gotovac, Karlo Kovačić, Ante Peša, Ante Rađa, Mario Taći, Ivan Tustonjić, trener: Marin Mandić

MURTER: Rafael Baričić, Vojko Pervan, Toni Katalinić, Denis Remšak, Ivan Bezmalinović, Vito Grubišić, Damir Znaor, Marko Kovačev, Šimun Popov, Mateo Erlić, Marko Troskot, Dominik Nadoveza, Duje Žilić, trener: Mirko Vrcan

STRIJELCI: 1:0 Peša (19), 2:0 Šuljić (25), 3:0 Gotovac (33)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: AFC Universitas 6 (3+ 3); Murter 9 (4+5)

ŽUTI KARTONI: Šuljić (29), Moro (30), Crnjac (30), Milas (40) – AFC UNIVERSITAS; Nadoveza (13) Pervan (29), Katalinić (32), Bezmalinović (35)– MURTER

CRVENI KARTONI:  –

IGRAČ UTAKMICE: Marin Stojkić (AFC UNIVERSITAS)

Prvu priliku bilježimo već nakon prvih nekoliko sekundi igre kad udarac Katalinića iz kuta Stojkić brani nogom. Studenti su prvu svoj izglednu priliku imali na isteku 4. minute preko Mijića ali Baričić je siguran na prizemni udarac. U 5. minuti nakon kratke kombinacije iz slobodnog udarca Bezmalinović snažno puca ali ravno u dobro postavljenog Stojkića. Odgovorio je Mureter preko Popova čiji udarac ide malo iznad grede, odmah u idućem napadu Trivković iz daljine testira budnost vratara Murtera ali Baričić brani. Početak 10. minute obilježio je Bezmalinović koji prvo nogom zatim i glavom iz teške pozicije upućuje dva udarca s kojima Stojkić nije imao problema. Bolju igru Murter je pokušao naplatiti preko katalinića kojeg ponovno vratar studenata zaustavlja. Universitas je do svoje prve veće prilike čekao do 13. minute kada Gotovac puca malo pored vratnice. Do 16. minute se gledali borbenu utakmicu bez pravih prilika, a onda je Mijić prošao po desnoj strani i uputio prizeman udarac kojeg Baričić odbija u aut. Murter odmah odgovara u 17. minuti s dvije velike prilike, prvo Bezmalinović s 5 metara puca ravno u Stojkića da bi samo nekoliko  sekundi kasnije Stojkić sjajnom paradom zaustavio udarac katalinića. U 18.minuti smo vidjeli i najbolju priliku otočana, Popov oduzima loptu u svojoj polovici te upošljava Remšaka koji izlazi sam pred Stojkića ali i ovoga puta vratar Universitasa izlazi kao pobjednik. U posljednjoj minutu prvog poluvremena Universitas preko Juretića i Tustonjića prijeti iz daljine ali Baričić brani njihove udarce. Universitas je do vodstva došao u 19. minuti kada nakon niza odbijanja na rubu kaznenog prostora lopta dolazi do Peše koji sjajnim udarcem s desne strane pogađa sami gornji kut Baričićevih vrata. Do kraja poluvremena više nismo vidjeli izglednih prilika.

Prvu minutu nastavka otvorio je prizemnim udarcem Moro koji u pada puca uz vratnicu. Universitas je u 25. minuti povisio svoju prednost na 2-0. Moro je povukao kontranapad i uputio udarac koji se od bloka odbio na nogu Šuljića koji je smireno postigao pogodak. Odmah u slijedećoj minuti Gotovac dva puta prijeti, prvi udarac refleksno brani Baričić da bi nekoliko sekundi kasnije udarac Gotovca glavom završio tik uz vratnicu. Murter svoju prvu priliku u nastavku bilježi u 28. minuti kada se lopta sretno odbila do Erlića kojeg zaustavlja Stojkić. U istoj minuti Pavičić je iskosa tražio prvi kut Baričićevih vrata ali vratar Muretera je ostao budan. u 30.minuti Murter ima slobodan udarac u izglednoj prilici, kratku kombinaciju udarcem završava Bezmalinović ali Stojikić i ovog puta izlazi kao pobjednik. Odmah u slijedećem napadu Mijić je uputio udarac s nekih 12 metara ali točno u vratara Murtera. Universitas je veliki korak ka zadržavanju prvoligaškog statusa napravio u 33. minuti kada Stojkić u srcu kaznenog prostora Murtera pronalazi usamljenog Gotovca koji primiruje loptu prsima i rutinirano pogađa za 3-0. Murter se od 33. minute odlučio zaigrati s vratarom u polju. Ponovno je najopasniji bio Bezmalinović koji je u nekoliko navrata pokušao smanjiti rezultat, ali sjajni Stojkić je uvijek bio na pravom mjestu. Nakon toga u razmaku od 3 minute Universitas ima nekoliko sjajnih prilika za povećati vodstvo. U 37. i 38. minuti Bezmalinović i Znaor su spašavali prazan gol Murtera dok je u 39. minutu Juretić duboko sa svoje polovice pogodio vratnicu praznih vrata. do kraja utakmice Murter je pokušao doći do počasnog zgoditka ali sinkronizirana obrana studenata na čelu sa danas nesavladivim Stojkićem zadržala svoju mrežu netaknutom.

Za CROfutsal: Marijan Čolak

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

PREDSTAVLJAMO | MNE Veruda – Novi klub na hrvatskoj futsal sceni

Prije par dana je održana Završnica FavBet Gradskih Liga, a pobjednik ovog turnira je bila …